Blog InvoiceBerry

17.02.2021
Category: Złożyć Wniosek

Mała firma | Fakturowanie | Marketing | Przedsiębiorczość | Wolny strzelec

5 najlepszych banków dla małych firm w RPA [AKTUALIZACJA 2020]

Zajmując pozycję 84 spośród 190 gospodarek pod względem łatwości prowadzenia działalności gospodarczej w 2020 r., Republika Południowej Afryki nie zawsze jest najłatwiejszym miejscem do założenia małej firmy. Niemniej jednak wielu tam się udaje i rozwija się.

Kiedy zaczynasz opracowywać biznesplan, jednym z pierwszych logicznych pytań, które się pojawiają, jest:

Wypróbuj bezpłatnie nasze oprogramowanie do fakturowania online

Wysyłaj profesjonalnie wyglądające faktury

Z łatwością przyjmuj płatności online

Śledź, kto Ci zapłacił

Jak mogę zapewnić sobie sukces finansowy?

W większości przypadków potrzebujesz świetnego pomysłu na biznes, odpowiedniego oprogramowania księgowego i szczęśliwego zespołu wsparcia. Jeśli chodzi o bardziej techniczne względy finansowe, możesz mieć inne pytanie:

Które banki w Republice Południowej Afryki mogą najlepiej pasować do mojej małej firmy?

Dzisiaj sprawdzimy, które banki w RPA i towarzyszące im rachunki transakcyjne zapewnią Ci najlepsze warunki, aby Twoja mała firma odniosła sukces.

Nedbank – usługi dla małych firm

Nedbank-Ecobank Alliance to największa sieć bankowa w RPA i całej Afryce. Istnieje ponad 2000 oddziałów w 39 krajach, które wspierają duże i małe przedsiębiorstwa.

Ich zaangażowanie w rozwój małych firm było widoczne dzięki stworzeniu SimplyBiz, sieci podobnie myślących przedsiębiorców. Zawiera przydatne zasoby dotyczące różnych rozwiązań biznesowych.

Dzięki nim masz możliwość założenia konta na zasadzie płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem lub za stałą miesięczną opłatą. Opłata administracyjna związana z tym pierwszym wynosi R60. Opcje Business Bundle 35 i 60 dla użytkowników o średniej i wysokiej częstotliwości wymagają odpowiednio R259 i R420.

Oferują również rozwiązania dla codziennych transakcji, pożyczek, inwestycji, a także specjalistyczne rozwiązania dla obszarów takich jak rolnictwo i franczyza (trzy brawa, jeśli jeden z nich jest również przedmiotem Twojej działalności).

Zapoznaj się z ich harmonogramem opłat na rok 2020 i podstawowym przewodnikiem dla małych firm, aby uzyskać więcej informacji na temat wszystkich oferowanych kont i usług.

First National Bank – First Business Account

Pierwsze konto firmowe FNB jest opisywane jako doskonały początek dla świadomego cyfrowo jednoosobowego właściciela z obrotem poniżej 5 milionów R rocznie. Rozwiązanie cyfrowe jest idealne dla tych, którzy wolą dobrze wykorzystać aplikację FNB, która oferuje bankowość w dowolnym czasie i miejscu.

Niektóre dodatkowe korzyści wynikające z założenia konta firmowego w FNB obejmują:

 • Zero opłat miesięcznych – nie płać żadnych opłat za konto i ciesz się nieograniczoną liczbą darmowych machnięć kartą
 • Szybkie płatności – akceptuj płatności za pomocą QR Speedpoint® dostępnego w aplikacji FNB Stałe połączenie – FNB zapewnia kartę SIM Connect, która zapewnia wygodną łączność, a ponadto możesz kwalifikować się do bezpłatnego miesięcznego pakietu Łatwo zarządzany przepływ gotówki – możesz natychmiast przelać dowolną dodatkową gotówkę do połączonej kieszeni oszczędnościowej Bezpłatny coaching biznesowy – Dostęp do trenera biznesowego jest dostępny w dowolnym czasie i miejscu za pośrednictwem Fundaba w aplikacji FNB.Dostępne są również opcje Gold, Platinum i Enterprise Business Account dla bardziej zestalonej działalności. Możesz skorzystać z tego przewodnika po wyborze, jak również z przewodnika po cenach banku, aby znaleźć opcję, która ostatecznie najlepiej pasuje do potrzeb Twojej firmy.

  Capitec – Global One Account

  Celem konta Global One firmy Capitec jest „pomoc w lepszym bankowaniu, abyś mógł lepiej żyć.

  Po wydaniu karty debetowej lub kredytowej Global One będziesz mieć wiele sposobów uzyskiwania dostępu do funduszy i przeprowadzania transakcji na całym świecie.

  Obejmuje to: ponad 29 000 bankomatów Capitec, 800 oddziałów, dedykowana aplikacja bankowa i bankowość internetowa 24/7. Warto zauważyć, że na całym świecie nie ma również żadnych opłat za zakup, gdy używasz karty do płacenia za paliwo, zakupy, zamówienia telefoniczne itp.

  Ich minimalne saldo na koncie to bardzo rozsądne R25, a miesięczna opłata abonamentowa to tylko R5 – co naprawdę potwierdza i zachęca do tego, że wielkie przedsięwzięcia zaczynają się od małych początków.

  Zapoznaj się z ulotką dotyczącą opłat, aby uzyskać więcej informacji na temat kosztów związanych z przelewami, wypłatami itp.

  Bank Bidvest – Konto w banku biznesowym

  Konto biznesowe Bidvest zapewnia prosty i szybki dostęp do systemu bankowości internetowej, który oferuje transakcje lokalne i zagraniczne na jednej, łatwej w obsłudze platformie.

  Konto jest otwarte za darmo, oferuje półkonkurencyjne oprocentowanie sald R50 001 + i nie pobiera miesięcznej opłaty administracyjnej za konto.

  Karta debetowa wydana posiadaczom Konta Business Bank może być używana do zakupów wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty debetowe Visa. Zwrot gotówki przy zakupie jest również możliwy w przypadku niektórych uczestniczących sprzedawców, takich jak Pick n Pay w RPA.

  Pobierane są zwykłe opłaty transakcyjne, a podsumowanie opłat za konto bankowe można przejrzeć tutaj.

  Absa – klasyczne konto firmowe

  Absa Group Limited jest notowana na JSE i jest jedną z największych afrykańskich grup zdywersyfikowanych usług finansowych. Firma jest obecna na większą skalę w 12 krajach na całym kontynencie i zatrudnia około 42 000 pracowników.

  Absa oferuje konta skupione na małych firmach i start-upach w RPA, a ich popularna klasyczna opcja jest świetna do rozważenia, jeśli Twoja firma jest firmą typu start-up z rocznym obrotem poniżej 10 milionów RUB.

  Jest zgodny z zasadami ustalania cen w ramach płatności zgodnie z transakcją i oferuje bezpłatne przelewy między kontami i wewnętrzne polecenia zapłaty. Inne korzyści obejmują:

  • Możliwość zbudowania historii kredytowej – Możesz zacząć budować swoją historię kredytową, dodając kredyt w rachunku bieżącym i korzystając z oprocentowania dostosowanego do profilu ryzyka Twojej firmy
  • Dostęp do centrów rozwoju przedsiębiorstw – celem tej inicjatywy jest pomoc wschodzącym MŚP w rozwoju i dobrobycie poprzez dostęp do finansowania rozwoju oraz szkoleń pozafinansowych i opieki mentorskiej Łatwy dostęp do bankowości elektronicznej – Absa Online i bez miesięcznych opłat Bankowość aplikacji jest dostępna 24/7Miesięczna opłata za opcję konta klasycznego wynosi R80, ale istnieje wiele innych kont, w tym islamskie konta biznesowe zgodne z prawem szariatu, konta powiernicze adwokata i bardziej kompleksowe pakiety Essentials.

   Zbadaj i przejrzyj stawki i opłaty, i nie zapomnij sprawdzić dodatkowych korzyści, takich jak te korzyści z podróży!

   Sasfin Bank Ltd. – Business Pay as You Use Account

   Sasfin to niezależna grupa usług bankowych i finansowych, mająca lokalizacje w największych miastach Republiki Południowej Afryki. Jego slogan wykracza poza bank, a ich konta biznesowe mają na celu spersonalizowanie tego pomysłu, zapewniając łatwe zarządzanie gotówką dla zainteresowanych przedsiębiorców i dostęp do szeregu funkcji.

   Możesz zarabiać do 2% odsetek na saldach rachunków transakcyjnych, a platforma cyfrowa banku B \ YOND jest wygodnym faworytem wielu właścicieli firm. Dzięki niemu możesz zarządzać listami płac, wysyłać spersonalizowane oferty i faktury, konfigurować klasyfikacje i tagi transakcji do śledzenia i wiele więcej.

   Mówiąc o wygodzie, możesz również złożyć wniosek o konto online, skonfigurować wielu użytkowników zgodnie z ich rolą w firmie i połączyć wiele biznesowych kart debetowych Visa bez dodatkowych kosztów.

   Miesięczna opłata administracyjna wynosi R100 za opcję Pay as You Use. Zapoznaj się z ich broszurą, aby zdecydować, czy to działa najlepiej w kontekście Twojej firmy.

   Standardowy bank – konto BizLaunch

   Konto BizLaunch w Standard Bank zapewnia klientom funkcjonalność standardowego rachunku bieżącego z dodatkową korzyścią w postaci pakietu cenowego z obniżoną opłatą miesięczną przez pierwsze 12 miesięcy.

   Zdyskontowane opłaty mogą zrobić różnicę, a świadomość, że co miesiąc otrzymasz stałą kwotę opłat bankowych, zapewnia większy spokój wielu osobom, które pragną przewidywalności.

   Kolejną wielką zaletą jest fakt, że możesz mieć wiele kart bankowych i kredytowych wydanych dla Ciebie i Twojego personelu, z których każda ma bezpieczny chip z bezpłatną ochroną przed utratą karty.

   Bankowość biznesowa w dowolnym momencie online lub w połączeniu z nagrodami UCount i dedykowanym wsparciem zespołu BizDirect również przyczynia się do szczęśliwych relacji bankowych. Więc koniecznie sprawdź ich przewodnik cenowy, aby sprawdzić, czy ta opcja pakietu może być dla Ciebie wyborem!

   Old Mutual Finance – konto pieniężne

   Konto pieniężne to niedrogie konto transakcyjne zaprojektowane, aby pomóc właścicielom firm w osiągnięciu celów oszczędnościowych. Za miesięczną opłatę administracyjną w wysokości 4,95 zł możesz otrzymać dwa produkty w cenie jednego.

   Konto transakcyjne umożliwia wypłacanie gotówki z bankomatu, dokonywanie zakupów w sklepach i robienie zakupów online, podczas gdy połączone konto oszczędnościowe pozostanie w tle, uzyskując stopę zwrotu odpowiadającą korzystnemu funduszowi wzajemnego rynku pieniężnego Trust.

   Będziesz mógł błyskawicznie przenosić środki na swoje konto oszczędnościowe i z niego bez dodatkowych kosztów, co czyni go idealnym funduszem na „deszczowy dzień.

   Ich listę opłat transakcyjnych można przejrzeć tutaj.

   Wybierz najlepszy bank dla swoich potrzeb

   I masz to. Starannie dobrana lista i ogólny przegląd niektórych najlepszych rachunków bankowych dla małych firm w RPA.

   Ponieważ potrzeby biznesowe mogą być tak zróżnicowane, jak mnogość ryb w morzu, ważne jest, aby:

   1. Dokładnie wiesz, co chcesz otrzymać ze swojego banku i
   2. Dokładnie zbadaj opcjeObejmuje to rozmowę z przedstawicielem banku przez telefon lub odwiedzenie go w celu uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania.

    Mam nadzieję, że pomogłem ustawić cię na właściwej ścieżce, gdy posuwasz się naprzód, zakładając sklep, czy to w Mieście Złota (Johannesburg), Snor City (Pretoria), Mieście Macierzystym (Kapsztadzie), Mieście Dobrej Woli (Mafikeng) lub gdzie ty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy