Jak zaciągnąć prywatne pożyczki studenckie bez Cosignera

17.02.2021

Pokonaj swój dług studencki. Refinansuj teraz.

Nie jest tajemnicą, że zdobycie wyższego wykształcenia w Ameryce może być kosztowną inwestycją. Stypendia i granty (darmowe pieniądze) to świetny sposób na obniżenie czesnego, ale nie zawsze pokrywają one wszystkie związane z tym wydatki. Pożyczki studenckie są opcją, z której wielu korzysta, aby zainwestować w swoją przyszłość, jeśli nie mają obecnie wystarczającej ilości gotówki.

Pożyczkodawcy będą chcieli mieć pewność, że spłacisz pożyczkę i wtedy przyda się cosigner. Według raportu MeasureOne w 2015 roku ponad 88% wszystkich pożyczek prywatnych (zarówno dla studentów studiów licencjackich, jak i magisterskich) miało cosigner. Jednak posiadanie cosignera nie zawsze jest najlepszą opcją dla pożyczkobiorców, a może wcale nie jest opcją. Cosigner, niezależnie od tego, czy jest to rodzic, inny członek rodziny czy zaufany przyjaciel, również będzie narażony na zaciągnięcie pożyczki i może nie być w stanie podjąć tego ryzyka finansowego.

Nie martw się, istnieją inne opcje zarówno dla studentów, jak i studentów studiów licencjackich, którzy nie mają cosignera przy zaciąganiu kredytów studenckich.

Pokonaj swój dług studencki. Refinansuj teraz.Pokonywanie kosztów edukacji.Jak pożyczyć bez kredytu studenckiego Cosigner

Przed skorzystaniem z pożyczek prywatnych przyszli studenci powinni wyczerpać federalne możliwości finansowe. Ale czasami po prostu nie zapewniają wystarczającej ilości pieniędzy na ukończenie edukacji. Pożyczki prywatne mogą pomóc wypełnić tę lukę. Biuro Ochrony Konsumentów informuje, że około 90% nowych pożyczek prywatnych wymaga współpożyczki, więc może to być znacznie trudniejsza droga do znalezienia finansowania. Zanim zainwestujesz zbyt dużo czasu w pożyczkodawcę, upewnij się od razu, czy potrzebny jest cosigner.

Oprocentowanie i warunki pożyczki oferowane przez prywatnych pożyczkodawców studenckich mogą nie być tak korzystne, jak te oferowane przez rząd, chyba że masz dobrą zdolność kredytową i spełniasz wymagania kredytowe pożyczkodawcy. Podczas gdy obecna stopa procentowa dla studentów wynosi 5,05% i 6,6% dla studentów i studentów poszukujących dyplomu zawodowego, stopy procentowe pożyczek prywatnych mogą wynosić od 4 do 12%. Przed podjęciem decyzji zawsze warto poszukać recenzji na temat dowolnego pożyczkodawcy.

Wady pożyczania prywatnych kredytów studenckich bez cosigneraChociaż otrzymanie prywatnej pożyczki studenckiej bez cosignera jest opcją dla pożyczkobiorców, wiąże się to z wieloma wyzwaniami. Cosigners pomaga dzielić się odpowiedzialnością za zaciągnięty kredyt studencki i zapewnia pożyczkodawcy dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Studenci, którzy sami pożyczają pieniądze, być może będą musieli zaakceptować wyższe oprocentowanie od prywatnych pożyczkodawców niż w przypadku cosigner, co oznacza wyższe miesięczne płatności w przyszłości. W szczególności studenci zazwyczaj nie mają długiej historii kredytowej, aby pożyczkodawcy mogli zweryfikować swoją zdolność kredytową pod kątem niższej stopy procentowej. Pożyczkobiorcy absolwentów mogą mieć wyższy wskaźnik zadłużenia do dochodów z powodu pożyczek licencjackich, co utrudnia udzielanie pożyczek firmom pożyczkowym.

Pamiętaj, aby skorzystać ze wszystkich opcji dotacji i stypendiów przed złożeniem wniosku o pożyczki, a następnie skorzystać z opcji federalnych, zanim zaczniesz szukać prywatnych pożyczek studenckich. Rozejrzyj się i w pełni zrozum swoje warunki spłaty i wszelkie opłaty przed zaciągnięciem pożyczki (nawet pożyczki federalne mają opłatę za udzielenie pożyczki). Biuro pomocy finansowej Twojej uczelni jest doskonałym źródłem porad lub poszukaj innego doradcy finansowego.

Jak pożyczyć federalne pożyczki studenckie bez Cosignera

Pierwszym krokiem w każdym federalnym wniosku o pożyczkę studencką, zarówno dla studentów, jak i studentów studiów licencjackich, jest wypełnienie bezpłatnego wniosku o federalną pomoc dla studentów, lepiej znanego jako FAFSA. Uczniowie muszą złożyć nowy dokument FAFSA w każdym roku szkolnym, aby odzwierciedlić wszelkie zmiany finansowe. Powracający uczniowie zamiast tego ukończą odnowienie FAFSA, co pozwoli zaoszczędzić trochę czasu. Terminy dla obu będą zależały od stanu i uczelni, do której będziesz uczęszczać.

Złożenie FAFSA nie zobowiązuje ucznia ani żadnych rodziców do późniejszego zaciągnięcia federalnych pożyczek studenckich, ale jest to obowiązkowy krok we wniosku. Nawet jeśli uważasz, że nie kwalifikujesz się do otrzymania pomocy finansowej, nadal powinieneś potwierdzić, wypełniając FAFSA. Nie trwa to długo, a zalety aplikacji znacznie przewyższają poświęcony czas.

Po zakończeniu Departament Edukacji prześle raport o pomocy dla studentów. Spowoduje to oszacowanie oczekiwanego wkładu rodzinnego, który jest szacunkową kwotą dolara tego, czego uczelnia będzie oczekiwać od Ciebie jako minimum za uczestnictwo, w oparciu o takie czynniki, jak dochód rodziny, aktywa inwestycyjne, wielkość rodziny itp.

Opcje federalnych pożyczek studenckich, które nie wymagają Cosignera

Istnieją trzy popularne opcje pożyczki bezpośredniej dla obywateli USA i stałych rezydentów bez współpożyczki; Bezpośrednie dotowane pożyczki, bezpośrednie niespłacane pożyczki i pożyczki PLUS.

Bezpośrednie subsydiowane pożyczkiCzasami nazywane subwencjonowaną pożyczką Stafford, rząd federalny oferuje bezpośrednie subsydiowane pożyczki studentom studiów licencjackich, którzy wykazują potrzeby finansowe. Kiedy jesteś w szkole, odsetki od tych pożyczek są opłacane przez Departament Edukacji, co jest doskonałą cechą. Studenci będą mieli również dostęp do planów spłaty uzależnionych od dochodów oferowanych przez rząd po ukończeniu studiów.

Twoja szkoła określi kwotę, jaką możesz pożyczyć, i wykorzysta FASFA jako część tego równania. Studenci muszą również być zapisani na studia przynajmniej w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin, aby kwalifikować się do otrzymania bezpośredniej subsydiowanej pożyczki. Istnieje również limit pożyczki na kwotę, którą możesz wziąć jako student. Uczniowie niezależni mają wyższy limit pożyczek niż ci, którzy umieszczają informacje swoich rodziców w FAFSA. Przed podjęciem decyzji o niewłączaniu rodziców do FAFSA skonsultuj się z doradcą finansowym lub biurem pomocy finansowej uczelni.

Bezpośrednie pożyczki niesubsydiowaneW przeciwieństwie do bezpośrednich pożyczek z dopłatą, bezpośrednie pożyczki bez dotacji są dostępne zarówno dla studentów studiów magisterskich, jak i licencjackich. Nie musisz wykazywać finansowej potrzeby, aby ubiegać się o bezpośrednią niespłaconą pożyczkę. Twoja szkoła określi, ile możesz pożyczyć na podstawie kosztu uczęszczania do szkoły, biorąc pod uwagę każdą inną otrzymaną pomoc finansową.

Uczniowie są odpowiedzialni za spłatę odsetek od swoich bezpośrednich niesubsydiowanych pożyczek jeszcze w szkole. Odroczenie lub zwłoka jako opcja dla uczniów, którzy nie mogą sobie pozwolić na spłatę odsetek w szkole, a odsetki zostaną doliczone do kwoty głównej pożyczki. Podobnie jak w przypadku bezpośredniej subsydiowanej pożyczki, studenci będą musieli zapisać się co najmniej w niepełnym wymiarze godzin, a kwota, którą można pożyczyć, jest ograniczona.

Pożyczki bezpośrednie PLUSIstnieją dwie kategorie osób, które mogą ubiegać się o pożyczki Direct PLUS; absolwenci lub studenci studiów zawodowych (objętych kwalifikującym się programem) uczęszczający do szkoły co najmniej w niepełnym wymiarze godzin lub rodzice studenta studiów licencjackich pozostających na utrzymaniu, zapisani co najmniej w niepełnym wymiarze godzin. Druga grupa jest często określana jako pożyczki dla rodziców PLUS.

Podobnie jak dwa pierwsze rodzaje pożyczek, Pożyczka PLUS opiera się na informacjach podanych w FAFSA, a każda szkoła decyduje o wysokości pożyczki na podstawie innej udzielonej pomocy finansowej. Absolwenci i studenci specjalizujący się w zaciąganiu pożyczki samodzielnie nie muszą dokonywać wpłat, jeśli są zapisani do szkoły przynajmniej w niepełnym wymiarze godzin i mają sześciomiesięczny okres karencji po ukończeniu lub zakończeniu szkoły. Rodzice, którzy pożyczają pieniądze studentowi studiów licencjackich, powinni dokonywać płatności po całkowitym spłaceniu pożyczki. Odroczenie jest opcją, ale należne odsetki zostaną dodane do kapitału pożyczki.

Pożyczki Direct PLUS przeprowadzają kontrolę zdolności kredytowej jako część aplikacji, a osoby o złej historii kredytowej mogą potrzebować cosignera, aby otrzymać pożyczkę. Departament Edukacji robi również wyjątki dla niektórych studentów bez cosignera.

Alternatywne sposoby finansowania szkolnictwa wyższego bez kredytów studenckich

Pożyczki studenckie to nie jedyny sposób na sfinansowanie edukacji, tylko jeden element układanki. Istnieje wiele różnych opcji, które uczniowie powinni rozważyć, aby uzupełnić swoje finansowanie.

  • Ubieganie się o stypendia
  • Kontaktowanie się ze szkołą w sprawie programów studiów lub grantówPracujesz w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin i oszczędzasz na zajęciachBiorąc udział w kursach edukacji ogólnej w szkole średniejPo ukończeniu studiów istnieją również opcje pomocy w spłacie pożyczek federalnych. Praca dla firmy oferującej zwrot czesnego lub korzystająca z rządowych programów umorzenia pożyczek to dwie popularne opcje uzyskania wsparcia w spłacie długu studenckiego po ukończeniu szkoły.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy