Dlaczego warto teraz inwestować na rynkach wschodzących

17.02.2021

„ Bądź poszukiwaczem przygód; jak Amerykanin sto lat temu, a nie jego dzisiejszy urzędniczy potomek. Musisz myśleć jak budowniczy, zdobywca . -John Train, Preserving Capital

W ślad za traktatem paryskim cesarzowa Chin , wypełniona 30 tonami żeń-szenia, wypłynęła z Nowego Jorku 22 lutego 1784 roku.

W sierpniu statek płynął w górę Rzeki Perłowej z rozwiniętymi gwiazdami i paskami, po raz pierwszy w tej części świata statek amerykański.

Chińczycy nazywali ich „nowymi ludźmi, podczas gdy holenderscy i brytyjscy kupcy patrzyli na nich podejrzliwie.

5 najlepszych akcji do kupienia we wrześniu

Uzyskaj BEZPŁATNY RAPORT

Dowiedz się, które akcje powinieneś kupić w tym miesiącu, aby zarabiać pieniądze nawet na niestabilnym rynku.

Cesarzowa Chin opuścił Orient tuż po Bożym Narodzeniu i przybył z powrotem w Nowym Jorku w maju 1785 załadowanego 800 ton herbaty, 20.000 par spodni, a także ogromny zapas porcelany.

Ta bardzo ryzykowna 15-miesięczna podróż przyniosła zwrot w wysokości zaledwie 25% – dość marna suma jak na czas trwania i ryzyko wyprawy.

Cabot Global Stocks Explorer (dawniej Cabot Emerging Markets Investor) chce osiągnąć znacznie lepsze wyniki i przy mniejszym ryzyku. Na szczęście istnieje wiele łatwiejszych sposobów inwestowania w rozwój rynków wschodzących.

Nowy kapitan na pokładzie Cabot Emerging Markets Wszyscy znamy wady starzenia się – ale dwie korzyści, które powinny towarzyszyć doświadczeniu, to perspektywa i osąd.

To jest dokładnie to, co Paul Goodwin przedstawił swoim czytelnikom Cabot Global Stocks Explorer w ciągu ostatniej dekady. Jego zwinne ręce umiejętnie poruszały się po nieuniknionej zmienności rynków wschodzących, tworząc gejzer o świetnych rekomendacjach.

Jako nowy kapitan na pokładzie planuję utrzymać ten rozmach, a także wprowadzić nowe strategie i pomysły.

Od ponad trzech dekad śledzę rynki azjatyckie, wschodzące i wschodzące. Kiedy więc obejmę rolę głównego analityka usługi doradczej Cabot Global Stocks Explorer , pomocne może być rozpoczęcie od nowa od szybkiego przeglądu tych dynamicznych rynków.

Co wyróżnia rynki wschodzące? W jaki sposób inwestorzy mogą uchwycić znacznie wyższy wzrost, jednocześnie zarządzając ich znacznie wyższą zmiennością?

Co ważniejsze, czy w 2019 roku należy zwiększyć ekspozycję na rynki wschodzące w swoim portfelu, ponieważ dziesięcioletni okres byka w Ameryce wydaje się nieco chwiejny i długi?

Ale najpierw spójrzmy na te wschodzące rynki z odpowiedniej perspektywy.

Spośród 190 krajów świata tylko 50 z nich jest uznanych za „rozwinięte – pozostałe 140 krajów jest postrzeganych jako rynki wschodzące lub wschodzące.

Rynki wschodzące grają nadrabianie zaległościOgólny obraz jest taki, że świat się zapełnia, gdy wschodzące rynki „doganiają Zachód dzięki większemu dostępowi do technologii, kapitału i handlu.

Jednak akcje spółek z rynków wschodzących mogą nadrobić zaległości.

Rynki wschodzące obejmują obecnie:

80% światowej populacji

40% światowego PKB

Oto liczby dla Stanów Zjednoczonych:

5% światowej populacji

20% światowego PKB

55% wartości globalnego rynku akcji

W nadchodzących latach 55% udział Ameryki w globalnej wartości akcji najprawdopodobniej spadnie, podczas gdy skąpe 12% dla rynków wschodzących najprawdopodobniej wzrośnie.

Oto zaskakujący przykład tego braku równowagi.Największymi 50 firm w Indiach mają łączną wartość rynkową, która jest mniejsza niż Amazon „s (AMZN) !

Ta luka to Twoja szansa.

Konsumenci z rynków wschodzących są zwykle dużo młodsi (wyjątkiem są Chiny i Rosja) i wkraczają w okresy największego wydatkowania i inwestycji w swoim życiu. Pomyśl o nich jak o rodzinach amerykańskich z początku XX wieku lub po drugiej wojnie światowej.

Należy również zauważyć, że chociaż ETF MSCI Emerging Markets ETF (EEM) ma ekspozycję w 25 krajach, jest zdominowany przez cztery kraje – Chiny, Korea Południowa, Tajwan i Indie stanowią 75% funduszu, a siedem z 10 największych największe spółki w koszyku indeksów to Chińczycy.

Należy jednak pamiętać, że pozostałe 19 krajów uwzględnionych w funduszu, w tym Chile, Indonezja, Tajlandia, Meksyk i Polska, również oferuje znaczące możliwości.

Podsumowując, EEM składa się z 800 akcji, a 50% z nich działa tylko w dwóch obszarach: technologii informacyjnej i finansach / bankowości.

Jutro będę kontynuował przegląd ostatnich wyników rynków wschodzących oraz kilka konkretnych pomysłów na rozpoczęcie działalności w 2019 roku.

Aby uzyskać przewagę, już dziś zostań członkiem Cabot Global Stocks Explorer , klikając tutaj. Z niecierpliwością czekamy na wspaniały pierwszy rok jako kapitan Cabot na rynkach wschodzących!

Najlepsze akcje na świecie

Carl Delfeld to Twój przewodnik po trendach wzrostowych i rynkach byków na całym świecie. Jego Cabot Global Stocks Explorer pokaże Ci ogromny potencjał zysków z inwestowania w gospodarkach wschodzących, a także na innych światowych rynkach akcji.

5 najlepszych akcji do kupienia we wrześniu

Uzyskaj BEZPŁATNY RAPORT

Dowiedz się, które akcje powinieneś kupić w tym miesiącu, aby zarabiać pieniądze nawet na niestabilnym rynku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy