Dlaczego XRP jest lepszy niż Bitcoin: 5 faktów na temat Ripple

17.02.2021
Category: Należy Pamiętać

Firma kryptowalutowa Ripple oferuje bankom specjalne technologie, dzięki którym mogą zapewniać płatności transgraniczne z prędkością niedostępną dla tradycyjnych systemów płatności. Cyfrowa waluta XRP jest dostępna na większości dużych giełd i zapewnia dobry zysk, jeśli korzystasz z automatycznego handlu. Dzisiejsi giganci branży bankowej, tacy jak SWIFT i Western Union, są uważani za konkurentów Ripple. Jednak organizacje te nie używają blockchain, dlatego ich technologie wydają się być nieco spóźnione. Dziś Ripple z powodzeniem współpracuje z wieloma instytucjami finansowymi. Sieć tej firmy kryptowalutowej składa się z ponad 200 banków.

Co Ripple oferuje bankom? – Efektywna sieć do przenoszenia dużych aktywów. Wszystko dzieje się niemal natychmiast, prowizje za przelewy w sieci firmy kryptowalutowej są naprawdę niskie. Sieć Ripple pozwala zmniejszyć liczbę przewalutowań podczas transferu z jednego kraju do drugiego. Tak więc w przypadku transakcji z Korei Południowej do Brazylii tradycyjnymi metodami, za pośrednictwem banków, będziesz musiał zapłacić znaczną prowizję i stracić na przewalutowaniu. Tego wszystkiego można uniknąć, korzystając z międzynarodowej sieci Ripple. Możesz wymienić koreańskie wygrane na XRP, przelać je prawie za darmo do innego kraju, na przykład do Brazylii, i tam wymienić XRP na lokalną walutę. Innymi słowy, XRP jest walutą używaną jako pośrednik w celu obniżenia kosztów przelewów transgranicznych.

Wszystko, co zostało powiedziane powyżej, nie oznacza, że ​​Ripple jest unikalną technologią, której nie można zastąpić. Po pierwsze, inne kryptowaluty pozwalają również na tańsze przelewy z jednego kraju do drugiego. Po drugie, duże banki same stopniowo opanowują łańcuch bloków i tworzą własne waluty cyfrowe. Nie tak dawno temu finansowy gigant JPMorgan ogłosił utworzenie swojej cyfrowej waluty JPM do użytku domowego. Niektórzy eksperci ogłosili nawet, że to posunięcie największego banku w USA oznacza „początek końca całej sieci płatności Ripple. W końcu JPM, który opiera się na sile amerykańskiego systemu bankowego, jest potężnym konkurentem XRP.

Z drugiej strony, podczas gdy technologie natychmiastowego przejścia są rozwijane, Ripple ma wielką szansę zająć swoje miejsce w słońcu. Kierownictwo firmy przyciąga coraz więcej nowych klientów do swojej sieci płatniczej, opracowując różne technologiczne „bułeczki, które powinny pomóc firmie wytrzymać konkurencję z JPMorgan i innymi finansowymi rekinami.

Jednocześnie dziś możesz bez problemu kupować XRP i używać tej cyfrowej waluty do automatycznego handlu na dowolnej odpowiedniej giełdzie.

1. Dlaczego banki przechodzą na XRPWiele banków i instytucji finansowych woli korzystać z sieci Ripple do wykonywania przelewów transgranicznych z jednego prostego powodu: w tej sieci wszystko jest znacznie tańsze niż w przypadku konkurencji. Zazwyczaj małe banki korzystają z usług pośrednictwa w celu przesyłania środków do innego banku. Na przykład usługa wspomnianej już organizacji SWIFT. Ale ta ostatnia pobiera dość duże prowizje za transakcje. Sam system jest bardzo uciążliwy, nastawiony na obsługę dużych banków, w tym banków centralnych największych państw świata. Oczywiste jest, że dla małych instytucji finansowych ten system nie jest odpowiedni. Tu pojawia się firma Ripple ze swoją siecią kryptowalut.

Obecnie ponad 200 banków korzysta z tej sieci do dokonywania przelewów. Do najbardziej znanych instytucji finansowych należą Santander, Yes Bank, Union Credit i NBAD. Eksperci Ripple twierdzą, że klienci firmy mogą zaoszczędzić prawie 4 dolary na każdej transakcji w sieci. Biorąc pod uwagę, że banki wykonują miliony operacji każdego roku, gromadzi się ogromna kwota – do 10 milionów dolarów!

Dlatego banki wybierają Ripple wyłącznie z powodów pragmatycznych. Firma Ripple dostarcza im technologię, która oszczędza pieniądze i przyspiesza biznes. Przyszłość światowej gospodarki kryje się za niskokosztowymi, szybkimi sieciami tłumaczeniowymi.

Obecnie odnoszącym sukcesy biznesem Ripple prowadzi Brad Garlinghouse. David Schwartz jest odpowiedzialny za sektor innowacji. Zespół programistów Ripple jest stale kreatywny i wymyśla nowe sposoby dystrybucji swojej cyfrowej waluty, a menedżerowie firmy budują partnerstwa ze wszystkimi nowymi bankami. Dlatego kryptowaluta XRP ma wielkie perspektywy.

2. Co wpływa na cenę XRPDziś Ripple w dużej mierze rozwija się kosztem inwestorów instytucjonalnych – firm wystarczająco dużych, aby zainwestować w niego miliony dolarów. Zwykli handlowcy nie mogą inwestować w firmę, ale mają możliwość kupienia dowolnej ilości XRP. Kryptowaluta przeszła długą drogę. Jego wzrost nastąpił na początku 2018 roku, a obecnie cena XRP oscyluje wokół wartości sprzed dwóch lat.

Kryptowaluta Ripple wykazuje pewną stabilność, co można wytłumaczyć rosnącą popularnością platformy wśród banków. Ponadto XRP zajmuje trzecie miejsce pod względem kapitalizacji, ustępując jedynie Ethereum i Bitcoin. Ogólnie rzecz biorąc, XRP odgrywa ważną rolę w całym systemie przekazów pieniężnych Ripple – rolę waluty „rezerwowej. XRP pełni rolę pośrednika, dzięki czemu możliwe jest bardzo tanie dokonywanie przelewów zagranicznych online. Szef firmy, Brad Garlinghouse, powiedział kiedyś, że XRP może w przyszłości stać się globalną walutą rezerwową. Ale jak dotąd to daleko. W końcu zarówno Bitcoin, jak i nowa kryptowaluta Facebooka już przejmują tę rolę. Jednak dolar na razie nie ustąpi nikomu swojej pozycji.

Nie należy więc liczyć na szybki rozwój sieci Ripple. Firma najprawdopodobniej realistycznie ocenia swoje możliwości i oczekuje normalnego stałego wzrostu. W tym celu do sieci XRP zostaną włączone nowe banki i organizacje finansowe. W związku z tym jest mało prawdopodobne, aby kurs XRP zmienił się znacznie w najbliższej przyszłości. Jak powiedzieliśmy, XRP pozostanie stabilną walutą cyfrową.

3. Inwestowanie w RippleFirma jest zainteresowana podwyższeniem ceny XRP do dolara. W końcu Ripple nadal jest właścicielem większości monet. W tym sensie zakup XRP jest bezpośrednią inwestycją w rozwój firmy. Z drugiej strony, jak powiedzieliśmy powyżej, wiele firm inwestuje w Ripple bezpośrednio, bez kupowania kryptowalut, dzięki czemu nie ma problemów z wolnymi środkami, które można zainwestować w rozwój biznesu. Dlatego XRP od dawna i solidnie stał się ważnym składnikiem każdego portfela inwestycyjnego. Zazwyczaj 15% XRP, 15% Ethereum i 50% Bitcoin jest dodawane do portfela kryptowalut, reszta jest wypełniona innymi obiecującymi walutami cyfrowymi.

Ile tokenów XRP jest obecnie na świecie? – Około 100 miliardów monet, Ripple posiada 61% z nich. Niektórzy inwestorzy uważają, że jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, ponieważ firma może szybko wyprzedać swoje akcje i obniżyć kurs XRP. Aby uspokoić wszystkich właścicieli kryptowalut, firma podzieliła swoje oszczędności na 55 kont. Tylko jedno konto jest wydawane co miesiąc. W ten sposób Ripple gwarantuje inwestorom, że sprzedaż XRP będzie następować stopniowo w czasie.

Jeśli mówimy o zaletach XRP, to przede wszystkim należy wspomnieć o jego przydatności jako waluty pośredniczącej w dokonywaniu przelewów bankowych. Kryptowaluta Ripple ma realną wartość – banki podłączone do sieci firmy używają XRP do tańszych transakcji transgranicznych. Można powiedzieć, że gwarantem stabilności tej kryptowaluty jest globalny system finansowy.

Dlatego inwestowanie w XRP wygląda obiecująco: w przyszłości ta kryptowaluta prawdopodobnie zyska na wartości, więc będzie można na niej zarobić znacznie więcej niż kupując akcje dużych firm. Dobrze jest również używać XRP do zarabiania na wahaniach kursu wymiany – waluta jest stosunkowo stabilna i dlatego nadaje się do automatycznego handlu.

4. XRP vs BitcoinPowstaje pytanie – dlaczego nie zainwestować w Bitcoin zamiast w XRP? W końcu bitcoin jest bardziej popularną walutą, ma znacznie większą kapitalizację itp. Odpowiedź jest prosta. Wcześniej rozmawialiśmy o tym, jak kompetentni inwestorzy tworzą portfel inwestycyjny. Cokolwiek można powiedzieć, w portfelu powinno być więcej Bitcoinów niż XRP. Ale inwestowanie tylko w BTC jest zbyt zawodne. Bitcoin raczej nie „umrze, ale może pozostawać w stagnacji przez długi czas. Dlatego musisz dodać XRP do swojego portfela. Jeśli BTC nie wykaże dobrych wyników, możesz polegać na zyskach z Ripple. Oczywiście cały rynek kryptowalut może się załamać w pewnym momencie, tak jak miało to miejsce w 2018 roku. Nie ma jednak do tego żadnych przesłanek. Osobiście mamy nadzieję na najlepsze, chociaż zawsze należy pamiętać, że inwestowanie w waluty cyfrowe to inwestycja obarczona wysokim ryzykiem.

Eksperci wymieniają kilka zalet XRP nad Bitcoinem:
 • Ripple to szybsza i tańsza sieć przekazów pieniężnych
 • „Spowolnienie nie może wystąpić w sieci XRP ze względu na wzrost liczby transakcji, co często ma miejsce w przypadku BTCSieć Ripple nie wymaga wydobywania, ponieważ wyemitowano już ponad 100 miliardów monetXRP staje się coraz bardziej zdecentralizowaną siecią ze względu na wzrost liczby węzłówRipple aktywnie buduje partnerstwa z bankami i jest częścią globalnego systemu finansowegoZ drugiej strony wady kryptowaluty Ripple nie mogą zostać niezauważone. Firma w ostatnim czasie coraz bardziej skupia się na współpracy z bankami i organizacjami finansowymi, zapominając o zwykłych ludziach. Główne usługi rozwijane przez firmę pracują za duży kapitał.

  Powyżej zauważyliśmy, że firma natychmiast wyemitowała 100 milionów tokenów, aby nie polegać na wydobywaniu. Ta zaleta systemu jest jednocześnie jego wadą. Ripple posiada ponad 60% tokenów, więc może natychmiast obniżyć cenę XRP lub w inny sposób wpłynąć na kurs monety.

  Naukowcy z Purdue University mówili ostatnio o innym problemie. Znaleźli luki w sieci Ripple, które można wykorzystać do włamania się na konta użytkowników.

  Niemniej jednak Ripple ma więcej pozytywnych aspektów niż negatywnych. Firma aktywnie promuje swoją kryptowalutę jako kompletny sposób codziennych płatności. Już teraz wiele sklepów internetowych akceptuje XRP. Takie strony to TorGuard, Superstore i Coinhost, możesz zapłacić z eBay i Amazon monetą, która już jest dobra. Niedawno firma wprowadziła wtyczkę do WooCommerce, która umożliwia podłączenie systemu płatności Ripple do sklepu. W tym sensie XRP nie różni się od Bitcoina, za który można teraz kupić kawę.

  5. Prognozy cen XRPW ubiegłym roku w Japonii GMO przeprowadziło ankietę, w której ankietowano użytkowników o zmianie wskaźnika XRP do końca 2019 roku. Respondentami było ponad 20 tysięcy osób. Wszystkie z nich są w jakiś sposób związane z handlem kryptowalutami. Połowa ankietowanych uważała, że ​​XRP wzrośnie do końca roku, podczas gdy inni byli bardziej sceptyczni. Takie sondaże dobrze pokazują nastroje uczestników rynku waluty cyfrowej.

  Inne badanie zostało przeprowadzone przez Weiss Ratings. Specjaliści firmy są przekonani, że jeśli Ripple choć trochę wyciska SWIFT na rynku przelewów międzybankowych, to XRP może wyprzedzić nie tylko Ethereum, ale nawet Bitcoin pod względem kapitalizacji, czyli stać się „pierwszą kryptowalutą. Jednak SWIFT nie rezygnuje ze swoich pozycji, a nawet zamierza wprowadzić technologie blockchain do swojej sieci. Jest więc bardziej prawdopodobne, że do końca 2019 roku cena XRP nie zmieni się znacząco.

  Analitycy portfela inwestycyjnego również podali prognozę. Są przekonani, że cena XRP nawet nieznacznie spadnie do końca roku, a dopiero w połowie przyszłego roku możliwy jest pewien wzrost.

  Tradingview nie widzi również powodu wzrostu XRP w ramach swojej analizy technicznej.

  Ogólnie kurs XRP pozostawał ostatnio stosunkowo stabilny. Wydaje się, że pozostanie bez zmian do końca tego roku. Jednocześnie zachowanie cyfrowej waluty Ripple w dużej mierze powtarza zmiany kursu wymiany bitcoinów. Kurs XRP jest nadal w dużej mierze zależny od trendów na całym rynku kryptowalut, czyli od zachowania BTC.

  XRP ma swoje własne powody do upadku. Konkurenci mogą wywierać presję na projekt. Jeśli w niedalekiej przyszłości inne sieci, które zapewniają bankom skuteczne mechanizmy płatności transgranicznych, będą się aktywnie rozwijać, wówczas pozycje Ripple będą nieuchronnie chybotać, co wpłynie na kurs XRP.

  Do głównych konkurentów Ripple należą Stellar (XLM) i JPM Coin. Projekt XLM w pewnym sensie można uznać za kopię XRP. Stellar ma wszystkie zalety Ripple, ale także wszystkie wady. Nie ma powodu, aby wierzyć, że XLM będzie w stanie pokonać XRP w przyszłości, ale nie można tego wykluczyć. Pojawienie się JPM Coin również stwarza problemy. Jak już wspomniano powyżej, gigant bankowy JPMorgan stworzył własną kryptowalutę. Bank nie zamierza jednak poważnie angażować się w tworzenie obsługi transakcji transgranicznych.

  Eksperci uważają, że JPM ma wszelkie szanse „odebrać XRP. Tak więc Joe Weisenthal, dziennikarz amerykańskiej publikacji Bloomberg, stwierdza: „Jeśli technologia blockchain JPmorgan jest skuteczna, to bank z łatwością będzie mógł narysować system finansowy. Wtedy biznes Ripple zostanie zniszczony z powierzchni ziemi.

  Inni analitycy są jednak pewni, że amerykański bank po prostu nie będzie angażował się w biznes kryptowalutowy – banki w ogóle nie potrzebują blockchaina, bo decentralizacja nie jest potrzebna.

  Tak więc szczegółowo rozmawialiśmy o perspektywach XRP. To, czy zainwestujesz w tę kryptowalutę, zależy od Ciebie. Ripple posiada wszystkie niezbędne komponenty do pomyślnego rozwoju. Ale, jak wiemy, wiele zależy od szczęścia. Zobaczmy, czy trzecia kryptowaluta odniesie sukces i stanie się pierwszą, czy przynajmniej pozostanie na miejscu.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy