blisko

Temat: Motoryzacja

Co zrobić kiedy fajerwerki uszkodziły nasz samochód  Moto

  • Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest sugestia ministerstwa
  • GDDKiA zrywa dokumenty urzędowe z Włochami. Mieli tworzyć fragmenty A1 i S3
  • Surowe kary za zawracanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do granicy z Czechami w pięć godzin. Jest umowa dzięki ostatni odcinek A1

Fajerwerki uszkodziły samochód? Możesz mieć spory problem. Jeżeli nie masz polisy autocasco, a twoje auto w sylwestrową noc stało pod chmurką, lepiej dobrze obejrzyj karoserię, zanim będzie za późno. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

- Nie ma specjalnej biedy, o ile mamy polisę autocasco. Naturalnie, trzeba przeczytać wyłączenia z tej polisy, czy w przykład uszkodzenia typu sztuczne ognie nie są wyłączone a mianowicie zwraca uwagę Ryszard Ciechański, rzeczoznawca z Polskiego Relacji Motorowego.

Polacy kupują używane auta. Tego typu wybierają najczęściej

Jego w mniemaniu, większe szanse na naprawienie szkody mamy, jeśli samochód stał na parkingu, na którym był monitoring. - Trzeba w pierwszej kolejności przywołać o zabezpieczenie tego monitoringu, ponieważ nagrania nadpisują się co kilka, czy kilkanaście dni - wskazuje Ciechański.

- Drugą sprawą wydaje się być to, że zwykle parking, co do zasady, powinien mieć ubezpieczenie OC. Jeżeli ma, to wtedy zgłaszamy naszą szkodę z polisy właściciela parkingu - daje ekspert.

Koszt naprawy

Uszkodzenia mogą kosztować naszą firmę od 500 złotych do nawet kilku tysięcy zł.

- Jeżeli odrzucić musimy klepać elementu lakierowanego, to jest to 500-600 złotych. Jeżeli dochodzi klepanie, to w granicach 1000 złotych na element, o ile można go naprawić. Jeżeli jest wymiana, to ten koszt wzrasta o następnych kilka tysięcy złotych - ocenia Ryszard Ciechański.

budżet na rok 2017 - rząd organizuje posiedzenie

Budżet na rok 2017 - rząd organizuje posiedzenie

Rząd ma dziś przyswajać projekt budżetu na 2017 rok. Zgodnie z przedtem polska gospodarka ma rozkręcać się w tempie trzech, 6 proc., a deficyt sektora finansów publicznych posiada wynieść 2, 9…...

Czytać
bruksela pospiesza Londyn w kwestii negocjacji na temat brexitu  Ze świata

Bruksela pospiesza Londyn w kwestii negocjacji na temat brexitu Ze świata

Szefowie państw i rządów 27 krajów Unii Europejskiej wezwali w piątek Dużą Brytanię do przyspieszenia negocjacji dotyczących wyjścia tego państwa ze Wspólnoty. Główny negocjator ze strony Komisji Europejskiej przestrzegał przed brakiem porozumienia.…...

Czytać