blisko

6 rzeczy, których mężczyzna nigdy nie powinien zaplanować latem do pracy

  • Dom
  • Lifestyle
  • 6 rzeczy, których mężczyzna nigdy nie powinien zaplanować latem do pracy
Czego nie wypada zakładać do odwiedzenia pracy?

Upał bywa męczący. Także z powodu problemu z doborem szatni do pracy. Co uczynić, by bez dyskomfortu utrzymać się przy życiu gorące dni w biurze, ale też nie złamać obowiązującego dress codu?

Mężczyźni mają tendencję do zbytniego rozluźniania dress codu w czasie upalnych dzionki. Ubierając się nieodpowiednio, mogą narazić się na nieprzyjemności w postaci uwag od przełożonych lub krzywe spojrzenia kontrahentów.

Business Insider stworzył listę sześciu rzeczy, jakich pracownicy biurowi (gdzie obowiązuje ściśle określony dress code, np. w bankach) powinny unikać. Podpowiadamy, czym możemy je zastąpić.

1. Nie zakładaj koszuli po hawajskim stylu

Koszula w hawajskie lub kwiatowe wzory wiąże się z wakacjami, natomiast nie pracą. Zaś krzykliwe kolory zbyt mocno rzucają się w oczy. Latem, zamiast założyć ją do odwiedzenia biura, zostaw w szafie. Niech tam poczeka w twój urlop.

Foto: Shutterstock

Załóż koszulę z krótkimi rękawami

To, że hawajskie bluzy nie nadają się do biura, nie oznacza, hdy to samo tyczy się koszul z krótkimi rękawami. Warto mieć ich parę w szafie, nie wyłącznie na letnie dni. Właściwie będziesz w nich wypatrywać także podczas weekendowych wypadów.

2. Nie zakładaj sandałów i klapek

Sandały po biurze, czy to ze skarpetkami, czy bez po przypadku mężczyzn są kompletnie nieakceptowalne. Stopy zawsze muszą być zakryte, także latem.

Foto: Shutterstock

Załóż zakryte buty

Odpowiednie będą wszystkie inne buty, które zakrywają palce.

3. Nie zakładaj krótkich spodni

Dyskusja nt noszenia treściwych spodni do pracy za pośrednictwem mężczyzn trwa od dawna. Argument "przecież kobiety noszą treściwe sukienki" tutaj się odrzucić sprawdza. Zasada jest prosta: mężczyznom nie wypada tworzyć do biura krótkich portek. To po prostu nazbyt nieformalny strój. Pomyśl, co zrobisz, jeśli wypadnie tobie nagle ważne spotkanie?

Foto: Shutterstock

Załóż spodnie wraz z cienkiego materiału

Spodnie z przewiewnego materiału pozwolą przetrwać skwar. Idealnie sprawdzą się np. te z lnu.

4. Nie zakładaj sportowych sneakersów

Oczywiście byłoby wspaniale, jeśliby można bezustannie nosić sportowe buty, ale niestety odrzucić jest to możliwe.

Foto: Shutterstock

Załóż zwykłe białe tenisówki

Białe, np. skórzane trampki sprawdzą się idealnie. Jest jeden warunek: muszą stanowić czyste!

5. Nie wychodź bez skarpetek

To zwyczajnie niehigieniczne i niekulturalne wobec współpracowników.

Foto: Shutterstock

Załóż skarpetki

Wybierz takie, które zaprojektowane zostały tak, by nie były widoczne. Poprawi to komfort nie tylko twych znajomych, ale także twój. Gwarantujemy.

6. Nie zaakceptować zakładaj wełnianych marynarek

Wełna jest zbyt grubą tkaniną na lato. W połączeniu wraz z znajdującą się pod panią a koszulą upalne dni pozostaną jeszcze trudniejsze do przetrwania.

Foto: Shutterstock

Załóż marynarki z lekkich materiałów

Wybierz doskonałe marynarki albo te kierowane specjalnie na sezon letni, np. z lnu lub lekkiej bawełny.

bMW 430i Gran Coupe - test, cena

BMW 430i Gran Coupe - test, cena

W motoryzacji panuje permanentna styl na SUV-y, ale przecież nie każdy kocha samochody na szczudłach. Niektórzy preferują być bliżej asfaltu, lecz nie rezygnować z nieco praktyczności. Dlatego powstały samochody, które próbują połączyć…...

Czytać
bitcoin kosztuje ponad 15 tysięcy dolarów

Bitcoin kosztuje ponad 15 tysięcy dolarów

Bitcoin znów wstaje i to w zastraszającym tempie. W środę w porze wieczoru czasu polskiego ta popularna kryptowaluta osiągnęła poziom 13 tys. dol., a w czwartek przekroczyła dwie następujące…...

Czytać