Kobiety mówią, że duże sumy pieniędzy w tajemniczy sposób przelane z kont Chime Bank

17.02.2021
Category: Możesz Również
 • Dzielić:
 • DzielićĆwierkaćE-mailCHICAGO (WLS) – Dwie miejscowe kobiety zwróciły się do zespołu I po tym, jak powiedziały, że z ich internetowych kont bankowych wyprowadzono duże ilości gotówki.

  Szacuje się, że 5 milionów ludzi korzysta z internetowego banku Chime. Dwóch klientów skontaktowało się z I-Team, gdy zauważyli, że zniknęły setki, a nawet tysiące dolarów.

  „Jesteśmy w środku pandemii, więc dużo mogę zrobić z moimi 3000 $ – powiedział Christi Price z Hazel Crest.

  Aplikacja bankowa Chime akceptuje bezpośrednie wpłaty od pracodawców i umożliwia klientom zarządzanie finansami z ich telefonów. Chime wydaje również karty debetowe posiadaczom kont.

  „Otrzymujemy alerty za każdym razem, gdy coś wydamy, i na szczęście miałem włączony alert, ponieważ wysyłał mi kilka powiadomień – powiedział Price.

  Powiedziała, że ​​pieniądze zostały w tajemniczy sposób przeniesione z jej oszczędności do czeku, a potem szybko zostały wydane w sklepie spożywczym w Północnej Karolinie.

  „Nie komunikuję się z nikim z Północnej Karoliny i nigdy nie byłam w Północnej Karolinie – powiedziała.

  Price powiedziała, że ​​zakwestionowała transakcje z Chime i wypełniła raport policyjny, ale powiedziano jej, że może czekać 45 dni na dochodzenie.

  „Dzwonię do nich, płaczę przez telefon, nawet wyszedłem z pracy. Czułem się skrzywdzony – powiedział Price.

  Mieszkanka North Lawndale, Jasabella Clark, kwestionuje przelew 1400 dolarów ze swojego konta bankowego Chime do innego banku.

  „Próbowałem sprawdzić stan konta, kiedy wracałem do domu i nie mogłem się zalogować. Powiedziałem menedżerowi, że nie autoryzowałem tego przelewu, nie mogę nawet dostać się na konto więc to jest po prostu niemożliwe – powiedział Clark. „Następnie kierownik eskalował mnie do specjalisty, a specjalista właśnie przesłał mi formularz sporu e-mailem i kazała mi złożyć raport policyjny. Więc to właśnie zrobiłem.

  Oprócz tego raportu policyjnego, Clark złożył w banku Chime oświadczenie o „błędnym przelewie i złożył skargę pocztą elektroniczną. Dostarczyła również bankowi zrzuty ekranu z Lyft, które, jak mówi, pokazują, że była w Country Club Hills w momencie transferu. Clark powiedział, że bank powiedział jej, że przelew pochodzi z adresu IP w Chicago, który pasuje do jej miejsca zamieszkania.

  Jednak Clark wskazuje, że mogła zostać zhakowana i powiedziała, że ​​nie zna osoby o imieniu „Jamari, do której trafiły jej pieniądze.

  Clark powiedziała, że ​​potrzebuje pieniędzy na opłacenie czynszu.

  „Potrzebowałam pieniędzy na opłacenie rachunków – dodała. – Właściwie to bummer.

  W dokumentach, które udostępnił nam Clark, Chime powiedział, że odbiorca był 19 minut od niej i na podstawie śledztwa nie wystąpił żaden błąd.

  „Byłem zdenerwowany. Byłem wyraźnie zdenerwowany, po prostu czułem, że wszystko się pospieszyło, czułem się, jakbym nie był traktowany poważnie – powiedział Clark.

  Ale później, w odpowiedzi dla zespołu I na temat jej sprawy, Chime powiedział: „Chociaż nie możemy ujawnić prywatnych informacji o koncie Chime naszego członka, zapewniamy, że traktujemy takie sprawy bardzo poważnie, a nasz zespół obecnie bada sytuację.

  Chime udzielił zespołowi I podobnej odpowiedzi w sprawie Price’a, mówiąc, że prowadzi dochodzenie.

  Price powiedziała, że ​​niecałe dwa dni po tym, jak I-Team zapytał, otrzymała zwrot 3000 $.

  Podobnie jak Clark, powinieneś otrzymywać alerty i powiadomienia na swój telefon o transakcjach bankowych i natychmiast zgłaszać podejrzane transakcje.

  Aby uniknąć włamań do kont przez Wi-Fi, pamiętaj, aby korzystać z bankowości tylko w sieciach Wi-Fi, które są zabezpieczone silnym hasłem.

  Możesz również zgłaszać spory bankowe do agencji federalnych, odwiedzając następujące strony internetowe:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy