Jak (i ​​kiedy) zbudować swoje dziecko; s Kredyt

Jak (i ​​kiedy) zbudować swoje dziecko; s Kredyt
16.10.2020
Category: Biur Kredytowych

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby zapoznać się z naszymi zasadami reklamowymi, odwiedź tę stronę.

Jako rodzic jesteś odpowiedzialny za nauczenie swoich dzieci wielu rzeczy. Kiedy dzieci są małe, pomagasz im nauczyć się mówić i chodzić. W miarę wzrostu pokazujesz im, jak czytać, pisać i liczyć. W końcu zaczynasz uczyć swoje dzieci wartości pieniądza i tego, jak być odpowiedzialnym finansowo.

Część tych lekcji finansowych może pewnego dnia obejmować kredyt – jak go zbudować, jak z niego korzystać i jak nim zarządzać.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak (i ​​kiedy) zacząć pomagać dziecku w zdobywaniu kredytu po raz pierwszy.

Status autoryzowanego użytkownika

Być może najłatwiejszym sposobem pomocy dziecku w budowaniu kredytu jest dodanie go do istniejącego konta karty kredytowej jako autoryzowanego użytkownika.

Dodanie dziecka jako autoryzowanego użytkownika jest zazwyczaj łatwe. Wystarczy zadzwonić do wydawcy karty i złożyć wniosek. Obsługa klienta przeprowadzi Cię przez ten proces i będziesz musiał podać imię i nazwisko dziecka, być może z innymi danymi osobowymi, takimi jak data urodzenia i numer ubezpieczenia społecznego.

Dodanie dziecka jako autoryzowanego użytkownika jest zwykle dość łatwe. (Zdjęcie: Anchiy / Getty Images)

Gdy dodasz swoje dziecko jako autoryzowanego użytkownika, masz szansę pomóc swojemu synowi lub córce w budowaniu kredytu bez wystawiania własnego ratingu kredytowego.

Oczywiście, podobnie jak każda strategia budowania kredytu, metoda autoryzowanego użytkownika ma pewne zalety i wady, które należy rozważyć przed przejściem do przodu.

 • Większość wydawców kart zgłasza historię kredytową do Equifax, TransUnion i Experian dla autoryzowanych użytkowników, a także posiadaczy kont głównych. (Oto lista wystawców kart zgłaszających autoryzowane konta użytkowników do biur kredytowych).
 • Kredyt Twojego dziecka może skorzystać na dobrej historii płatności i wieku Twojego konta (zakładając, że konto nie ma historii opóźnionych płatności i pojawia się w jego raportach kredytowych).
 • Niektórzy wydawcy kart, np. American Express, pozwalają ustawić miesięczne limity wydatków dla autoryzowanych użytkowników. Dzięki temu autoryzowany użytkownik nie pobiera więcej opłat, niż dałeś im uprawnienia do ładowania.
 • Niektórzy wydawcy kart pobierają roczną opłatę za dodanie autoryzowanych użytkowników. Ta opłata roczna jest często niższa niż ta, którą płacisz jako główny posiadacz karty; jednak nadal mogą się one sumować, zwłaszcza na kartach premium, takich jak Platinum Card® z American Express i Chase Sapphire Reserve.
 • Jeśli kiedykolwiek z Twoją kartą kredytową związane są negatywne informacje (np. Opóźnienia w płatnościach lub wysokie wykorzystanie), konto może zaszkodzić zamiast pomóc w ocenie zdolności kredytowej Twojego dziecka. Możesz jednak zadzwonić do wystawcy karty i poprosić o usunięcie dziecka jako autoryzowanego użytkownika (i prawdopodobnie usunięcie konta z raportów kredytowych dziecka), jeśli tak się stanie.

Roczne opłaty nadal mogą się sumować, szczególnie w przypadku kart premium, takich jak Amex Platinum i Chase Sapphire Reserve. (Zdjęcie: Eric Helgas dla The Points Guy)

Pożyczki dla budowniczych kredytów

Inną strategią, której możesz użyć, aby pomóc dziecku w zbudowaniu kredytu bez niebezpieczeństwa wspólnego podpisania, jest pożyczka budownicza kredytu. Pożyczka na budowę kredytu jest produktem finansowym o niskim ryzyku, do którego zazwyczaj łatwo się zakwalifikować, nawet bez wcześniejszej historii kredytowej.

Oto, jak te pożyczki mogą pomóc dziecku w uzyskaniu kredytu.

 1. Twoje dziecko ubiega się o pożyczkę na budowę kredytu w lokalnej spółdzielczej spółce kredytowej, banku społecznościowym lub pożyczkodawcy online.
 2. Po zatwierdzeniu kwota pożyczki jest przechowywana przez pożyczkodawcę na oprocentowanym koncie oszczędnościowym.
 3. Twoje dziecko dokonuje płatności na rzecz pożyczkodawcy przez krótki okres (zwykle 12-24 miesiące).
 4. Po dokonaniu ostatniej płatności pożyczkodawca zwalnia pożyczkę z oszczędności powiększonych o wszelkie narosłe odsetki.

Pożyczki na budowanie kredytu to świetny sposób na samodzielne ustanowienie kredytu przez Twoje dziecko. Mimo to metoda ta ma pewne zalety i wady, o których powinieneś wiedzieć z góry.

 • Ponieważ pożyczka jest zasadniczo zabezpieczona pieniędzmi, które pożyczasz, pożyczkodawcy uważają te produkty za produkty o niskim ryzyku. W rezultacie kryteria zatwierdzenia nie są tak rygorystyczne i prawdopodobnie kwalifikujesz się do pożyczki bez historii kredytowej, małej historii kredytowej lub nawet uszkodzonego kredytu.
 • Pod koniec pożyczki będziesz mieć niewielki fundusz (zwykle 500–1000 USD plus odsetki), który możesz wydać na uruchomienie funduszu awaryjnego, spłacenie długu lub skorzystanie z niego w dowolny sposób.
 • Niektóre spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe i pożyczkodawcy internetowi nie zgłaszają historii rachunków do wszystkich trzech biur kredytowych. Jeśli pożyczkodawca nie zgłosi Twojego konta do Equifax, TransUnion i Experian, nie będziesz mieć szansy na tak skuteczne zbudowanie kredytu.
 • Pożyczki dla budowniczych kredytów nie są darmowe. Twój pożyczkodawca może naliczyć odsetki i opłaty. Zwykle odsetki i opłaty są niskie, ale niektórzy pożyczkodawcy pobierają stawki dwucyfrowe. Zawsze powinieneś sprawdzić warunki pożyczki z wyprzedzeniem i rozejrzeć się, aby upewnić się, że otrzymujesz dobrą ofertę.

Dlaczego powinieneś unikać wspólnego podpisywania

Kochasz swoje dziecko i chcesz pomóc swojemu synowi lub córce w uzyskaniu dobrej zdolności kredytowej (w przeciwnym razie nie czytałbyś tego artykułu). Ta chęć pomocy może sprawić, że pokusisz się o wspólne podpisanie pierwszego konta kredytowego Twojego dziecka.

Weź pod uwagę ryzyko, zanim podpiszesz pierwsze konto kredytowe swojego dziecka. (Zdjęcie: Steve Debenport / Getty Images)

Jednak wspólne podpisywanie jest błędem, którego należy unikać (i którego należy również nauczyć swoje dziecko).

Kiedy wspólnie podpisujesz, obciążasz swój własny kredyt. Jeśli Twoje dziecko źle zarządza kontem (nawet przez pomyłkę), Twój osobisty kredyt może zostać trafiony. Szkody kredytowe spowodowane opóźnieniami w płatnościach i innymi obraźliwymi działaniami mogą trwać wiele lat, nawet jeśli jesteś „tylko” współsygnatariuszem.

Co gorsza, kiedy podpisujesz umowę, uczysz swoje dzieci, że robienie tego jest dobrym sposobem, aby pomóc ukochanej osobie. W rzeczywistości wspólne podpisywanie stanowi niebezpieczne zagrożenie dla zdrowia własnego kredytu. Utrzymanie niezależności kredytowej to ważna lekcja, której należy uczyć dzieci na wczesnym etapie życia – może ona pomóc im chronić własny kredyt na nadchodzące lata.

Kiedy powinieneś zacząć pomagać dziecku w budowaniu kredytu?

Nie ma idealnego czasu, aby pomóc dziecku zacząć budować kredyt. „Właściwy” czas będzie zależeć od dwóch ważnych czynników – polityki pożyczkodawcy i twoich osobistych odczuć.

Zasady pożyczkodawcy

Autoryzowani Użytkownicy

Jeśli chodzi o karty kredytowe, nie ma minimalnego wieku (prawnie mówiąc), który Twoje dziecko musi osiągnąć, zanim będziesz mógł dodać je jako autoryzowanego użytkownika. Ustawa CARD nakłada ograniczenia wiekowe na to, kiedy Twoje dziecko może otworzyć własną kartę kredytową (ma 21 lat lub 18 lat z pracą lub osobą podpisującą umowę, na wypadek gdybyś był zainteresowany). Jednak prawo nie nakłada ograniczeń wiekowych na upoważnionych użytkowników.

Niemniej jednak wydawcy kart kredytowych mają własne zasady, ponieważ dotyczą one wieku upoważnionych użytkowników. Oto spojrzenie na minimalne wymagania wiekowe dla autoryzowanych użytkowników na podstawie zasad wydawcy karty.

 • 18 lat: Bank of America
 • 13 lat: American Express, Barclays, Discover
 • Brak ograniczeń wiekowych: Capital One, Chase, Citibank, Discover, US Bank, Wells Fargo

W zależności od banku może obowiązywać ograniczenie wiekowe dla upoważnionych użytkowników. (Zdjęcie: Maskot / Getty Images)

Pożyczki dla budowniczych kredytów

Większość spółdzielczych kas pożyczkowych i pożyczkodawców internetowych pozwoli komuś otworzyć pożyczkę na rzecz budowania kredytu po ukończeniu 18 lat. Zgodnie z prawem musisz mieć 18 lat, aby podpisać umowę, więc pożyczka na budowę kredytu nie będzie nigdzie dostępna wcześniej.

Osobiste uczucia

Nie ma dobrego ani złego wieku, aby zacząć uczyć dziecko o kredytach. Jeśli chcesz używać karty kredytowej jako narzędzia do edukacji swojego dziecka na temat kredytu w młodym wieku, możesz dodać syna lub córkę jako autoryzowanego użytkownika, gdy tylko wystawca karty na to zezwoli. Jeśli uważasz, że lepiej poczekać, aż Twoje dziecko zbliży się do 18 lat, zanim dodasz je do swojej karty kredytowej, to też jest w porządku.

Edukacja kredytowa jest kluczowa

Nie ma nic złego w chęci pomocy dziecku w uzyskaniu dobrego kredytu. Gdy Twoje dziecko wejdzie do „prawdziwego świata”, posiadanie dobrego kredytu może ułatwić wynajęcie mieszkania, zakup domu, zakup pojazdu, a nawet znalezienie pracy.

Posiadanie dobrego kredytu może ułatwić wynajęcie mieszkania. (Zdjęcie: Alex Potemkin / Getty Images)

Pamiętaj tylko: pomaganie dziecku w uzyskaniu dobrego kredytu to świetny pomysł, ale nauczenie go, jak odpowiedzialnie zarządzać kredytem i finansami, jest najważniejszą lekcją, jaką możesz przekazać. Poinformuj swoje dzieci, jak ważne jest terminowe płatności, unikanie zadłużenia na karcie kredytowej i pilnowanie ich raportów kredytowych. Jeśli tego nie zrobisz, mogą nauczyć się tych lekcji na własnej skórze. To prawdopodobnie ostatnia rzecz, jaką jako kochający rodzic chciałbyś zobaczyć.

Polecane zdjęcie: JGI / Jamie Grill / Getty Images.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy