Dlaczego pracodawcy dbają o Twój kredyt?

17.02.2021
 • Praca i praca
 • Osobiste ratingi kredytowe(CareerBuilder.com)– Kiedy szukasz pracy, prawdopodobnie nie myślisz o swojej zdolności kredytowej. Ale możesz zacząć.

  Chociaż wiele osób twierdzi, że oceny zdolności kredytowej nie mają nic wspólnego z ich umiejętnościami w pracy, niektórzy pracodawcy mówią inaczej. Sześćdziesiąt procent pracodawców ankietowanych ostatnio przez Towarzystwo Zarządzania Zasobami Ludzkimi stwierdziło, że kontrolują zdolność kredytową wszystkich lub niektórych potencjalnych nowych pracowników. To wzrost z 43 procent w 2006 roku i 25 procent w 1998 roku.

  Opinie na temat tego, czy to sprawiedliwe, czy nie, są różne. Zwolennicy sprawdzania zdolności kredytowej nie uważają, że różni się to niczym od sprawdzania referencji kandydata. Jednak przeciwnicy postrzegają to jako niesprawiedliwe – szczególnie w tej gospodarce – ponieważ problemy medyczne, rozwód lub zwolnienie z pracy i późniejsze niezrealizowane rachunki mogą w jednej chwili zrujnować doskonały wynik kredytowy.

  „Jest wiele dobrych powodów, by kogoś nie zatrudniać. Zwykle sam zły kredyt nie jest jednym z nich. A jednak stał się to powód, dla którego du jour dyskwalifikuje wysoko wykwalifikowaną osobę do wykonywania pracy, do której szczególnie nadaje za , mówi Milan P. Yager, prezes i dyrektor generalny National Association of Professional Employer Organisation. „Ponieważ pola pracy stają się zamknięte i coraz bardziej konkurencyjne, można się założyć, że więcej pracodawców korzysta z opcji sprawdzania zdolności kredytowej niż kiedykolwiek wcześniej.

  Dlaczego więc pracodawcy patrzą na Twoją historię kredytową?

  Powody są różne. Czasami może to wynikać z charakteru stanowiska, na które aplikujesz.

  „Niektóre kategorie pracodawców regularnie przeglądają historie kredytowe [takie jak] banki, domy maklerskie, rząd i inne instytucje finansowe. Ocena historii kredytowej jest [również] często stosowana na stanowiskach księgowych i zarządzania pieniędzmi, na których istnieje możliwość oszustwa i defraudacji, mówi Wendy Powell, autorka książki „Nabyte doświadczenie w zarządzaniu.

  „Pracodawcy są odpowiedzialni za zapewnienie należytej staranności. Bądź przygotowany na możliwość weryfikacji zdolności kredytowej, nie tylko w procesie aplikacyjnym, ale także w trakcie trwania stosunku pracy – mówi.

  Inni pracodawcy przyglądają się historii kredytowej, aby oddzielić jednego kandydata od drugiego.

  „Informacje zawarte w raporcie kredytowym to doskonały punkt danych przy porównywaniu i zestawianiu dwóch lub więcej kandydatów na to samo stanowisko – mówi Jay Meschke, prezes EFL Associates, firmy zajmującej się wyszukiwaniem stanowisk kierowniczych. „Jeżeli na przykład kandydat zgłasza znaczny poziom osobistych zobowiązań lub zaległości kredytowych, które mogą odwracać uwagę tej osoby od jej obowiązków zawodowych, wówczas podmiot zatrudniający może wziąć te informacje pod uwagę przy porównywaniu takiego kandydata z innym kandydatem porównawczym bez takich zakłóceń .

  A może firma chce po prostu lepiej poznać osobę, którą rozważa zatrudnienie.

  „Informacje finansowe mogą nie być priorytetem pracodawcy. Zapewnienie, że pracownicy są odpowiedzialni i etyczni, jest koniecznością – mówi Yager. „Poleganie na referencjach postaci staje się coraz mniej wiarygodne niż weryfikacja zapisów i wcześniejsza profesjonalna kontrola pracowników. Prawdą jest, że kontrole kredytowe mogą weryfikować dane demograficzne i informacje o lokalizacji. Będą one zawierać identyfikatory, takie jak imię i nazwisko, małżonek, numer ubezpieczenia społecznego, alias, adres, telefon i poprzednie zatrudnienie.

  Barry Maher, autor „Filling the Glass, dodaje, że raport kredytowy może dostarczyć migawki z życia gospodarczego danej osoby, która może potwierdzić lub zaprzeczyć życiorysowi.

  „Być może ktoś twierdzi, że przez ostatnie 10 lat osiągnął dobre sześciocyfrowe dochody, a mimo to wykazuje w tym okresie powtarzające się problemy z kredytem. Czy kłamią na temat swoich dochodów? Czy są kiepskimi menedżerami finansowymi? Czy mają poważny problem finansowy, który wyczerpuje ich zasoby? Każdy z nich może (lub nie) mieć negatywny wpływ na ich pracę .

  Ustawa o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej reguluje prawie wszystkie kwestie związane z korzystaniem z raportów kredytowych. Osoby ubiegające się o pracę mają prawo do kopii raportu zaliczenia, a prawo wymaga, aby podmiot wynajmujący dostarczył kopię kandydatowi do pracy. Ponadto, jeśli pracodawca zdecyduje się nie zatrudniać kandydata na podstawie wyników raportu zaliczenia, kandydatowi należy poinformować o przyczynie i otrzymać informacje w raporcie zaliczenia.

  Osoby poszukujące pracy muszą być przygotowane na kontakt z potencjalnym pracodawcą przeglądającym ich raport kredytowy.

  Jeśli masz mniej niż gwiezdną zdolność kredytową, oto trzy rzeczy, które możesz zrobić:

  1. Przygotuj się na kontrolę

  „Tak jak w przypadku pokazania domu potencjalnemu nabywcy, uporządkuj swoją historię kredytową, zanim postawisz swoją karierę na rynku – mówi Yager.

  „Poznaj swoją zdolność kredytową i sprawdź swoją historię kredytową. Jeśli wystąpi błąd, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą odwiedzić witrynę Federalnej Komisji Handlu, aby dowiedzieć się, jak krok po kroku zakwestionować i poprawić błąd. Pamiętaj jednak, że nie ma szybkiego popraw, która natychmiast podnosi zdolność kredytową, więc miej trochę cierpliwości .

  2. Wychodź samodzielnie

  „Jako kandydat, jeśli masz problemy z kredytem, ​​a firma prosi o pozwolenie na sporządzenie raportu kredytowego, znacznie lepiej będzie, jeśli poruszysz wszelkie problemy, które mogą odkryć proaktywnie, ujawniając Twoją wersję historii zanim firma zda sobie sprawę, że jest jakaś historia – mówi Maher.

  „Wiele osób ma problemy ze swoim kredytem, ​​szczególnie w dzisiejszych czasach. Ale musisz kontrolować historię i nie pozwolić, aby firma zajmująca się sprawozdawczością kredytową kontrolowała ją. Firmy zatrudniające rozumieją, że żaden kandydat nie jest doskonały, ale chcą zrozumieć tę niedoskonałość, cokolwiek by to nie było być.

  3. Uświadom sobie, że nie jesteś sam

  „W większości przypadków degradacja historii kredytowej jest procesem powolnym i najprawdopodobniej dotknęłaby tych kandydatów, którzy najdłużej byli bez pracy – mówi Powell.

  „Pamiętaj, że jeśli Twoja historia kredytowa została uszkodzona, jesteś na tej samej łodzi, co niezliczeni kandydaci do pracy. I nie zapominaj, że to ogromna łódź. Pracodawcy mają obowiązek zatrudnić najbardziej kompetentnego i wykwalifikowanego kandydata. Bądź przygotowany i mieć plan.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy