Dlaczego potwierdzenie transakcji Bitcoin trwa tak długo

17.02.2021

Jeśli wysłałeś płatność bitcoin w ciągu ostatnich kilku tygodni, być może zauważyłeś, że potwierdzenie transakcji trwa znacznie dłużej niż oczekiwano.

Otrzymaliśmy Twoje e-maile.

Ponieważ, podobnie jak sieć Bitcoin, obecnie pracujemy nad zaległościami, chcemy podziękować za cierpliwość. Biorąc pod uwagę dużą liczbę pytań dotyczących opóźnionych płatności, zdecydowaliśmy, że najlepiej będzie napisać krótkie wyjaśnienie tego, co dzieje się obecnie z wieloma transakcjami bitcoinowymi.

W jaki sposób transakcje Bitcoin są potwierdzane (lub opóźniane)Transakcje w samej sieci Bitcoin nie są kontrolowane ani potwierdzane przez BitPay, ale przez górników bitcoinów, którzy grupują transakcje w „bloki i dodają te bloki do „łańcucha bloków Bitcoin – wspólnego zapisu historycznego wszystkich transakcji. Gdy transakcja zostanie dodana do bloku sześć bloków temu, jest uważana za transakcję zakończoną.

Obecnie ruch sieciowy bitcoin jest niezwykle wysoki ze względu na rosnące zapotrzebowanie na transakcje na blok. Rozmiary bloków są ograniczone, co oznacza, że ​​transakcje, które przekraczają pojemność bloku, utkną w kolejce do potwierdzenia przez górników bitcoinów. Ta kolejka niepotwierdzonych transakcji nosi nazwę mempool bitcoin.

Aby zapoznać się z kontekstem tego, co się teraz dzieje, przyjrzyjmy się aktualnemu rozmiarowi pamięci Bitcoin.

Dobre wieści? Wiele osób jest zainteresowanych wykorzystaniem bitcoinów do transakcji. Zła wiadomość jest taka, że ​​ten ruch sieciowy może powodować opóźnienia od kilku godzin do kilku dni dla niektórych użytkowników i tygodniowy czas oczekiwania dla niewielkiej liczby użytkowników.

Co zrobić, jeśli masz niepotwierdzoną transakcjęJeśli Twoja transakcja bitcoin do sprzedawcy BitPay nie została jeszcze potwierdzona, będziesz musiał poczekać, aż zostanie potwierdzona przez górników bitcoinów. Ponieważ BitPay nie kontroluje czasu potwierdzeń, niestety nie możemy zrobić nic, aby przyspieszyć proces, gdy transakcja została już wyemitowana w sieci.

Możesz sprawdzić status potwierdzenia transakcji i inne szczegóły płatności w dowolnym eksploratorze blockchain (takim jak eksplorator bloków BitPay Insight). Wyszukaj swoją transakcję, używając identyfikatora transakcji lub wysyłających lub odbierających adresy bitcoin, które można znaleźć w portfelu bitcoin, z którego wysłano płatność. Aby Twoja transakcja została uznana za w pełni potwierdzoną przez większość sprzedawców BitPay, Twoja transakcja będzie musiała mieć sześć potwierdzeń.

Pamiętaj, że dopóki Twoja płatność nie będzie miała sześciu potwierdzeń na łańcuchu bloków bitcoin, odbiorca nie będzie miał dostępu do środków i nie będzie mógł zwrócić Twojej transakcji.

Podczas gdy niektórzy handlowcy BitPay mogą realizować zamówienia dotyczące płatności z mniejszą liczbą potwierdzeń bloków, będziesz potrzebować co najmniej jednego potwierdzenia bloku, zanim Twoje zamówienie będzie można uznać za zakończone. Jeśli transakcja zostanie potwierdzona, a sprzedawca nie zrealizuje Twojego zamówienia, nie musisz kontaktować się z BitPay. Po prostu skontaktuj się ze sprzedawcą i podaj swój identyfikator zamówienia i adres URL faktury BitPay jako dowód płatności.

Jak uniknąć opóźnionych transakcjiPonieważ rozmiary bloków są ograniczone, ważne jest, aby górnicy bitcoin wiedzieli, które transakcje powinni najpierw uwzględnić w blokach. Górnicy używają cen, aby to zrozumieć. Kiedy transmitujesz transakcję, całkowita wysłana kwota zwykle obejmuje „opłatę górniczą, która trafia do górników.

Jeśli chcesz, aby Twoja transakcja opuściła pamięć bitcoin i została szybko dodana do bloku, ważne jest, aby uwzględnić odpowiednią opłatę górniczą. Dlatego zdecydowanie zalecamy korzystanie z portfela BitPay lub innego prawdziwego portfela bitcoin, który może dynamicznie obliczać opłatę górniczą potrzebną do terminowego potwierdzania bloków. Dla porównania, strona internetowa bitcoinfees.21.co podaje minimalną opłatę górniczą w wysokości 360 satoshi / bajt , chociaż kwota ta ulegała wahaniom w tym tygodniu.

Transakcje są stale dodawane do pełnej kolejki bitcoin mempool. Niektóre mogły zostać wysłane z wyższą opłatą dla górników niż ta przesłana wraz z płatnością. Oznacza to, że przy obecnym ruchu sieciowym, górnicy mogą obniżyć priorytety Twojej niepotwierdzonej transakcji, nawet jeśli została ona wysłana z odpowiednią opłatą w danym momencie.

Twoja transakcja prawdopodobnie zostanie potwierdzona, ale jeśli sieć Bitcoin jej nie potwierdzi, będzie można ją ponownie wydać w portfelu. Środki są ponownie wydawane w portfelu BitPay po tym, jak transakcje nie zostaną potwierdzone przez maksymalnie 72 godziny, ale inne portfele mogą zachowywać się inaczej.

Jeśli nie korzystasz z portfela BitPay, powinieneś skontaktować się ze swoim dostawcą portfela, aby uzyskać pomoc, jeśli niepotwierdzone środki nie pojawią się ponownie jako możliwe do wydania po kilku dniach.

Co robi z tym BitPay?Chociaż BitPay nie kontroluje czasów potwierdzeń w sieci Bitcoin, dbamy o frustracje związane z płatnościami, jakich handlowcy i kupujący BitPay doświadczają teraz.

Jeśli chodzi o kupujących, nasz zespół ds. Portfela BitPay pracował nad aktualizacjami portfela BitPay dla naszej następnej wersji, która pomoże złagodzić skutki tych opóźnień w sieci bitcoin, gdy się pojawią.

Zarówno dla użytkowników bitcoin, jak i dla firm, nadal badamy opcje szybszych, prostszych i tańszych płatności bitcoinami. Będziemy nadal publikować tutaj na blogu BitPay w miarę postępów.

Jeśli ten artykuł nie odpowiedział na Twoje pytanie, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po płatnościach lub naszym nowym przewodnikiem wideo, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak dokonać udanej płatności bitcoinem.

Produkt
 • BitPay dodaje Wyre, aby stać się jedyną aplikacją kryptograficzną, której będziesz kiedykolwiek potrzebować
 • Użytkownicy Coinbase mogą teraz natychmiast płacić sprzedawcom BitPay bezpośrednio z ich konta CoinbaseBitPay Aktualizuje aplikację do obsługi SegWit, trybu ciemnego i możliwości bezpośredniego zarządzania portfelami w CoinbaseZamień swoje bitcoiny w karty podarunkowe Amazon.com w portfelu BitPay

  Większość z nas nie ma dodatkowych pieniędzy, aby wydać na 3 funty pianek Lucky Charms, klawiaturę mechaniczną Das lub pełnowymiarową replikę miecza Aragorna z Władcy

  Deloitte w Toronto oferuje mały smak Bitcoin dzięki Bitcoin Checkout firmy BitPay

  W BitPay zawsze pracujemy nad tym, aby płatności bitcoin były bardziej przyjazne dla użytkownika i szeroko znane. Dlatego ucieszyliśmy się, gdy usłyszeliśmy wieści od naszego sąsiada z północy.

  Zapisz się do bloga BitPayOtrzymuj najnowsze posty prosto do skrzynki odbiorczej

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy