4 rodzaje podróżnych, którzy powinni zamienić fundusze Southwest na punkty

17.02.2021
Category: Jeśli Twój

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby uzyskać wyjaśnienie naszych zasad reklamowych, odwiedź tę stronę.

Zakłócenia w podróży, odwołania i zmiany harmonogramów stały się powszechnym zjawiskiem, szczególnie w 2020 r. Rozwiązanie Southwest dotyczące zmian w podróżach często polega na funduszach na podróż, czy to jako kredyt na lot z anulowanej podróży gotówkowej, papierowe zaświadczenie z opóźnienia lotu lub pozostałość wartość z różnicy w cenie po zmianie lotu.

W zeszłym tygodniu Southwest ogłosił, że podróżni mogą teraz zamienić część środków na podróż na punkty Rapid Rewards. To ekscytująca wiadomość dla wielu ludzi, nawet jeśli nie zawsze jest to najlepsza możliwa wartość.

Aby uzyskać więcej wiadomości TPG i wskazówek dotyczących podróży, które będą dostarczane każdego ranka do Twojej skrzynki odbiorczej, zapisz się donaszego bezpłatnego codziennego newslettera .

(Zdjęcie: Dünzl / ullstein bild via Getty Images)

Podczas gdy mój kolega Zach podchodził do wiadomości dotyczących konwersji na podstawie liczb, ja mam inne zdanie: to, czy dokonasz konwersji środków z Southwest, powinno zależeć od osobistych nawyków związanych z podróżowaniem – nie tylko od najlepszej wartości gotówkowej.

Jeśli uważasz się za jednego z poniższych typów podróżujących, oto dlaczego i kiedy zamiana kredytu Southwest na punkty Rapid Rewards może mieć sens dla Twojego stylu życia.

W tym poście

Jeśli jesteś rzadkim podróżnikiem na południowy zachód

Jeśli nie latasz często na Southwest, możesz nie chcieć zawracać sobie głowy śledzeniem kredytu linii lotniczych. Być może zwykle lecisz samolotem amerykańskim, ale zarezerwowałeś ślub na południowym zachodzie, który został odwołany. Lub głównie latasz za granicę do miejsc, których Southwest nie obsługuje. Niezależnie od powodu, śledzenie danych linii lotniczych może być uciążliwe, niezależnie od tego, czy są to kupony papierowe, czy e-maile z planami podróży ze szczegółami podróży i numerami potwierdzeń, których możesz już nie pamiętać. Nie wspominając już o irytacji związanej z planowaniem wykorzystania środków przed upływem terminu ważności.

Jeśli dotyczy to Ciebie, śmiało zamień swój kredyt na punkty. W ten sposób będziesz mieć zapas punktów do wykorzystania, gdy następnym razem nieoczekiwanie będziesz musiał polecieć na południowy zachód z jakiegokolwiek powodu. Uważam ten ruch za odpowiednik zabrania mojego słoika do sklepu spożywczego i zamiany go na kartę podarunkową Starbucks w automacie Coinstar. Garść zmian sama w sobie nie daje wiele, ale po trochu sumuje się. Zanim się zorientuję, otrzymuję darmowy poczęstunek dzięki 15-sekundowej akcji.

Jeśli cenisz prostotę ponad oszczędności

Przyznam się: pracuję dla TPG, ale nie udało mi się przekonać niektórych członków rodziny do śledzenia numerów kont ich programów lojalnościowych, nie mówiąc już o śledzeniu środków na podróż (nie, nie chcę o tym rozmawiać. ) Ci członkowie rodziny uważają, że środki na podróż to „dodatkowe pieniądze i nie chcą „przejmować się drobiazgami.

Jeśli powyższy akapit dotyczy Ciebie, zaloguj się do Southwest już teraz i zamień wszystkie swoje środki na punkty Rapid Rewards. W swojej sytuacji zapomnij o przeliczeniu gotówki na punkty środków na podróż: Wartość twojego kredytu podróżnego będzie dużym, tłustym jajkiem gęsim, jeśli zapomnisz go wykorzystać przed wygaśnięciem.

Jeśli często rezerwujesz podróż dla całej rodziny

Jeśli jesteś głównym podróżnikiem w rodzinie, możesz również zamienić środki na podróże na punkty Rapid Rewards. Załóżmy, że podróżujesz do pracy i płacisz gotówką za loty, ale chcesz wykorzystać zdobyte punkty na rezerwację wakacji dla całej rodziny.

Możesz zarezerwować loty dla siebie za pomocą środków na podróż, a te loty będą spełniać wymagania dotyczące A-List i Companion Pass. Nie możesz jednak zarezerwować lotów dla kogoś innego, korzystając ze środków na podróż; który jest powiązany tylko z Tobą i Twoim imieniem. Jeśli nie podoba Ci się to ograniczenie, najlepiej zamień środki na podróże na punkty.

Jeśli Twój kredyt podróżny nie ma dużej wartości gotówkowej

Ten scenariusz konwersji nie dotyczy Twojego profilu podróży, ale Twojej sytuacji.

Jeśli zarezerwowałeś lot za 200 USD, a później przesiadłeś się na inny lot, który kosztował 193 USD, masz teraz fundusz podróżny w wysokości 7 USD z Southwest. To wspaniały i jeden z wielu powodów, dla których zagorzali lojaliści uwielbiają Southwest: brak ukrytych opłat, a nawet możesz odzyskać pieniądze za już zarezerwowaną podróż. (Kto tak robi?!)

Niestety jest jeden haczyk: przy każdej rezerwacji lotu możesz skorzystać tylko z dwóch form kredytu podróżnego; jeśli Twoje fundusze nie wystarczają na pokrycie kosztu biletu, trzecią i ostatnią formą płatności na Twojej trasie musi być karta kredytowa lub debetowa, która pokrywa pozostałą część salda.

W większości przypadków te 7 dolarów kredytu ze zwrotu kosztów lotu będzie kosztować jeden z tych dwóch cennych „przedziałów na środki podróżne, bez utraty dużej części faktycznej ceny biletu. W takich sytuacjach radzę zamienić swój kredyt na punkty.

Oto, co zrobiłem z własnym kredytem Southwest

Więc co zrobiłem z własnym doładowaniem na podróż? Siedziałem na stosie funduszy na podróże o wartości ponad 600 dolarów, zanim pandemia uderzyła w USA. Podróżuję dość często i jak jastrząb śledzę daty ważności kredytu na loty. Ale miałem garść funduszy, które po prostu nie były zbyt wiele warte indywidualnie.

Podobnie jak wielu moich kolegów, często rezerwuję oddzielne loty w jedną stronę, nawet w przypadku podróży w obie strony, z kilku powodów. Jedną z nich jest łatwość zarządzania trasą. Southwest umożliwia zmianę lotów z dowolnego powodu, w tym zmianę ceny biletu, jeśli później znajdziesz tę samą trasę, aby była tańsza. Osobiście uważam, że o wiele łatwiej jest dokonać zmian na jednym locie niż w przypadku całej mojej rezerwacji.

Wadą jest to, że kiedy dostaję kredyt podróżny na przecenione loty, wszystkie moje małe oszczędności zostają podzielone na stosunkowo niewielkie fundusze na podróże, takie jak powyższe 5,60 $ i 37 $. Na zrzucie ekranu zobaczysz, że żaden z moich środków na podróż nie jest wart więcej niż sam tani lot w jedną stronę.

Na powyższej liście zdecydowałem się zamienić moje 5,60 $ środków na podróż na 437 punktów Rapid Rewards. Tak czy inaczej nie jest to dużo warte – po prostu kropla w wiadrze albo w gotówce, albo w punktach – więc wolałbym zachować tę wartość jako część moich punktów, zamiast zapominać o tym lub tracić cenny fundusz na podróż slot , którego mógłbym użyć na kupon o wyższej wartości.

W mojej konkretnej sytuacji był to jedyny kupon, który miał sens, aby wymienić go na punkty. W ciągu najbliższych kilku miesięcy zbliża się podróż krajowa, którą rozdzieliłem na dwie rezerwacje: jedną za nieco ponad 100 USD, którą zapłaciłem za pomocą kuponu z 4 lutego 2021 r., A drugą za około 80 USD, który został zużyty moje dwa fundusze na podróże o najniższej wartości, odpowiednio 37 i 40,27 USD. Ostatnie kilka dolarów zapłaciłem za pomocą mojej karty kredytowej Southwest Rapid Rewards Premier, chociaż zdałem sobie sprawę, że sekundę za późno, że powinienem był wykorzystać moją rezerwę Chase Sapphire, aby zakwalifikować się do doskonałych korzyści z ochrony podróży.

Jak sprawdzić saldo własnego funduszu na podróże?

Zarządzanie środkami na podróże jest łatwe dzięki nowemu trackerowi Southwest, który został wdrożony na jego stronie internetowej w 2019 r. Po prostu zaloguj się na swoje konto – zobaczysz biały baner z zieloną etykietą z napisem „Nowość: zamień kwalifikowane środki na podróże na punkty . Po prawej stronie zobaczysz przycisk „Wyświetl fundusze podróży. Kliknij na to, a będziesz mógł zobaczyć wszystkie swoje fundusze na podróż w formie listy, tak samo jak ja.

Możesz mieć kilka funduszy z poprzednich podróży, które mogły nie dotrzeć do systemu Southwest, zwłaszcza jeśli zmieniłeś lub anulowałeś wycieczki, które miały miejsce przed grudniem 2019 r. W takim przypadku sugeruję poświęcić kilka minut na przeszukanie e-mail lub archiwa podróży, aby na wszelki wypadek sprawdzić poprzednie numery potwierdzeń. Możesz uzyskać dostęp do tego narzędzia na stronie „Środki na podróż i podłączyć swój poprzedni numer potwierdzenia, aby sprawdzić, czy nie ma dodatkowych środków.

Konkluzja

Zamiana gotówki na punkty nie zawsze jest właściwym posunięciem, szczególnie jeśli starasz się o status elity lub chcesz oddzielić podróże służbowe od prywatnych. Ale jeśli należysz do jednej z trzech wyżej wymienionych kategorii podróżujących, na pewno zechcesz rozważyć zamianę środków na podróż na punkty Rapid Rewards.

Polecane zdjęcie autorstwa t20-knnlnr / Twenty20.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy