blisko

Fiat 500L Cross - jak na przykład się zmienił po liftingu?

  • Dom
  • Motoryzacja
  • Fiat 500L Cross - jak na przykład się zmienił po liftingu?
Fiat 500L Cross - jak się zmienił po liftingu?

Fiat przeprowadził lifiting swojego miejskiego minivana – Fiata 500L. Do egzaminu przybył egzemplarz w "uterenowionej" wersji Cross, w wyjątkowo wesołym, pomarańczowym kolorze, który to daje zastrzyk dobrego humoru i przełamuje dominującą szarość na naszych ulicach.

Zmiany

Wersja Cross to próba skłonienia fanów coraz popularniejszych crossoverów do sięgnięcia według produkt Fiata. Na zewnątrz zmienił się zderzak, grill i umiejscowienie świateł przeciwmgielnych. W środku zmieniono kierownicę na zdecydowanie ładniejszą, zegary zyskały bardziej czytelną czcionkę, hamulec ręczny odzyskał tradycyjny wizerunek i pojawiła się nadprogramowa półka na drobiazgi.

Foto: Łukasz Walkiewicz / BusinessInsider. com

System multimedialny ma teraz 7-calowy ekran i jest prosty po użytkowaniu nawet dla seniora. Poprawiła się też klasa wykończenia wnętrza.

Praktyczność

W nowym 500L Cross wydaje się sporo miejsca. Przednie fotele mogą mieć regulację lędźwiową i regulację wysokości, natomiast dla wygody kierowcy powiększono podłokietnik. Tylną kanapę mamy możliwość przesuwać i zmieniać kąt oparcia.

Foto: Łukasz Walkiewicz / BusinessInsider. com

Bagażnik ma 412 litrów, regularne kształty i powinien bez problemu wystarczyć 4-osobowej rodzinie nawet na urlopowy wyjazd. Jeśli jeździcie na nartach to obszar dla nich znajdzie się niestety tylko na dachu.

Wrażenia z jazdy

Poliftingowy Fiat 500L Cross jest nieco flegmatyczny w reakcjach i przewidywalny jak pogoda w Londynie. Sportowych wrażeń tutaj nie uświadczysz, ale to przecież typowo rodzinne auto. 6-biegowa skrzynia chodzi poprawnie, ale drogi między poszczególnymi biegami istnieją za długie.

Foto: Łukasz Walkiewicz / BusinessInsider. com

Układ kierowniczy wydaje się zbyt mocno wspomagany, a kiedy zbyt szybko wejdziemy zakręt przypomni nam o swoich familijnych ambicjach podsterownością, wyczuwalnym ugięciem seryjnych, wielosezonowych opon i sporym przechyłem karoserii. Ogromnym plusem wydaje się to, że zawieszenie wyjąwszy mrugnięcia okiem radzi samemu z błędami naszych drogowców za sprawą zwiększonego na temat 25 milimetrów prześwitu. Napędzany olejem napędowym silnik 1-wszą. 6 o mocy 120 koni mechanicznych i znacznym momencie obrotowym (320 Nm) całkiem żwawo rozpędza (11, 5 sekundy) Fiata do odwiedzenia 100 km/h i chociażby na autostradzie ten pojazd nie będzie zawalidrogą.

Ciekawostki

Foto: Łukasz Walkiewicz / BusinessInsider. com

System Autonomous City Brake potrafi osobiście zatrzymać auto w aliansu miejskim (do 30km/h), zaś Hill Holder zapobiega stoczeniu się pojazdu.

Pieniądze

Foto: Łukasz Walkiewicz / BusinessInsider. com

Fiat 500L Cross kosztuje od 67 500 pln, wersja z dieslem jednej. 6 pod maską wydaje się najdroższa – od 82 500 pln.

W trzech słowach

Foto: Łukasz Walkiewicz / BusinessInsider. com

To nieprzeciętne, przestronne, praktyczne i zabawne auto. Ma dużo cech, które spodobają się rodzinom z dziećmi. Wersja 1. 6 Multijet 16v 120 KM jest cenna, wybrałbym raczej tańszą na temat prawie 10 tysięcy złotych wersję ze sprawdzonym, benzynowym silnikiem 1. 4 T-jet o tej samej dyspozycji.

Kalkulator OC/AC – znajdź najlepsze oferty ubezpieczeń komunikacyjnych

firmy z Rosji i Iranu negocjują warunki wymiany barterowej  Ze świata

Firmy z Rosji i Iranu negocjują warunki wymiany barterowej Ze świata

Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur na rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują świeże narzędzie nacisku na Gazprom Moskwa chce…...

Czytać
goldenLine: Jacy pracownicy byli wyszukiwani w II kwartale 2017 roku

GoldenLine: Jacy pracownicy byli wyszukiwani w II kwartale 2017 roku

Nawet milion podwładnych może wyjechać z Polski. Czarny scenariusz Czarny scenariusz dla gospodarki. "Ukraińcy po prostu wybiorą Niemcy" Raport: Polacy wolą pracę w zagranicznych firmach Ponad 12 tysięcy dni niewykorzystanego urlopu. Samorządowcy…...

Czytać