P0420 Wydajność systemu katalizatora poniżej progu

P0420 Wydajność systemu katalizatora poniżej progu
16.10.2020
Category: Ogólnie Rzecz

Opis techniczny

Wydajność układu katalizatora poniżej progu (bank 1)

Co to znaczy?

Ten diagnostyczny kod usterki (DTC) jest ogólnym kodem układu napędowego. Jest uważany za rodzajowy, ponieważ dotyczy wszystkich marek i modeli pojazdów (od 1996 r.), Chociaż poszczególne etapy naprawy mogą się nieznacznie różnić w zależności od modelu. Zatem ten artykuł dotyczący kodu silnika dotyczy Nissana, Toyoty, Chevroleta, Forda, Hondy, GMC, Subaru, VW itp.

P0420 to jeden z częściej spotykanych kodów usterek. Inne popularne kody to P0171, P0300, P0455, P0442 itd. Dlatego pamiętaj, aby dodać tę stronę do zakładek, aby móc z niej skorzystać w przyszłości!

Katalizator ma czujnik tlenu z przodu iz tyłu. Gdy pojazd jest rozgrzany i pracuje w trybie zamkniętej pętli, odczyt krzywej czujnika tlenu przed wlotem powinien się wahać. Odczyt czujnika O2 w dolocie powinien być dość stabilny. Zazwyczaj kod P0420 uruchamia lampkę kontrolną silnika, jeśli odczyty dwóch czujników są podobne. Czujniki tlenu są również nazywane czujnikami O2.

Wskazuje to (między innymi) na konwerter, który nie działa tak wydajnie, jak powinien (zgodnie ze specyfikacją). Konwertery katalityczne zwykle nie są elementem „zużywającym się”, to znaczy nie są zaprojektowane tak, aby się zużywały i wymagają wymiany. Jeśli zawiodły, prawdopodobnie jest to spowodowane czymś innym, co spowodowało niepowodzenie. To właśnie oznacza P0420 w uproszczeniu.

Objawy

Głównym objawem dla kierowcy jest zaświecenie się lampki MIL (lampka kontrolna awarii). Prawdopodobnie nie zauważysz żadnych problemów z prowadzeniem pojazdu, chociaż mogą występować objawy. Na przykład, jeśli substancja wewnątrz katalizatora ulegnie zniszczeniu lub zepsuje się, może to ograniczać spaliny, co będzie skutkowało poczuciem zmniejszonej mocy wyjściowej pojazdu.

Przyczyny

Kod P0420 może oznaczać, że wystąpiło co najmniej jedno z poniższych:

 • Paliwo ołowiowe było używane tam, gdzie wymagana była benzyna bezołowiowa (mało prawdopodobne)
 • Uszkodzony lub uszkodzony czujnik tlenu / O2
 • Okablowanie dolnej sondy lambda (HO2S) uszkodzone lub podłączone nieprawidłowo
 • Czujnik temperatury płynu chłodzącego silnik nie działa prawidłowo
 • Uszkodzony lub nieszczelny kolektor wydechowy / katalizator / tłumik / rura wydechowa
 • Uszkodzony lub źle działający katalizator (prawdopodobnie)
 • Opóźniony czas zapłonu
 • Czujniki tlenu przed i za konwerterem zgłaszają zbyt podobne odczyty
 • Nieszczelny wtryskiwacz paliwa lub wysokie ciśnienie paliwa
 • Przerwy zapłonu w cylindrze
 • Zanieczyszczenie olejem

Możliwe rozwiązania

Niektóre sugerowane kroki rozwiązywania problemów i naprawiania kodu błędu P0420 obejmują:

 • Sprawdź, czy nie ma wycieków spalin z kolektora, rur, katalizatora. Napraw w razie potrzeby.
 • Użyj lunety do zdiagnozowania działania sondy lambda (Wskazówka: Sonda lambda przed katalizatorem ma zwykle zmienny przebieg. Kształt fali czujnika za konwerterem powinien być bardziej stabilny).
 • Skontrolować dolną podgrzewaną sondę lambda, w razie potrzeby wymienić
 • Wymień katalizator

Wskazówka diagnostyczna

Ogólnie rzecz biorąc, na temperaturę spalin tuż przed i tuż za konwerterem można spojrzeć za pomocą termostatu na podczerwień. Moc wyjściowa powinna być o około 100 stopni Fahrenheita wyższa, gdy silnik jest w pełni rozgrzany.

Ogólnie prawdopodobnie największym błędem, jaki właściciele pojazdów popełniają, gdy mają kod P0420, jest po prostu wymiana czujnika tlenu (czujnik 02). Ważne jest, aby przeprowadzić właściwą diagnozę, aby nie tracić pieniędzy na niepotrzebną wymianę części.

Zdecydowanie zalecamy, aby w przypadku konieczności wymiany katalizatora wymienić go na oryginalną jednostkę marki producenta (tj. Zakupić od dealera). Drugim wyborem byłaby wysokiej jakości część zamienna, taka jak legalny kot 50-stanowy. Na naszych forach jest wiele historii, w których ludzie wymieniali kota na tańszego z rynku wtórnego tylko po to, aby kod zwrócił wkrótce potem.

Należy zauważyć, że wielu producentów pojazdów oferuje dłuższą gwarancję na części związane z emisjami. Więc jeśli masz nowszy samochód, ale nie jest on objęty gwarancją typu zderzak-zderzak, nadal może obowiązywać gwarancja na tego typu problem. Wielu producentów udziela pięcioletniej, nieograniczonej gwarancji na przebieg tych elementów. Warto to sprawdzić.

Zobacz także: P0420.com – P0420 Help

Powiązane dyskusje DTC

 • 1996 gmc safari p0420 p0300 po131 p0151 p0172 decel misfire Wymieniłem

  zawór EGR, wszystkie 4 czujniki O2, wtyczki, przewody, kołpak & wirnik X3. Teraz, gdy mam twoją ciekawość – oto nasza historia – miałem to cudowne 213k milowe 96 AWD GMC safari (chevy astro) od 70 tysięcy mil. Jego jedynymi wadami były 3 pompy paliwa, 1 alternator, 1 chłodnica, jeden zawór wodny.

 • 2000 Honda Civic EX – P0420 Code Locked-In

  Mam kod P420 zablokowany w moim samochodzie ze 101 000 mil. Ostatnio mój dystrybutor umarł i został wymieniony. Wymieniłem też świece zapłonowe i przewody (spóźnione). Kod pojawił się następnego dnia, zresetuje się na kilka godzin, a następnie wróci. Czy kod powstał w związku z ostatnimi pracami nad.

 • 2000 Subaru Impreza Outback 2.2L P0420 Kod

  Witam wszystkich! Oto moja historia i trzymam się jej, łącznie z tym, co zrobiłem i co zamierzam zrobić. Daj mi znać, jeśli masz jakieś uwagi lub pytania. Będę was informować. CEL pojawił się na około 90 000 mil. Podłączyłem komputer i dostałem złe wieści. P0420. niska wydajność katalizatora.

 • `97 Taurus z DTC P0133, P0420 i P0430

  Mam ’97 Taurus GL ze standardowym 3.0 V6, auto z 114 tys. Mil. Samochód mojej żony. Kupiłem to nowe, przez większość czasu korzystałem z CEL. Czasami podczas uruchamiania samochodu gwałtownie wzrośnie lub potknie się i umrze. Jest to bardzo rzadkie, ale stanowi część problemu. ISC został zastąpiony przez wzrost / potknięcie s.

 • P0420, P0430, p1351 na 97 Chevy Silverado 5.7L

  Przeczytałem artykuł na ten temat. Jeżdżę 97 Chevy Silverado, 2WD 5,7L 205 km mil. Wymieniłem czujnik temp cieczy chłodzącej i sprawdziłem czujniki O2. Bank 2 (P0430) miał uszkodzony czujnik. Wymieniłem i wszystkie inne czujniki odczytałem w specyfikacji. Zresetuj kody i wrócili. Trudno mi uwierzyć, że zarówno ok.

 • Zmniejszona moc 2008 Chevy Avalanche p0420, p0430, p0106, p069e, p1682, c0035, c0561, c0899, c0900 i p0573

  Mając pewne problemy z kontrolką silnika i po przeczytaniu o tym na różnych stronach wydaje się, że może to być kosztowne i trudne. Istnieje tsb, w którym czujnik korpusu przepustnicy jest wymieniany w ramach gwarancji, jeśli poniżej 120 tys. Mil. Myślę, że to jest czujnik i / lub elektryczny. Kupiłem nową ciężarówkę.

 • 2010 Chevy Traverse P0420 kod

  Mam 2010 Chevy Traverse z ok. 150000 mil na nim. Około półtora miesiąca temu wymieniłem konwerter banku 1 i czujniki O2. Mam kod PO420. Wyczyszczono kod i światło nie zapaliło się ponownie. Próbuję dowiedzieć się, dlaczego otrzymuję kod i czego potrzebuję, zanim pójdę i zacznę.

 • 98 kodów eksploratora p0420, p0174

  Witam. Eksplorator 98 z kodem P0420 (wydajność systemu katalizatora poniżej progu) (Bank1) i P0174 (System zbyt ubogi) (Bank2) Eksplorator pracuje bardzo szorstko w zimne dni, nie chce pracować, dopóki się nie rozgrzeje. Słyszysz też, że co 30 sekund prawie nie wystrzeliwuje, to raczej tykanie.

 • 99 cobra. Kod P0420

  Witam Kupiłem 99 mustang Cobra trzy miesiące temu. Samochód ma tylko 35 tys. Mil. Po kilku tygodniach od zakupu zapaliła się kontrolka „serwis silnika wkrótce”. Skasowałem kod myśląc, że to luźny korek wlewu paliwa. Kod pojawił się ponownie. Następnie zaświeci się kontrolka „Wkrótce serwis silnika”.

 • Toyota corolla 2001 z kodem P0420

  Witam mam Corollę 2001 z przebiegiem 140 000 mil. Otrzymuję kod błędu P0420, w zeszłym roku mam zmiany w czujniku O2 (bank 1) i czujniku MAF. Poszedłem do mechanika i przetestowałem jedną z jego maszyn, która pokazuje każdy element. Pokazuje, że O2 jest gotowy, katalizator jest gotowy, ale EVAP nie jest gotowy. .

Potrzebujesz dodatkowej pomocy z kodem p0420?

Jeśli nadal potrzebujesz pomocy dotyczącej kodu usterki P0420, zamieść swoje pytanie na naszym BEZPŁATNYM forum naprawy samochodów.

UWAGA: Te informacje są prezentowane wyłącznie w celach informacyjnych. Nie stanowi porady dotyczącej naprawy i nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek działania podjęte na jakimkolwiek pojeździe. Wszystkie informacje na tej stronie są chronione prawem autorskim.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy