blisko

Temat: Motoryzacja

Chrapanie może być groźne na rzecz kierowców  Moto

  • Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na upoważnienie jazdy. Jest propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3
  • Surowe kary za cofanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do granicy spośród Czechami w pięć godzin. Jest umowa na ostatni odcinek A1

Wykańcza organizm kierowcy i przysparza się do wypadków drogowych. Obturacyjny bezdech senny to coraz częstszy problem, który to powoduje zasypianie za kierownicą. Jego badanie, również wśród polskich kierowców zawodowych, nakazuje Unia Europejska. Materiał systemu "Raport" w TVN Turbo.

Najczęściej wynika wraz z budowy anatomicznej, ale stymuluje mu też nadwaga, skłonność do używek a nawet nocne podjadanie. Mowa o obturacyjnym bezdechu sennym, czyli zaburzeniu oddychania podczas snu.

Zmęczenie

Polskę wyprzedził wyłącznie jeden kraj. Najlepszy marzec w motoryzacji od 18 lat

Jeśli kierowca chrapie, to jest niemal określone, że prędzej czy później będzie cierpiał na bezdech, źle spał i nie dotleniał oraz nie regenerował wystarczająco swojego organizmu.

- Siada nam wszytko. Spada zainteresowanie otoczeniem, zdolności intelektualne czy libido. Całość jest nie tak, odrzucić mówiąc o skłonności do odwiedzenia nadciśnienia, zawałów, częstoskurczów jak i również wielu chorób metabolicznych. Wówczas wszystko jest związane spośród pogorszeniem się dotlenienia podczas snu - tłumaczy dr n med. Michał Michalik, specjalista otolaryngologii w Centrum Medycznym MML.

Szacuje się, że w Naszym kraju chrapie ponad 10 mln ludzi powyżej 30 roku życia. Zdecydowana większość wraz z nich, bo aż 80 proc. to mężczyźni. A pod kątem bezdechu grupa testowa są u nas jedynie kierowcy zawodowi. Unia Europejska chciałaby badać wszystkich. Naprawdę jest na przykład przy Niemczech, gdzie takie doświadczenia przechodzą wszyscy kandydaci na kierowców kategorii B.

Duże ryzyko

Chrapiący w czasie snu kierowca budzi się niewyspany. W środku dnia jest bez ustanku zmęczony i mogą zdarzać mu się krótkie drzemki. - W tracie monotonnej jazdy np. na autostradzie może dojść do zaśnięcia nad kierownicą i spowodowania wypadku - mówi dr n. med. Marcin Broda, laryngolog.

Oszuści oferują prawo jazdy z Ukrainy. "Nie chcą żadnych egzaminów"

Według ADAC o ile sprawcą wypadku jest osoba, która to zasnęła za kierownicą, wówczas prawdopodobieństwo, że cierpi w bezdech może wynosić chociażby 80 procent. Wyleczyć go można dopiero po dokładnym rozpoznaniu przyczyny. 95 proc. bezdechów to problemy nosa, gardła, jamy ustnej i krtani.

- Będą metody chirurgiczne, które potrafią pomóc na całe los oraz te, które aplikują wspomaganie oddychania w momencie snu, czyli protezy powietrzne - wyjaśnia dr n. med. Jan Bardadin, laryngolog z Centrum Medycznego MML.

Chrapanie to też problem rodziny chorego. Jak na przykład podaje księga rekordów Guinnessa najgłośniej chrapiąca osoba wydała z siebie dźwięki o głośności ponad 87 decybeli. To więcej niż działający młot pneumatyczny.

ceny ropy naftowej wciąż powstają. Przez mniejszą liczbę odwiertów  Surowce

Ceny ropy naftowej wciąż powstają. Przez mniejszą liczbę odwiertów Surowce

"Ruch jest jeden i banalny". PO apeluje do rządu w sprawie cen paliw Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne" "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała odbiór surowca Połowa ropy dla…...

Czytać
ceny miedzi na giełdzie w Londynie spadają przez Deutsche Bank

Ceny miedzi na giełdzie w Londynie spadają przez Deutsche Bank

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają i podobnie zachowują się notowania innych metali przemysłowych. To reakcja na trwogi o kondycję Deutsche Agencji bankowej, największego pożyczkodawcy w Niemczech. Miedź na LME…...

Czytać