Co to jest odpis i jak wpływa na Twój kredyt?

17.02.2021
Category: Twoim Raporcie

Odpis to niespłacony dług, który Twój bank odpisał. I to zabójca zdolności kredytowej

Podsumowanie

Obciążenie to niepobrane saldo karty kredytowej, które jest przeterminowane tak długo, jak zostało usunięte z ksiąg bankowych i obciążające jego rezerwę na straty. Uszkodzenie wyniku kredytowego może być znaczne i długotrwałe.

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż kartami kredytowymi jest już oficjalnie w toku.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Ale są chwile w naszym życiu finansowym, kiedy sprawy stają się nurtujące po nosie z wielu ważnych (dla nas, ale nie naszych wierzycieli) powodów i dochodzimy do znaczącego punktu zwrotnego, w którym sprawy mogą stać się poważne. Ważne jest, abyś wiedział, kiedy jesteś w tej sytuacji, jakie szkody prawdopodobnie poniesiesz na swoim koncie i co będzie dalej.

Jednym z najbardziej szkodliwych skutków zalegania z płatnościami jest tzw. Odpis.

Co to jest odpis?

Obciążenie to niepobrane saldo karty kredytowej, które jest przeterminowane tak długo, jak zostało usunięte z ksiąg bankowych i obciążające jego rezerwę na straty. Dla wydawcy karty oznacza to, że zdecydował, że ściągnięcie długu jest mało prawdopodobne, więc „obciąża go z ksiąg.

Zapewniam, że kiedy tak się dzieje, w dziale księgowości nie ma suchego oka. Dzieje się tak po części dlatego, że gracze z fasolą nienawidzą, gdy znikają jakiekolwiek pieniądze, a częściowo dlatego, że ich szef po prostu przeżuł ich stratę i powiedział im, żeby poszli odebrać pieniądze!

Tak, spłacone długi nadal są długami wymagalnymi, należnymi, naliczonymi odsetkami i karami oraz, co najważniejsze, podlegającymi ściągalności.

W jaki sposób odpisanie wpływa na Twoją zdolność kredytową?

Spłacenie długu to kolejna najpoważniejsza obraźliwa pozycja w Twoim raporcie kredytowym i wynik obok bankructwa.

Istnieją dwa rodzaje obciążeń, które mogą pojawić się w raporcie kredytowym. Są to odpisy płatne i niezapłacone. Jako następny najpoważniejszy wskaźnik niepłacenia rachunków w terminie i zgodnie z ustaleniami, notowanie obciążenia mocno uderza w Twoją zdolność kredytową w historii płatności i kategoriach kwot należnych.

W zależności od tego, ile pozytywnych danych zgromadziłeś w pliku kredytowym przez lata, możesz spodziewać się znacznego spadku zdolności kredytowej. Płacenie rachunków na czas, za każdym razem oznacza, że ​​nie musisz martwić się o takie warunki, jak opłaty, ponieważ dzieje się tak tylko wtedy, gdy nie płacisz rachunków.

Nie oznacza to, że ryzykujesz odpisem, jeśli spóźnisz się lub nawet przegapisz kilka płatności. Z pewnością możesz zaryzykować pogorszenie swojego wyniku, jeśli to zrobisz, ale zazwyczaj ładowanie trwa dłużej.

Zauważ, że definicja, którą zacytowałem powyżej, mówi, że salda były przeterminowane przez wystarczająco długi okres, że bank zdecydował, że nigdy nie otrzymają płatności. Dzieje się tak najczęściej, gdy termin płatności na koncie wynosi 180 dni. Oznacza to co najmniej sześć miesięcy konsekwentnego nie płacenia rachunku.

W rzeczywistości czasami jest to siedem lub osiem miesięcy, ponieważ zazwyczaj nie zgłoszono przestępstwa za pierwszym razem, dopóki nie minęło co najmniej 30 dni. Zapomnienie o miesięcznej płatności może być zrozumiałe, ale ta logika nie wytrzyma na dłuższą metę. Kiedy zbliżasz się do przedziału dwóch lub trzech miesięcy, jest oczywiście problem, który musisz rozwiązać.

Wskazówka: jeśli masz problemy z opłaceniem rachunku karty kredytowej z powodu skutków kryzysu związanego z koronawirusem, skontaktuj się jak najszybciej z wydawcą karty. Wielu z nich zaoferowało posiadaczom kart ulgę w postaci odroczenia płatności i zwolnienia z opłat.

Co dzieje się po spłaceniu niespłaconego długu?

W tym momencie (jeśli nie wcześniej) Twój wierzyciel z pewnością skontaktuje się z Tobą, aby dowiedzieć się, co się dzieje i kiedy może oczekiwać od Ciebie zapłaty. Jeśli nie masz odpowiedzi, możesz być zawstydzony i kuszące może być po prostu zignorowanie lub uniknięcie tych prób ze strony wierzyciela. To nie jest pokusa, której powinieneś się poddać. Jeśli to zrobisz, sytuacja się pogorszy.

Co gorsza, pytasz? Cóż, jeśli wierzyciel stwierdzi, że nie odpowiadasz, istnieje duża szansa, że ​​Twój dług zostanie skierowany do zewnętrznego kolekcjonera lub sprzedany mu. Jeśli uważasz, że wezwania od pierwotnego wierzyciela są agresywne, zobaczysz, o ile bardziej będzie to miało wpływ na windykację dokonywaną przez profesjonalistów, którzy robią to na co dzień.

Oczywiście w ustawie o sprawiedliwej windykacji należności istnieją zabezpieczenia przed nękaniem ze strony wierzyciela i osoby trzeciej. Obejmuje to nadmierne rozmowy telefoniczne, fałszywe groźby i obraźliwy język.

Masz możliwość poinformowania inkasenta, że ​​nie chcesz, abyśmy ponownie kontaktowali się z tym długiem. Są prawnie zobowiązani do wstrzymania rozmów i listów. Jednak większość z nich natychmiast prześle akta do ich działu prawnego w celu wniesienia sprawy do sądu.

Ważne jest, aby zrozumieć, że tylko fakt, że dług jest spłacany, nie zwalnia Cię z obowiązku spłaty długu. Jeśli nie zapłacisz, możesz w końcu zostać pozwany do sądu o należną kwotę. A jeśli zdecydujesz się zignorować wezwanie do sądu, automatycznie przegrasz.

W tym momencie możesz stanąć w obliczu wyroku, który może nawet wpłynąć na twoje zarobki, w zależności od przepisów w stanie, w którym mieszkasz.

Jak długo odpis pozostaje w Twoim raporcie kredytowym?

Powinieneś również wiedzieć, że odpis pozostaje w Twoim raporcie kredytowym przez siedem lat. Dzieje się tak, nawet jeśli w końcu spłacisz dług.

Powiem ci, że zapis w raporcie kredytowym „odpłata zapłacona sprawi, że twój błąd będzie wyglądał nieco lepiej dla przyszłych pożyczkodawców. Pokazuje, że miałeś problem, prawdopodobnie poważny, ale ostatecznie dotrzymałeś swojego zobowiązania.

To, czego nie da spłacenie odpisu, to znaczny wzrost wyniku. Czas pomoże złagodzić wpływ odpisu, ale zapłacenie rachunku nie zmienia faktu, że ryzykujesz pożyczką. Nikt nie chce czekać sześć miesięcy lub dłużej, aby spłacić dług, który miał zostać spłacony zgodnie z ustaleniami.

Konkluzja

Odpis jest bezpośrednim skutkiem niepłacenia rachunku. To spowoduje spadek zdolności kredytowej. A obciążenie jest główną zniewagą dla twojego raportu kredytowego, który będzie trwał siedem długich lat.

Jak we wszystkim, jeśli chodzi o sprawozdawczość kredytową, ustanowienie dobrych praktyk kredytowych jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby złagodzić kwotę wyrządzonych szkód.

Pamiętaj, aby śledzić swój wynik!

Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani nie został zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

Steve Bucci od ponad 20 lat pomaga ludziom rozszyfrować i opanować problemy związane z finansami osobistymi. Jest autorem „Credit Management Kit For Dummies, „Credit Repair Kit For Dummies, „Barnes and Noble Debt Management, współautorem „Managing Your Money All-In-One For Dummies i „Debt Repair Kit For Dummies (Australia). Steve jest doświadczonym biegłym w sprawach kradzieży tożsamości, oceny zdolności kredytowej i spraw związanych z zadłużeniem. Był prezenterem na FICO InterACT Global Conference, Federal Reserve i International Credit Symposium na Cambridge University w Wielkiej Brytanii.

Co dalej?9 sposobów na odbudowę kredytu po bankructwie

Twoja zdolność kredytowa najprawdopodobniej ucierpiała po ogłoszeniu upadłości – a teraz nadszedł czas na odbudowę. Oto dziewięć sposobów na odzyskanie kredytu po ogłoszeniu upadłości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy