blisko

Ceny miedzi na dół. Powód? Obawy o słabą kondycję finansową Deutsche Banku

  • Dom
  • Finanse
  • Ceny miedzi na dół. Powód? Obawy o słabą kondycję finansową Deutsche Banku
Ceny miedzi na giełdzie w Londynie spadają przez Deutsche Bank

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają i podobnie zachowują się notowania innych metali przemysłowych. To reakcja na trwogi o kondycję Deutsche Agencji bankowej, największego pożyczkodawcy w Niemczech. Miedź na LME po dostawach trzymiesięcznych była wyceniana po otwarciu handlu według 4. 831, 00 USD za tonę, po spadku o 0, 2 proc. Teraz ceny metalu spadają o 0, 4 proc.

Również cynk jak i również aluminium zniżkują po jakie możliwości najmniej 0, 4 proc. Spadkom na razie "nie dają się" nikiel jak i również ołów.

Inwestorów denerwuje niepewność w odniesieniu do kondycji Deutsche Bank. W czwartek akcje niemieckiego banku spadły na giełdzie w Nowym Jorku do nowego, rekordowo niewielkiego poziomu z przyczyny obaw na temat to, czy bank będzie w stanie zapłacić nałożone na niego kary.

W środę pojawiły się informacje o tym, że niemiecki rząd pracuje nad programem pomocowym dla DB, jednak te doniesienia zostały zdementowane.

Prezes DB John Cryan zapewnił, hdy jego bank jest przy dobrej kondycji i nie potrzebuje ani wsparcia ciebie, ani kapitału od akcjonariuszy.

Deutsche Bank być może być zmuszony do zapłaty USA, kary w wysokości 14 miliardów dolarów.

- Sprawa Deutsche Instytucji finansowej może być takim krótkotrwałym "niedźwiedzim" czynnikiem - wskazuje Wei Lai, analityk Cofco Futures Co.

Kłopoty DB spowodowały, że po pewnym stopniu spadł apetyt na ryzyko zwłaszcza zanim świąteczną przerwą w Chinach, która potrwa cały przyszły tydzień.

Spadki cen miedzi i innych metali mogły być jeszcze lepsze, ale trochę pomogły notowaniom dane PMI z Chin.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł we wrześniu 50, 1 pkt. wobec 50, 0 pkt. na końcu poprzedniego miesiąca - podano wyliczenia Caixin Media jak i również Markit Economics. Analitycy spodziewali się 50, 1 pkt.

Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów znaczy ożywienie w sektorze, a poniżej 50 kurczenie się sektora.

Tagi: surowce miedź ceny miedzi Deutsche Bank Komentując korzystasz wraz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz z złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker usiłuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Stwórca Altus TFI usłyszał świeże zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Rozchodzi o aferę GetBack

Notowanie

brexit - Goldman Sachs wyszukuje w Warszawie kogoś do zwalniania ludzi

Brexit - Goldman Sachs wyszukuje w Warszawie kogoś do zwalniania ludzi

Goldman Sachs wyszukuje w naszym kraju pracownika do warszawskiego biura zarządzania kapitałem humanistycznym. Jednym z zadań takiej jednostki będzie... przeprowadzenie procesu zwolnień niepotrzebnych pracowników w Goldman Sachs International, międzynarodowej jednostce banku…...

Czytać
brexit oznaczałby dekadę niepewności  Ze świata

Brexit oznaczałby dekadę niepewności Ze świata

Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie Funt spadł poniżej pięciu złotych. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę Nowy obowiązek dla Młodych polaków na Wyspach. Wszystko, jakie możliwości…...

Czytać