41 Szablony formularzy autoryzacji karty kredytowej

Formularze autoryzacji karty kredytowej są bardzo ważne. Jeśli jesteś właścicielem firmy, możesz akceptować płatności kartą kredytową. Ale kiedy karta nie jest fizycznie obecna, istnieje pewne ryzyko.

Jednym z największych zagrożeń są obciążenia zwrotne. Na szczęście przed takimi zagrożeniami można się uchronić. Poproś swoich klientów o podpisanie formularza autoryzacji dla kart kredytowych. Będzie to oznaczać, że właściciel karty kredytowej wyraża zgodę na obciążenie jego karty.

Formularz autoryzacji karty kredytowej jest oficjalnym dokumentem. Posiadacz karty podpisuje dokument, aby udzielić sprzedawcy pozwolenia. Następnie sprzedawca może obciążyć kartę stałą kwotą przez określony czas.

Taki formularz jest zwykle używany przez firmy, aby na bieżąco obciążać posiadacza karty. Mogą więc pobierać tę kwotę miesięcznie, kwartalnie lub nawet sporadycznie.

Taka forma jest również ważna, aby uniknąć obciążeń zwrotnych. Obciążenie zwrotne ma miejsce, gdy klient nie zgadza się z obciążeniem firmy. Następnie prosi wystawcę karty o cofnięcie transakcji.

Obciążenia zwrotne mogą powodować duże problemy dla firm. Dzieje się tak głównie dlatego, że sporne fundusze są zwykle przechowywane w przedsiębiorstwie. Dzieje się tak do momentu podjęcia przez wydawcę karty decyzji o sporze.

Te zdarzenia są również bardzo czasochłonne. Poza tym, kiedy się pojawią, będziesz musiał załatwić mnóstwo dokumentów. Dlatego możesz skorzystać z takiego formularza, aby chronić siebie i swój biznes. Musisz pozwolić klientowi podpisać formularz.

Wtedy będziesz mieć dowód, że posiadacz karty dał ci pozwolenie na obciążenie karty. Jeśli więc klient złoży spór, możesz przedstawić formularz i wygrać sprawę.

17.02.2021
Category: Karta Kredytowa

Formularze autoryzacji karty kredytowej

Podstawowe elementy szablonu autoryzacji karty kredytowej

Formularz autoryzacji karty kredytowej jest dokumentem prawnym. Posiadacz karty podpisuje ją, aby udzielić firmie pozwolenia na obciążenie swojej karty debetowej lub kredytowej. Możesz go użyć do pojedynczej transakcji lub do cyklicznych opłat na karcie.

Podpisany formularz pomaga chronić firmę przed obciążeniami zwrotnymi lub problemami finansowymi.

Tworząc szablon dla tego formularza, nie musisz zbytnio go komplikować. Oto kilka podstawowych elementów, które należy uwzględnić w szablonie:

 • Dane posiadacza karty

  Obejmuje to pełne imię i nazwisko posiadacza karty oraz adres rozliczeniowy. Zawierałby również dane kontaktowe posiadacza karty.
 • Szczegóły dotyczące karty kredytowej

  Obejmuje to rodzaj karty kredytowej (Mastercard, Visa itp.). Dołącz również numer karty kredytowej, datę ważności i kod zabezpieczający. Informacje biznesowe sprzedawcy

  Obejmują nazwę, adres i dane kontaktowe Twojej firmy. Oświadczenie o autoryzacji

  Dołącz oświadczenie o autoryzacji, które dotyczy Twojej firmy. Możesz także podać rodzaj transakcji, pojedynczą lub cykliczną. Pomyśl o dobrym oświadczeniu, które da ci upoważnienie. Podpis posiadacza karty

  Aby dokument był ważny, posiadacz karty powinien go podpisać i opatrzyć datą. Musisz więc uwzględnić miejsce, w którym posiadacz karty może złożyć swój podpis.Szablony formularzy autoryzacji karty kredytowej

  Rodzaje szablonów formularzy autoryzacji kart kredytowych

  Jak widać, takie formy są naprawdę ważne. Możesz stworzyć szablon dla swojej firmy lub pobrać go stąd. Jeśli akceptujesz płatności kartą kredytową za swoje usługi, potrzebujesz takiego szablonu.

  Gdy masz dobry szablon, możesz go używać w razie potrzeby. Istnieją różne typy szablonów, które możesz stworzyć dla swojej firmy. Możesz stworzyć szablon dla:

  • Standardowe karty kredytowe lub debetowe

   Ten typ szablonu jest prosty i podstawowy. Użyjesz standardowego szablonu, który jest powszechnie akceptowany. Możesz więc używać tego typu szablonu do różnych rodzajów zakupów.
  • Płatność cykliczna

   Ten szablon jest przeznaczony specjalnie do płatności cyklicznych. Kiedy więc będziesz obciążać klientów płatnościami cyklicznymi, możesz skorzystać z tego formularza. Uwzględnij szczegóły dotyczące takich płatności. Obejmują one wysokość i częstotliwość opłat. Pusty formularz

   Możesz także tworzyć lub pobierać puste szablony. Są bardzo wygodne, ponieważ można ich używać do różnych celów. Więc kiedy potrzebujesz konkretnego szablonu, po prostu zmodyfikuj pusty. W razie potrzeby dodaj lub usuń informacje, aby dopasować je do sytuacji płatniczej. Płatność jednorazowa

   Jeśli zezwalasz tylko na płatności jednorazowe, możesz skorzystać z tego szablonu. Kiedy poprosisz klienta o podpisanie tego szablonu, jest on ważny tylko dla jednej transakcji. To prostszy szablon, który nie wymaga wielu informacji. Autoryzacja i zgoda

   Ten szablon jest dość podobny do standardowego szablonu. Dzięki niemu klient da ci upoważnienie i zgodę na obciążenie swojej karty. Możesz uczynić szablon tak prostym lub złożonym, jak chcesz. Upewnij się tylko, że zawiera wszystkie istotne informacje.Są to najpopularniejsze typy szablonów, których można używać do autoryzacji karty kredytowej. Możesz również użyć szablonów do:

   1. Biznes
   2. FirmyKlienciOsoby trzeciePonieważ te szablony są dość proste, są również dość łatwe w użyciu. Jeśli używasz takich formularzy do różnych celów, sprawdź format szablonu. Nie przekazuj klientowi cyklicznego formularza autoryzacji.

    To znaczy, jeśli chce wykonać jednorazową transakcję. Ponieważ istnieją różne typy, których możesz użyć, upewnij się, że używasz ich odpowiednio. To samo dzieje się, jeśli planujesz pobrać formularz tutaj. Sprawdź format, aby sprawdzić, czy odpowiada Twoim potrzebom.

    Po utworzeniu lub zmodyfikowaniu szablonu sprawdź go najpierw. Zrób to przed wydrukowaniem. Upewnij się, że szablon nie zawiera błędów, ponieważ jest to dokument prawny. Najmniejszy błąd może unieważnić twój formularz, więc powinien być całkowicie dokładny. Zachowaj ostrożność podczas tworzenia formularza i sprawdź go najpierw przed wydrukowaniem.

    Zwykle szablony do pobrania są w standardowym formacie. Takiej, która jest powszechnie akceptowana wszędzie. Jeśli więc pobierzesz szablon, nie musisz się martwić o błędy w sformułowaniu i formatowaniu.

    Oczywiście dobrze jest sprawdzić szablon przed jego użyciem. Możesz użyć szablonu jako podstawowej struktury, a następnie po prostu edytować go w razie potrzeby.

    Cykliczne formularze autoryzacji karty kredytowej

    Kiedy używasz szablonu formularza autoryzacji karty kredytowej?

    Istnieje wiele sytuacji, w których potrzebujesz formularza autoryzacji karty kredytowej. Jest to ważne, jeśli nie masz dostępu do karty kredytowej podczas przetwarzania transakcji. Oto kilka scenariuszy, w których można użyć takiego szablonu:

    • Skorzystaj z formularza, jeśli posiadacz karty nie jest fizycznie obecny podczas transakcji. Na przykład, jeśli Twoi klienci składają zamówienia online, e-mailem lub telefonicznie. Dlatego te formy są bardzo korzystne.

     Są niezbędne dla firm, które nie mają tradycyjnych sklepów. Jeśli Twoja firma nie posiada infrastruktury fizycznej, formularze autoryzacji są niezbędne.
    • Możesz również użyć formularza do wystawiania rachunków z karty kredytowej, które będą miały miejsce w przyszłości. Podczas wykonywania transakcji karta kredytowa klienta nie jest obciążana. Zamiast tego sprzedaż ma status oczekujący na koncie posiadacza karty.

     Jest to zwykle określane jako transakcje „tylko autoryzacja. Tego typu transakcje są powszechne w przypadku wypożyczalni samochodów i hoteli. Może również ulec zmianie opłata początkowa.

     Jest to oparte na faktycznych kosztach, jakie właściciel karty ponosi za usługi. Tego rodzaju transakcji można również użyć, gdy klient chce wstrzymać towar. Dotyczy to sytuacji, gdy żądanego przez klienta produktu nie ma w magazynie.Wreszcie, możesz użyć formularza do autoryzacji płatności cyklicznych lub bieżących. Nazywa się to również transakcjami „w pliku. To wtedy posiadacz karty upoważnia firmę do pobierania opłat za powtarzające się płatności.

     Jednym z przykładów są usługi oparte na subskrypcji. Co miesiąc abonent może obciążyć posiadacza karty opłatą za abonament. Jest to wygodniejsza opcja, ponieważ automatyzuje transakcje dla stałych klientów.Puste formularze autoryzacji karty kredytowej

     Zalety korzystania z szablonu autoryzacji karty kredytowej

     Kiedy masz do czynienia z płatnościami klientów, sprawy mogą się skomplikować. W dzisiejszych czasach wielu klientów woli płacić kartą kredytową. Dlatego ważne jest, aby firmy tworzyły i korzystały z formularzy autoryzacji kart kredytowych.

     Możesz stworzyć swój własny szablon lub nawet pobrać go stąd. Ten szablon zawiera wszystkie ważne informacje potrzebne w formularzu. Następnie wszystko, co musisz zrobić, to zmodyfikować informacje w razie potrzeby.

     Zrób to, aby formularz odpowiadał potrzebom Twojej firmy i rodzajom wykonywanych transakcji. Formularze autoryzacji dla kart kredytowych są bardzo korzystne. Oto kilka zalet korzystania z tych dokumentów:

     • Większa efektywność

      Za pomocą formularza możesz zebrać informacje o kliencie i sposobie płatności. Jest to o wiele bardziej wydajne niż poproszenie klientów o wypełnienie kilku formularzy.

      Pomoże to usprawnić proces i zmniejszyć ilość dokumentacji, którą przechowujesz w biurze. Może również uprościć proces prowadzenia dokumentacji w Twojej firmie.
     • Pomaga budować zaufanie konsumentów

      Nie wystarczy zapisać szczegółów płatności klientów na jakiejkolwiek kartce papieru. Musisz dać swoim klientom odpowiedni formularz do podpisania. Pomoże to zaszczepić zaufanie do posiadacza karty i zbudować zaufanie. Dobrze zaprojektowana forma pokaże również Twoje zaangażowanie i profesjonalizm. Pokaże Twoim klientom, że odpowiednio dokumentujesz transakcje.K eeps działalności chroniony przed nadużyciami

      już wspomnieliśmy takie postacie jak może pomóc chronić swoje interesy. To ogromna korzyść, ponieważ nikt nie chce paść ofiarą oszukańczej działalności.

      Płatności kartą kredytową zwykle wiążą się z ryzykiem. Jednak użycie formularza autoryzacji może pomóc zmniejszyć to ryzyko. Gdy klient go podpisze, będziesz mieć większą pewność co do ważności transakcji.Wskazówki, o których należy pamiętać podczas akceptowania szablonu autoryzacji karty kredytowej

      Formularze autoryzacji karty kredytowej są naprawdę przydatne. Nie możesz się pomylić, korzystając z oficjalnego dokumentu dla swojej firmy. Bez tego możesz narazić swoją firmę na ryzyko finansowe.

      Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać, akceptując takie szablony dla swojej firmy:

      • Podczas wykonywania transakcji nigdy nie przechowuj danych kodu bezpieczeństwa klientów. Jest to sprzeczne z zasadami stowarzyszeń kartowych. Jeśli zdecydujesz się dołączyć dane kodu bezpieczeństwa swoich klientów, zadbaj o te informacje.

       W przeciwnym razie istnieje ogromne ryzyko kradzieży tożsamości. Jeśli nie jesteś w stanie chronić tak wrażliwych danych, może to oznaczać ogromne problemy dla Twojej firmy.
      • Po zakończeniu transakcji wyślij fakturę sprzedaży e-mailem do klienta. Powinien zawierać szczegóły Twojej firmy. Dołącz również szczegóły produktu lub usługi, które kupił klient.

       Obejmują one cenę, ilość i opis. W wiadomości e-mail podaj również zasady anulowania i zwrotu kosztów.Proszenie klientów o zwrot formularza faksem nie jest dobrym pomysłem. Zamiast tego powiedz im, aby dokonali płatności na bezpiecznej stronie internetowej. Zazwyczaj strona zawiera pola na wszystkie istotne informacje o kliencie.

       Możesz dodać pole wyboru do formularza. Służy to posiadaczowi karty, aby potwierdzić otrzymanie formularza. Ponadto klient może zaakceptować warunki Twojej faktury.Może się zdarzyć, że adres rozliczeniowy i adres wysyłki będą się różnić. W takich przypadkach może być konieczne poproszenie klienta o przesłanie oddzielnego dokumentu. Taki, który stwierdza, że ​​upoważnia Cię do wysłania towarów na inny adres.

       Takie sytuacje są typowe dla transakcji między firmami. Potrzebujesz dokumentu, aby udowodnić, że klient autoryzował adres wysyłki.Zamiast podpisanych faksów możesz poprosić klienta o odpowiedź e-mailem. Klient może wtedy potwierdzić otrzymanie formularza. Wówczas klient może również przesłać kod autoryzacyjny.

       Możesz użyć kodu jako dowodu, gdy zajdzie taka potrzeba. Podczas korzystania z formularzy autoryzacyjnych należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Musisz mieć wszystko na piśmie.

       Jest to ważne, gdy sytuacja się zaostrza i musisz stawić się w sądzie. Musisz mieć wszystkie swoje dokumenty w porządku, aby móc odpowiednio się bronić.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy