Gdzie Bitcoin przechowuje dane?

17.02.2021
Category: Przy Użyciu

Być może słyszałeś, że łańcuch bloków Bitcoin jest rejestrem publicznym, prawda? OK, więc gdzie są wszystkie informacje? Wierz lub nie, ale część z nich jest przechowywana w pliku portfela na komputerze. Jeszcze więcej jest przechowywanych w publicznym łańcuchu bloków. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, gdzie przechowywane są dane Bitcoin.

Spis treści

Gdzie zdecentralizowane aplikacje przechowują swoje dane?

Niektóre łańcuchy bloków są tak potężne, że twierdzą, że są platformą do tworzenia aplikacji na nich. Aplikacje automatycznie okazują się zdecentralizowane, odporne na cenzurę i blokowanie. Ale gdzie są przechowywane dane?

 • System plików peer to peer IPFS (InterPlanetary File System) jest doskonałym przykładem systemu plików peer to peer. Zamiast scentralizowanego serwera, IPFS umożliwia przechowywanie plików w trybie peer to peer, podobnie jak Bittorrent. Każdy plik jest adresowany przez haszowanie jego zawartości. Hashe można zidentyfikować, ponieważ wszystkie zaczynają się od liter Qm . Biorąc pod uwagę skrót, będziesz mógł odzyskać plik. Przechowuj tylko skróty zawartości w łańcuchu bloków. Pozwala łączyć systemy plików na różnych urządzeniach w jeden przy użyciu adresowania treści. Tak więc, podczas gdy łańcuch bloków przechowuje tylko skróty, same skróty zapewniają łatwy sposób na odzyskanie dużych przechowywanych plików.

 • Rozproszone przechowywanie plików (rozwiązania chmurowe) Ten typ pamięci umożliwia scalenie oddzielnych urządzeń we wspólną pamięć w chmurze. W rezultacie użytkownicy mogą tam przechowywać swoje pliki tak samo, jak w klasycznej scentralizowanej pamięci masowej, takiej jak Dropbox, ale taniej. Właściciele urządzeń („rolnicy), udostępniając miejsce do przechowywania cudzych plików, otrzymują pieniądze od użytkowników w zależności od ich wkładu. Za pomyślne przejście weryfikacji użytkownik płaci, a rolnik otrzymuje określoną kwotę w kryptowalucie.

  Wydaje się, że jest to podejście, do którego dąży Ethereum Swarm. Ich celem jest zastąpienie sieci World Wide Web z jej scentralizowanymi serwerami wersją zdecentralizowaną. W ten sam sposób DNS jest używany do wyszukiwania stron internetowych, Ethereum Swarm używa Smart Contract o nazwie ENS, który pozwoliłby właścicielom domen zarejestrować odniesienie do ich treści, nawet jeśli ta zawartość nie będzie przechowywana na tradycyjnym scentralizowanym serwerze.

  • Rozproszone bazy danych NoSQL Bazy danych NoSQL, takie jak MongoDB, Cassandra, RethinkDB, mogą współpracować z dużą liczbą replik, które są zgrupowane razem. Klient współpracuje z jedną z replik, a dane są automatycznie synchronizowane z pozostałymi.

   Bazy danych NoSQL zapewniają „spójność ostateczną, to znaczy dane są dopasowywane po pewnym czasie, gdy są synchronizowane poszczególne repliki. W ten sposób przypominają blockchain – potwierdzenie transakcji jest tym bardziej prawdopodobne, im więcej czasu minęło. Te bazy danych mogą przechowywać zarówno prosty klucz-wartość, jak i utrzymywać wewnętrzną strukturę wartości, a także dodatkowe indeksy.

   Problem z tym polega na tym, że jeden złośliwy węzeł może prowadzić do fałszywych informacji. Jest to związane z koncepcją zwaną bizantyjską tolerancją błędów. W przypadku łańcuchów bloków jest to absolutnie kluczowe. W typowej sieci rozproszonej nawet kilka złośliwych węzłów może doprowadzić do zniszczenia niezawodności całego systemu.

   DAPP oparte na EthereumJak wiesz, Ethereum służy do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji, DAPP. Aplikacje te istnieją poprzez małe programy, które działają w łańcuchu blokowym i nazywane są inteligentnymi kontraktami. Ale kiedy ktoś pisze Smart Contract, gdzie są przechowywane dane aplikacji?

   Załóżmy, że „Ethereum to duży, powolny, niezawodny komputer i posiada zestaw kont. Każde konto ma właściciela i saldo (trochę Ether). Ale niektóre z tych kont są szczególne; są właścicielami. W momencie tworzenia dajemy im kawałek kodu i pamięć. To inteligentny kontrakt , jako inteligentne konto bankowe.

   DAPP ma równowagę, trochę kodu i trochę pamięci. Ta pamięć jest trwała i tam znajdziemy dane. Kiedy Smart Contract jest tworzony lub gdy transakcja go budzi, kod kontraktu może odczytywać i zapisywać w swojej przestrzeni dyskowej.

   Specyfikacje przechowywania:

   To duży słownik (magazyn klucz-wartość), który odwzorowuje klucze na wartości.

   Klucze to ciągi po 32 bajty. Możemy mieć 2 32 x 8 bitów = 2 256 różnych kluczy. To samo dotyczy wartości.

   DAPP i jego inteligentne kontrakty mogą wykorzystywać tę pamięć jako stronę pamięci na dysku twardym w zwykłym programie. 2 256 kluczy x 32 bajty (wartości) to około 10 63 PETABYTES. Potrzebowałbyś miliardów czasu wieku wszechświata, aby przejść przez taką ilość danych za pomocą dysku SSD.

   Możemy założyć, że nie ma limitu pamięci dla DAPP. Ale jest to koszt.

   Koszt każdej instrukcji w Smart Kontrakcie ograniczy ilość używanej pamięci. Ethereum pozwala na teoretycznie nieskończoną przestrzeń dyskową, ALE musisz zapewnić gaz na każdą operację odczytu / zapisu.

   Koszt ten zmienia się cały czas: zależy od sieci, rynku i nowych osiągnięć specyfikacji Ethereum.

   Blockchain implikuje kilka właściwości:

   1. Możesz czytać z Blockchain za darmoJeśli zainstalujesz klienta Ethereum i wejdziesz do sieci. Nawet bez wydobywania klient zsynchronizuje wszystkie dane łańcucha bloków. Wszystkie dane każdego DAPP w Ethereum są następnie dostępne na twoim komputerze, bez żadnych kosztów gazu.

    1. Koszty przechowywania nie zależą od czasu trwaniaKażdy członek sieci może odtworzyć całą historię transakcji. Zgodnie z projektem dane przechowywane w Ethereum nigdy nie są usuwane, więc usunięcie klucza i wartości nie przynosi żadnych korzyści.

     Gdzie jest przechowywany Blockchain?

     Blockchain to seria niezmiennych zapisów danych ze znacznikiem czasu, którymi zarządza klaster komputerów, który jest zdecentralizowany i nie jest własnością żadnego organu. Zdecentralizowane przechowywanie danych jest zwykle wyjątkowo bezpieczne, ponieważ nie można ich zmienić. Jest również jawny i dostępny dla wszystkich użytkowników, aby zachować przejrzystość.

     Wszystkie waluty cyfrowe są tworzone z łańcucha bloków; jest to technologia leżąca u podstaw wszystkich kryptowalut. To ogromna baza danych przechowująca wszystkie informacje. Wyobraź sobie, że jest to duży arkusz kalkulacyjny, w którym wpisy mogą być wprowadzane przez wszystkich użytkowników i jest on natychmiast aktualizowany we wszystkich systemach.

     Łańcuchy bloków są przechowywane na komputerach w systemie, zwanych również węzłami. Zasadniczo jest on przechowywany na wielu prostych dyskach twardych na całym świecie. Każdy węzeł będzie miał kopię wykonanej transakcji. Po dodaniu nowej transakcji wszystkie komputery przechowujące łańcuch bloków muszą ją zaktualizować!

     Tutaj przechowywane są wszystkie szczegóły dotyczące kiedykolwiek dokonanych transakcji w walucie cyfrowej:

    2. Data transakcji
    3. Kwota wysłanaAdres Bitcoin odbiorcyAdres Bitcoin nadawcy (to numer konta bankowego)„Blockchain to stale powiększająca się baza danych zawierająca informacje o transakcjach, które są wysyłane do wszystkich węzłów w sieci Bitcoin. Kiedy wykonujesz transakcję, transakcja ta jest dystrybuowana do sieci i zakładając, że transakcja jest ważna, zostanie uwzględniona w następnym „bloku. Tutaj przechowywane są same monety. Kiedy inicjujesz transakcję, wszystkie poprzednie transakcje do lub z tego adresu są skanowane i obliczane jest saldo. Jeśli transakcja przekroczy dostępne saldo, zostanie odrzucona przez sieć i nie zostanie uwzględniona w bloku.

     Sieć technicznie nie przechowuje „monet, ale przechowuje informacje o transakcjach. Same monety nie są rzeczami dyskretnymi, które wymagają przechowywania – gdy monety są wydobywane, saldo górnika jest zasilane poprzez transakcję „generowania, która dodaje do jego dostępnego salda. Kiedy monety są wysyłane z punktu A do B, transakcja ta odejmuje saldo A i dodaje do salda B. Jest to podobne do sposobu, w jaki Twój pracodawca może, za pośrednictwem EFT, wysyłać „pieniądze do Twojego banku, a Ty możesz użyć karty debetowej, aby wydać te „pieniądze w sklepie, a wszystko to tak, aby nikt nigdy nie widział dyskretnego fizycznego banknotu dolarowego. Większość pieniędzy na świecie istnieje obecnie jako historie transakcji i salda – Bitcoin nie jest wyjątkiem.

     Gdzie są przechowywane bitcoiny?

     Bitcoin jest przechowywany w miejscu zwanym „Portfelem – zbiorem par kluczy ECDSA. Mówiąc dokładniej, ten cyfrowy portfel zawiera klucz prywatny, który umożliwia użytkownikowi dostęp do adresów Bitcoin (nazywanych również kluczem publicznym). Klucz publiczny jest znany każdemu i może być używany do szyfrowania wiadomości w taki sposób, aby sam posiadacz klucza prywatnego mógł je odszyfrować. Klucz prywatny może być również używany do podpisywania wiadomości w taki sposób, aby każda osoba posiadająca klucz publiczny mogła zweryfikować, czy wiadomość naprawdę pochodzi od Ciebie.

     Dostępne są różne rodzaje portfeli, więc możesz wybrać, czy chcesz przechowywać kryptowalutę na swoim komputerze, czy może powinna znajdować się w portfelu w chmurze:

     • Portfele oprogramowania
     • Portfele onlinePortfele mobilnePortfele sprzętowePortfele papieroweBezpieczeństwo portfela cyfrowego zależy od formatu i wersji używanego portfela cyfrowego oraz sposobu, w jaki jest on używany. Najlepszą opcją dla większości jest portfel sprzętowy, który pozwoli Ci pozostać offline i może być przechowywany w bezpiecznym miejscu. Ten portfel zapewni, że Twoje konto nie zostanie zhakowane, a klucze nie zostaną skradzione. Jeśli zgubisz ten portfel, utracisz również swoje waluty cyfrowe.

      Najmniej bezpieczną opcją jest portfel online, ponieważ osoby trzecie posiadają klucze. Niektórzy użytkownicy inteligentnych walut cyfrowych wybierają podejście hybrydowe. Inwestorzy ci posiadają długoterminową i podstawową ilość Bitcoinów offline, jednocześnie mając saldo wydatków do regularnego użytku na koncie mobilnym. Wybór użytkownika będzie zależał od strategii Bitcoin i chęci uzyskania „technicznych.

      Podsumowanie

      Dane są znacznie bezpieczniejsze w łańcuchu bloków, niż gdyby były przechowywane w Internecie. O wiele trudniej jest złamać blockchain i manipulować jakimikolwiek danymi.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy