Co to jest dzierżawiona nieruchomość? Wynajem, który trwa. i trwa

17.02.2021
Category: Będziesz Chciał

Większość ludzi zna różnicę między wynajmowaniem a posiadaniem domu, ale istnieje trzecia kategoria, której wielu nie zna, nazywana wynajmem nieruchomości. To tam wynajmujesz (lub wynajmujesz) nieruchomość, ale na znacznie dłużej niż zwykle jeden lub dwa lata najemcy.

Natomiast umowy dzierżawy obowiązują przez co najmniej 40 lat – do 120! Tak, to bardzo, bardzo długo, prawie na pewno daleko od momentu, w którym będziesz mógł cieszyć się tym miejscem. Więc o co chodzi z tą długoterminową umową najmu?

Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej i dowiedzieć się, czy dzierżawa może być dla Ciebie odpowiednią nieruchomością. (Brytyjczycy nazywają ten rodzaj umów majątkowych prawem własności).

Powiązane artykuły
 • Twoja podstawa do kupowania mieszkań, kooperacji i dupleksów
 • 4 Podpisuje nieruchomość jest warta kupna i wynajmuCzy naprawdę chcesz zostać właścicielem?Jak działa dzierżawa nieruchomości

  W przypadku umów dzierżawy lub prawa własności właściciel nieruchomości (zwany również freeholder) przyznaje dzierżawcy prawo do zamieszkania na niej przez określony czas. Aby dotrzymać swojej części umowy, najemca będzie musiał wpłacić zaliczkę – tylko że jest to znacznie mniej niż typowe 20% wymagane w konwencjonalnym domu.

  Następnie najemca płaci czynsz (czasami nazywany jest to czynszem gruntowym) co miesiąc, tak jak typowy najemca.

  Ponieważ najemcy zobowiązują się do wynajmowania nieruchomości na tak długi okres czasu, mają jedną wyraźną przewagę w stosunku do większej liczby najemców tymczasowych, ponieważ mogą poprawić jakość domu.

  Najemcy mogą remontować do woli, budować przybudówki, a nawet wznosić całe nowe budynki na gruncie (i wynajmować je wybranym przez siebie najemcom).

  Jednak po zakończeniu dzierżawy, o ile umowa nie stanowi inaczej lub nie jest negocjowana dłuższa dzierżawa, nieruchomość lub grunt wraca do właściciela, ulepszenia i wszystko.

  Dzierżawy są bardziej powszechne w przypadku nieruchomości komercyjnych, na których można budować centra handlowe i inne firmy, ale istnieją również na cele mieszkalne, takie jak domy i mieszkania.

  Chociaż nieruchomości z dzierżawą są dość rzadkie, tego typu nieruchomości nadal można znaleźć w całych Stanach Zjednoczonych, szczególnie w Nowym Jorku, na Florydzie i na Hawajach.

  Dzierżawy mają szczególny sens na wyspach lub w społecznościach plażowych, gdzie grunty są ograniczone i płatne.

  Na przykład w Maui, dzierżawione lub posiadane na własność osiedla były częściej tworzone w inwestycjach mieszkaniowych w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku (a wiele z nich jest na wyczerpaniu).

  Korzyści z dzierżawy nieruchomości

  Nieruchomości przeznaczone na dzierżawę to kilka godnych uwagi korzyści dla potencjalnego właściciela. Po pierwsze, są one zwykle tańsze niż bezpośredni zakup tej samej ziemi.

  Możesz również sprzedać dzierżawę komuś innemu bez zgody lub udziału właściciela nieruchomości; im więcej czasu pozostało na dzierżawie, tym jest on cenniejszy.

  „Czasami dzierżawa może być świetną transakcją – mówi Powell Berger , ekspert ds. Nieruchomości z Hawajów. Ale dzierżawa na własność ma również pewne poważne wady.

  „Dla większości nabywców domów dzierżawiona nieruchomość jest złą opcją, ponieważ tak naprawdę nie buduje się kapitału – wyjaśnia Berger. „Wspomnij o własności„ dzierżawy większości mieszkańców Hawajów, a prawdopodobnie spotkasz się z surowymi ostrzeżeniami.

  Jednak Berger zauważa również, że dzierżawy mogą być idealne, jeśli kupujesz mieszkanie do wykorzystania jako nieruchomość do wynajęcia, aby uzyskać stały dochód z czynszu za dzierżawę gruntu jako właściciel.

  „Koszt posiadania jednostki jest niski, a dochód z wynajmu, który generuje, może generować dobry zwrot z czynszu za grunt w długim okresie trwania dzierżawy – mówi.

  Opłaty za dzierżawę są również dobre dla seniorów ze stałym dochodem. W przypadku najmu krótkoterminowego czynsz może być podwyższany co roku. Ale z odsetkami za dzierżawę stawki mogą pozostać takie same przez dziesięciolecia.

  Przy niższej wpłacie zaliczkowej niż wymagałaby posiadana własność własna, stanie się wolnym posiadaczem może być idealnym rozwiązaniem dla osób starszych, które chcą zmniejszyć zatrudnienie.

  Oczywiście, tak jak w przypadku każdej transakcji dotyczącej nieruchomości, będziesz chciał dokładnie rozważyć zalety i wady nieruchomości będącej przedmiotem najmu i skonsultować się z agentem nieruchomości przed podpisaniem umowy na linii przerywanej.

  Ale dla niektórych ta szara strefa dzierżawy między wynajmem a zakupem może być idealnym biletem do wypoczynku w skrawku raju bez kłopotów, które często pociąga za sobą prawdziwe posiadanie domu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy