Kto może ubiegać się o zwrot składek na oszczędności emerytalne?

17.02.2021
Category: Ulga Podatkowa

Jedną z najlepszych rzeczy w oszczędzaniu pieniędzy na emeryturę jest to, że w wielu przypadkach możesz ubiegać się o kredyt na składki emerytalne w zeznaniu podatkowym.

W Addition Financial odkryliśmy, że nasi członkowie czasami nie są pewni, czy kwalifikują się do kredytu na składki emerytalne. Nigdy nie chcemy, aby ktokolwiek z członków płacił podatki więcej, niż powinien. Mając to na uwadze, oto informacje, których potrzebujesz, w tym wyjaśnienie, kto kwalifikuje się do kredytu i jak go obliczyć.

Co to jest ulga na składki emerytalne?

Kredyt na składki emerytalne jest czasami nazywany Kredytem Oszczędnościowym. Został zaprojektowany, aby pomóc osobom o niskich i średnich dochodach oszczędzać na emeryturę, dając im przerwę w płaceniu podatków.

Ważne jest, aby zrozumieć różnicę między ulgą podatkową a odpisem podatkowym. Ulga podatkowa to dolar za dolara zobowiązania podatkowego brutto, czyli kwoty podatku, którą musisz zapłacić, zanim zostaną wykorzystane jakiekolwiek kredyty.

Aby skorzystać ze składek na składki emerytalne, musisz mieć pewność, że się do nich kwalifikujesz. Chociaż ustalenie, czy kwalifikujesz się do niektórych ulg podatkowych, może być trudne, ta jest prosta.

Kto może skorzystać ze składki na składki emerytalne?

Jak możesz sprawdzić, czy kwalifikujesz się do skorzystania ze składki na składki emerytalne? Istnieją trzy podstawowe wymagania. Musisz być:

 • Co najmniej 18 lat
 • Nie jest studentem w pełnym wymiarze godzinNie zgłoszono jako osoba pozostająca na utrzymaniu cudzego zeznania podatkowegoInnymi słowy, nie możesz kwalifikować się do otrzymywania składki na składki emerytalne, jeśli Twoi rodzice nadal twierdzą, że jesteś na utrzymaniu – lub Twój współmałżonek.

  Urząd Skarbowy uznaje Cię za studenta stacjonarnego, jeśli w dowolnej części pięciu miesięcy kalendarzowych roku podatkowego:

  • Zostali zapisani jako uczniowie w pełnym wymiarze godzin w dowolnej szkole; lub
  • Odbył stacjonarne szkolenie w gospodarstwie oferowane przez agencję szkolną, stanową, powiatową lub samorządową.W definicji szkół IRS obejmuje szkoły techniczne, zawodowe i mechaniczne. Definicja ta nie obejmuje kursów doskonalenia zawodowego, szkół działających wyłącznie online ani szkół korespondencyjnych.

   Możesz skorzystać z kredytu, jeśli Ty lub Twój współmałżonek (jeśli jesteście w związku małżeńskim składający wspólnie) wpłaty na:

   • Tradycyjny lub Roth IRA
   • Plan 401 (k), 403 (b), 457 (b), SEP lub SIMPLEKwalifikowany plan emerytalny zdefiniowany w sekcji 4974 (c)Plan 501 (c) (18) (D)Konto ABLE (jeśli jesteś wyznaczonym beneficjentem)Ponieważ składka na składki emerytalne ma na celu pomóc osobom o niskich i średnich dochodach, istnieje również limit dochodów. Jeśli kwota na formularzu 1040, wiersz 7 lub formularz 1040NR, wiersz 36, przekracza następujące kwoty, nie będziesz mógł skorzystać z kredytu:

    • 31 500 $, jeśli jesteś osobą samotną
    • 47 250 USD dla osoby samotnej63 000 $, jeśli małżeństwo składa wspólne oświadczenieJeśli nie masz pewności, czy kwalifikujesz się na podstawie dochodu, najlepszym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest wypełnienie formularza 1040 we wskazanych liniach i sprawdzenie swojego dochodu pod kątem tych limitów.

     Jak obliczyć kredyt składki na oszczędności emerytalne

     Aby obliczyć kwotę zaliczki na składki emerytalne, musisz najpierw obliczyć skorygowany dochód brutto (AGI). To kwota w wierszu 6 formularza 1040 i wierszu 35 formularza 1040NR.

     Należy się martwić o trzy progi dochodów. Zacznijmy od progów dla osób samotnych. Oni są:

     • Jeśli AGI wynosi 19 000 USD lub mniej, Twój kredyt wynosi 50% wszystkich składek.
     • Jeśli Twój AGI wynosi od 19 001 USD do 20 500 USD, Twój kredyt wynosi 20% wszystkich składek.Jeśli Twój AGI wynosi od 20,501 USD do 31 500 USD, Twój kredyt wynosi 10% wszystkich Twoich składek.W przypadku pojedynczych głów gospodarstwa domowego progi są następujące:

      • Jeśli Twój AGI wynosi 28 500 USD lub mniej, Twój kredyt wynosi 50% wszystkich składek.
      • Jeśli Twój AGI wynosi od 28 501 USD do 30 750 USD, Twój kredyt wynosi 20% wszystkich składek.Jeśli Twój AGI wynosi od 30 751 USD do 47 250 USD, Twój kredyt wynosi 10% wszystkich Twoich składek.W przypadku osób samotnych i małżonków składających osobne dokumenty maksymalny kredyt wynosi 2000 USD.

       Jeśli jesteś w związku małżeńskim i składasz wspólne zeznanie podatkowe, oto limity AGI:

       • Jeśli Twój AGI wynosi 38 000 USD lub mniej, Twój kredyt wynosi 50% wszystkich składek.
       • Jeśli Twój AGI wynosi od 38 001 do 41 000 USD, Twój kredyt wynosi 20% wszystkich składek.Jeśli Twój AGI wynosi od 41 001 USD do 63 000 USD, Twój kredyt wynosi 10% wszystkich składek.W przypadku małżonków składających wniosek maksymalny kredyt wynosi 4000 USD.

        Jeśli Twój dochód jest poniżej progów, które wymieniliśmy tutaj i składasz składki na plan oszczędności emerytalnych, możesz kwalifikować się do otrzymania składki na składki emerytalne.

        Aby dowiedzieć się więcej o planach oszczędzania na emeryturę, kliknij tutaj.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy