Ostateczne zatwierdzenie pożyczki USDA – czas zamknięcia

Ostateczne zatwierdzenie pożyczki USDA – czas zamknięcia
16.10.2020
Category: Zadawane Pytania

Ta strona zaktualizowana i dokładna na dzień 06.10.2020 Źródło hipoteki USDA

Poniżej omówimy ramy czasowe pożyczek na mieszkania wiejskie USDA w 2020 r. Jak długo trwa każdy krok i czego nabywcy domu powinni się spodziewać w trakcie tego procesu.

Należy pamiętać, że wymienione poniżej ramy czasowe rozpoczynają się PO podpisaniu przez kupującego w pełni zaakceptowanej umowy zakupu domu. Wstępny proces kwalifikacji wstępnej USDA (przed zawarciem umowy) trwa tylko około 20 minut, prosimy o kontakt w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Po pierwsze, ważne jest, aby pamiętać, że pożyczki mieszkaniowe USDA RD przechodzą dwuetapowy proces zatwierdzania. Po pierwsze, pożyczkodawca zatwierdzony przez USDA wykonuje wszystkie gwarancje dotyczące pożyczki 502 gwarancyjnej – obejmuje to dokumentację, wycenę, inspekcje itp. Po zakończeniu przez pożyczkodawcę / bank zatwierdza dokumentację i przekazuje do biura ds. Mieszkalnictwa wiejskiego USDA w celu ostatecznego zatwierdzenia lub „ostateczne zobowiązanie”, jak jest znane.

Gdy biuro USDA otrzyma plik, wystawienie ostatecznego zobowiązania i odesłanie go do banku lub pożyczkodawcy w celu zamknięcia zwykle zajmuje około tygodnia . Ten czas może się znacznie zmienić w zależności od stanu, wolumenu itp. Jednak większość biur USDA zajmuje około 2-7 dni. Ok, podzielmy to poniżej:

Krok 1 – Homebuyer zawiera umowę na zakup domu, rozpoczyna się proces pożyczki. W tym momencie pożyczkodawca rozpocznie wszystkie formalności z nabywcą domu – między innymi wycena zamówienia, koordynacja pracy nad tytułem własności, ubezpieczenie. Ogólnie rzecz biorąc, cały ten proces zajmuje średnio kilka tygodni.

Etap 2 – zatwierdzenie i zatwierdzenie pożyczki przez pożyczkodawcę zakończone – plik pożyczki jest wysyłany do biura ds. Rozwoju obszarów wiejskich USDA w celu ostatecznego zobowiązania. Ponownie, czas potrzebny USDA może się znacznie różnić w zależności od lokalizacji i ilości.

Wnioskodawcy powinni spodziewać się, że ta część procesu zajmie około 2-5 dni roboczych. Po wysłaniu pliku pożyczki Twój pożyczkodawca powinien znać aktualne czasy obrotu USDA w Twojej okolicy.

Krok 3 – USDA wystawia ostateczne zobowiązanie, a pożyczka może zostać zamknięta. W tym momencie pożyczkodawca i agent tytularny będą pracować nad sporządzeniem ostatecznych dokumentów zamknięcia. Zwykle zajmuje to kilka dni, po czym kupujący zamknie swój nowy dom!

Cały czas zamknięcia kredytu hipotecznego w USDA zajmie średnio około 35 dni od zawarcia umowy do zamknięcia. Niektóre mniej zaludnione stany są szybsze. Czasami pojawiają się rzeczy, które mogą powodować niewielkie opóźnienia w procesie.

Kupujący powinni pamiętać, że w transakcji dotyczącej nieruchomości jest WIELE ruchomych części. Są pośrednicy w handlu nieruchomościami, firma udzielająca kredytów hipotecznych, agent tytularny, rzeczoznawca, inspektor domu, agent ubezpieczeniowy domu, rzeczoznawca… ta lista jest długa. Jednak dobry pośrednik w handlu nieruchomościami i pożyczkodawca hipoteczny może zarządzać tym procesem, aby upewnić się, że wszystko przebiega sprawnie.

Jeśli jesteś nowym nabywcą domu i masz pytania dotyczące procesu wstępnej akceptacji pożyczki USDA, skontaktuj się z nami pod numerem 800-743-7556 lub po prostu prześlij szybką prośbę o informacje na tej stronie.

Kupujący, którzy mają pytania dotyczące istniejącej pożyczki USDA, która jest obecnie w trakcie realizacji, będą musieli skontaktować się bezpośrednio ze swoim pożyczkodawcą, bankiem lub brokerem hipotecznym w celu uzyskania aktualizacji statusu i zamknięcia.

Przeczytaj również najnowsze często zadawane pytania USDA. Źródło kredytów hipotecznych USDA jest wiodącym źródłem pożyczek w 100% USDA obsługującym 7 dni w tygodniu.

Ostateczne zatwierdzenie pożyczki USDA – godziny zamknięcia

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy