blisko

Darmowy Showmax dla klientów Play. "Pirat to kiepsko obsłużony klient"

  • Dom
  • Media
  • Darmowy Showmax dla klientów Play. "Pirat to kiepsko obsłużony klient"
Darmowy dostęp do serwisu Showmax w sieci Play

Serwis streamingowy Showmax, który trzy miesiące temu zadebiutował na naszym rynku, podpisał umowę na temat współpracy z siecią Play. Klienci operatora komórkowego mają możliwość uzyskać darmowy dostęp do serwisu przez rok. Ów ruch ma pomóc zbudować bazę klientów Showmaksa.

Serwis konkurujący z Netfliksem zachęcał do tej pory do skorzystania ze swojej oferty (obejmującej ponad pięć tys. godzin filmów, seriali i programów) poprzez autopromocji w mediach, w tymże spoty nakręcone przez Patryka Vegę (wystąpił w przedtem aktor Ewan McGregor) jak i również Wojciecha Smarzowskiego. Teraz Showmax postanowił zawalczyć o klientów sieci Play. Będą te banki mogli przez rok za darmo korzystać z platformy.

- Nasz pomysł na współpracę z Play wówczas kontynuacja strategii mówiącej, iż pirat to źle obsłużony klient. Polacy korzystają z serwisów sVoD, ale nadzorują swoje pieniądze do serwisów pirackich - mówił w czasie konferencji Maciej Sojka, szef Showmaksa w Polsce. Kooperacja z Playem ma zmieniać postrzeganie legalnych platform VoD.

Showmax oferowany tak jak wcześniej Tidal

- Play wówczas partner, który ma doświadczenia przy takich serwisach - dodał Sojka. Na bliźniaczej zasadzie ten operator zaoferował bowiem abonentom dostęp do serwisu muzycznego Tidal - ci, którzy skorzystali spośród promocji, mogą z niego za darmo korzystać przez dwa lata.

Dostęp do odwiedzenia promocyjnego dostępu do Showmaksa mają wszyscy nowi nabywcy sieci Play oraz tobie, którzy korzystają z mnogich taryf dla klientów indywidualnych (m. in. Formuła Solo M, Formuła Solo L, SIM Rodzina, SIM Duet, SIM Formuła Rodzina, SIM Formuła Rodzina Unlimited) oraz biznesowych (m. in. SIM Formuła Bizbox, SIM Receptura Komfort Unlimited GB gwoli Firm).

Foto: Showmax / materiały prasowe

Obie spółki nie podają, w jaki sposób będą rozliczać koszty oferowania tej usługi. By otrzymać darmowy dostęp do serwisu, trzeba zarejestrować się do końca czerwca br. , chociaż przedstawiciele Shomaksa stwierdzili, że promocja może zostać przedłużona. Popierać ją będą działania reklamowe - najpierw realizowane w sieci, a potem także metrów. in. w telewizji.

Po okresie promocyjnym abonenci będą musieli płacić standardową kwotę 19, 99 zł miesięcznie za korzystanie z Showmaksa, ale mogą przy każdej chwili zrezygnować spośród dalszego korzystania z pomoce. Oglądanie filmów i seriali w serwisie będzie jednak zużywało transfer danych spośród pakietów posiadanych przez odbiorców.

Bartosz Dobrzyński, fallus zarządu Playa, zwrócił aczkolwiek uwagę, że pakiety wraz z internetem są już dosyć spore, a klienci przy połowie korzystają z internetu w telefonie, łącząc się w inny sposób aniżeli sieć Playa, np. przez domową sieć Wifi. Prócz tym Showmax daje możliwość ściągnięcia wszystkich filmów czy seriali na urządzenie mobilne i obejrzenia go potem.

Liczba klientów pozostaje tajemnicą

Showmax konsekwentnie nie podaje informacji, jak wiele zdobył już klientów w Polsce, ani ile osób skorzystało z darmowego okresu testowego (trwa 14 dni). - Pies z kulawą nogą się tym nie chwali na rynku – mówił Sojka. Wiemy jedynie, iż np. w marcu br. stronę Showmax. com odwiedziło 2, 64 mln możliwych użytkowników z Polski, jakie możliwości wynika z danych spośród badania PBI/Gemius.

amerykański system energetyczny celem hakerów. Atakują nawet duże przedsiębiorstwa  Informacje

Amerykański system energetyczny celem hakerów. Atakują nawet duże przedsiębiorstwa Informacje

"To rekord! ". Ambasador USA o gospodarki z Polską Amerykanie nasyceni z wizyty w Pekinie. "Rozmowy przebiegają bardzo porządnie! " Trump grozi wycofaniem USA ze Światowej Strukturze Handlu USA wstępnie…...

Czytać
amit Kalra stworzył aplikację 6284 Calc

Amit Kalra stworzył aplikację 6284 Calc

Nastoletni Amit Kalra nie radził sobie wraz z nauką w pierwszej kategorii szkoły średniej. Dlatego postanowił znaleźć nietypowe rozwiązanie swego problemu. Gdy proch 16 lat Amit Kalra został przeniesiony…...

Czytać