SAT / ACT Prep Online – przewodniki i porady

17.02.2021
Category: Ogólnie Rzecz

Jak ubiegać się o pożyczkę Perkins

Czy rozważasz ubieganie się o federalną pomoc finansową? Jeśli tak, być może słyszałeś o programie pożyczkowym Perkins. Pożyczki Perkins to niskooprocentowane pożyczki wspierane przez rząd, które mają pomóc uczniom opłacić szkołę . Mają wiele wspaniałych korzyści, w tym możliwość anulowania pożyczki (dokładnie na to wygląda⁠ – wyobraź sobie, że bierzesz pożyczkę na szkołę i nie musisz jej spłacać!).

Jeśli chcesz uzyskać pożyczkę Perkins dla siebie, to dobrze trafiłeś. Czytaj dalej, aby uzyskać łatwe do wykonania instrukcje, jak dokładnie ubiegać się o federalną pożyczkę Perkins.

Uwaga: od 2017 r. Program pożyczkowy Perkins nie jest już prowadzony. Ale nie martw się⁠ – nadal podamy Ci kilka opcji, które pomogą Ci uzyskać pomoc!

Koniec pożyczki Perkins + inne opcje pomocy

Niestety federalny program pożyczkowy Perkins zakończył się oficjalnie 30 września 2017 r., Więc nie możesz już ubiegać się o jedną z tych niskooprocentowanych pożyczek od rządu USA.

Według US News kwestie budżetowe były główną przyczyną za decyzję o zakończeniu pożyczki Perkins . Rząd USA początkowo zaczął wycofywać popularny program pożyczkowy w 2015 roku, zanim optymistycznie go przedłużył, by Kongres nie mógł go odnowić w 2017 roku.

Zwolennicy programu chcieli, aby opcje pożyczek o niskim oprocentowaniu były dostępne dla studentów, którzy ich najbardziej potrzebowali, podczas gdy przeciwnicy chcieli zlikwidować program, próbując scentralizować pożyczki studenckie.

Skoro pożyczka Perkins przepadła jakie są inne opcje opłacalnych sposobów opłacenia studiów ? Oto najlepsze z nich do rozważenia:

 • Federal Pell Grant: Ten rządowy grant przyznawany jest studentom, którzy spełniają określone wymagania kwalifikacyjne dotyczące poziomu dochodów i innych czynników. Maksymalna nagroda w latach 2019-20 wynosi 6195 USD. Ponieważ jest to dotacja, nie musisz zwracać pieniędzy. Wszyscy studenci są automatycznie brani pod uwagę do otrzymania stypendium Pell, kiedy składają FAFSA.
 • Federal Supplemental Educational Opportunity Grant (FSEOG): Podobnie jak Pell Grant, FSEOG jest rządowym grantem dla studentów, którzy mają duże potrzeby finansowe. Ponownie, ponieważ jest to dotacja, nie musisz zwracać pieniędzy, które z niej otrzymałeś. W zależności od potrzeb możesz dostać od 100 do 4000 USD rocznie.
 • Stypendia: Zawsze warto ubiegać się o jak najwięcej stypendiów! Mogą to być stypendia dla uczelni (w tym stypendia typu full-ride w niektórych szkołach), stypendia oparte na wynikach SAT / ACT oraz stypendia zewnętrzne prowadzone przez organizacje i firmy, takie jak słynne stypendia Gates i Walmart Scholarship.
 • Pożyczki z dopłatami: jeśli musisz zaciągać pożyczki, zacznij od nich. W przeciwieństwie do niespłacanych pożyczek Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych będzie płacić odsetki od tych pożyczek w określonych okresach. Nie otrzymasz również odsetek, jeśli jesteś w szkole przynajmniej na pół etatu i przez pierwsze sześć miesięcy po ukończeniu studiów.Miejmy nadzieję, że masz teraz jasne pojęcie, w jaki sposób możesz zapłacić za studia, mimo że nie masz już dostępu do programu pożyczkowego Perkins.

  Jeśli jednak nadal jesteś zainteresowany tym, jak działała pożyczka Perkins, przeczytaj wszystkie szczegóły.

  Podstawy ubiegania się o pożyczki Perkins

  Nie ma dedykowanego ani oddzielnego wniosku o pożyczkę Perkins; zamiast tego składasz wniosek, składając bezpłatny wniosek o federalną pomoc dla studentów lub FAFSA.

  Dobra wiadomość jest taka, że nawet jeśli nie kwalifikujesz się do pożyczki Perkins, otwierasz inne możliwości pomocy finansowej, składając FAFSA . Zostaniesz automatycznie uwzględniony we wszelkich federalnych programach pomocy. Ponadto szkoły i prywatne stypendia mogą wykorzystywać informacje z FAFSA do przyznawania funduszy.

  Nie ma opłaty za przesłanie tego wniosku, a realizacja jest dość szybka; powinieneś otrzymać raport wyszczególniający twoje uprawnienia do niektórych federalnych programów pomocowych w ciągu około trzech dni jeśli prześlesz FAFSA online.

  Dowiesz się, na przykład, czy otrzymasz stypendium Pell lub czy kwalifikujesz się do zaciągnięcia bezpośrednich pożyczek subsydiowanych. Ponieważ wymagania finansowe dotyczące pożyczek Perkins różnią się w zależności od szkoły nie dowiesz się o swoich uprawnieniach do Perkins, dopóki szkoła nie wyśle ​​Ci pakietu pomocy finansowej .

  Ogólnie rzecz biorąc, pożyczki Perkins są przyznawane studentom, którzy wykazują wyjątkowe potrzeby finansowe. Niestety wykazanie takiej potrzeby finansowej niekoniecznie gwarantuje, że otrzymasz pożyczkę , ale omówię strategie zwiększania Twoich szans w dalszej części tego wpisu.

  Wymagania kwalifikacyjne są zatem nieco surowe, ale same pożyczki są elastyczne i mają kilka poważnych zalet:

   Pożyczkobiorcom udziela się dziewięciomiesięcznego okresu karencji , podczas gdy inne pożyczki federalne mają sześciomiesięczny okres karencji

  Pożyczkobiorcy, którzy po ukończeniu studiów podejmują pracę w służbie społecznej, często kwalifikują się do anulowania pożyczki

 • Oferuje konkurencyjne oprocentowanie w wysokości 5% , podczas gdy wiele prywatnych pożyczek studenckich może mieć dwukrotnie wyższe stopy procentowe
 • Brzmi całkiem nieźle, prawda? Jeśli myślisz, że nie masz nic do stracenia, starając się o pożyczkę Perkins, masz rację. W kolejnych sekcjach opiszę szczegółowo kroki, które musisz podjąć, aby złożyć najlepszy wniosek o pożyczkę.

  Jak ubiegać się o pożyczkę Perkins: przewodnik w 6 krokach

  Oto główne kroki, które musisz wykonać, jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę Perkins za pośrednictwem FAFSA.

  Krok 1: Potwierdź, że Twoja szkoła uczestniczy w programie pożyczkowym PerkinsChociaż pożyczki Perkins są wspierane przez rząd technicznie rzecz biorąc Twoja szkoła byłaby pożyczkodawcą w Perkins . W programie pożyczkowym Perkins uczestniczy mniej szkół niż w innych federalnych programach pożyczkowych.

  Możesz skontaktować się z biurem pomocy finansowej swojej szkoły, aby dowiedzieć się, czy oferują pożyczki Perkins. Możesz również zapytać, jakie są ich wymagania finansowe dotyczące pożyczki. To może dać ci lepsze wyobrażenie o twoich szansach na zdobycie go przed przesłaniem FAFSA.

  Krok 2: Sprawdź swoją oś czasu przed przesłaniem FAFSAJest kilka różnych terminów, o których powinieneś wiedzieć: federalne i stanowe. Jedynym terminem, który ma szczególne znaczenie dla pożyczki Perkins, jest termin federalny , chociaż jeśli złożysz FAFSA w tym terminie, może nie zostać Ci żadne finansowanie Perkins.

  Możesz uzyskać pomoc federalną nawet po ukończeniu roku w szkole (jeśli jesteś obecnym studentem), więc warto poświęcić trochę czasu, aby złożyć wniosek później, nawet jeśli jesteś za późno, aby uzyskać Perkins. Różne stany (jeśli również chcesz ubiegać się o dofinansowanie z budżetu państwa) mają różne terminy składania wniosków o pomoc dla studentów. Możesz sprawdzić termin dla swojego stanu tutaj.

  Szkoły wykorzystują informacje z FAFSA do tworzenia pakietów pomocy finansowej. Jak wspomniałem powyżej, nie dowiesz się, czy możesz wziąć pożyczkę Perkins, dopóki nie otrzymasz pakietu pomocy finansowej.

  Możesz przesłać FAFSA już 1 stycznia na rok, w którym rozpoczynasz naukę. Obecni studenci zazwyczaj przesyłają FAFSA na początku semestru wiosennego na następny rok akademicki.

  Łatwo jest odłożyć ukończenie FAFSA do ostatecznego terminu federalnego lub stanowego – nie rób tego! Pieniądze Perkinsa zwykle szybko się kończą, ponieważ każda uczestnicząca szkoła ma ograniczony budżet Perkinsa. Krótko mówiąc, jest według kolejności zgłoszeń.

  Zaplanuj składanie wniosków jak najwcześniej w ciągu roku (styczeń lub luty). Nie będziesz jeszcze mieć informacji podatkowych z tego roku, ale nie ma problemu – możesz przesłać szacunki i zmienić te liczby później, jeśli zajdzie taka potrzeba. W ten sposób szkoły będą miały pod ręką Twoje informacje FAFSA, gdy zostaniesz zaakceptowany.

  Wczesny ptaszek dostaje pożyczkę Perkinsa.

  Krok 3: Zbierz wszystkie informacje potrzebne do wypełnienia wnioskuChociaż zebranie tych informacji niekoniecznie jest trudne, może być najbardziej żmudną częścią procesu wnioskowania o pożyczkę Perkins. Pamiętaj, że aby przesłać FAFSA, musisz również spełnić wszystkie podstawowe wymagania dotyczące pomocy federalnej.

  Oto wszystkie informacje potrzebne do wypełnienia formularza FAFSA:

  • Twój numer ubezpieczenia społecznego
  • Twój numer rejestracyjny cudzoziemca (jeśli nie jesteś obywatelem USA)Twoje najnowsze federalne zeznania podatkowe, W-2 i wszelkie inne dokumenty dotyczące dochodówWyciągi bankowe i dokumenty inwestycyjne (jeśli dotyczy)Ewidencja nieopodatkowanych dochodów (jeśli dotyczy)Identyfikator FSA do podpisania elektronicznego (jeśli przesyłasz FAFSA online⁠; tutaj możesz zrobić dowód tożsamości)Będziesz także potrzebować wszystkich powyższych informacji od swoich rodziców , nawet jeśli nie pomogą Ci opłacić szkoły. Przy określaniu wysokości pomocy, do której możesz się kwalifikować, brane są pod uwagę informacje finansowe rodziców parents.

   Oto kilka bardziej szczegółowych informacji:

   • Jeśli twoi rodzice są małżeństwem , zbierz informacje dla nich obojga.
   • Jeśli twój rodzic jest owdowiały lub samotny , potrzebujesz tylko informacji finansowych dla tego jednego z rodziców.
   • Jeśli twój owdowiały rodzic obecnie ponownie się ożenił , potrzebujesz informacji dla rodzica i jego małżonka.
   • Jeśli Twoi rodzice są rozwiedzeni lub w separacji , potrzebujesz informacji dla rodzica sprawującego opiekę nad dzieckiem (rodzica, z którym mieszkałeś najczęściej w ciągu ostatniego roku). Jeśli twoi rodzice mają wspólną opiekę i spędzasz z nimi tyle samo czasu, potrzebujesz informacji dla rodzica, który wspiera cię najbardziej finansowo.Jeśli uważasz, że twoje okoliczności uzasadniają tak zwane „nadpisanie zależności, w którym informacje finansowe twoich rodziców nie są brane pod uwagę (co oznacza, że ​​prawdopodobnie otrzymasz większą pomoc), musisz również zebrać całą dokumentację dotyczącą twoich szczególnych okoliczności (czyli wszelkie dokumenty potwierdzające Twoje roszczenia):

    Typowe nadpisania obejmują wiek, małżeństwo, dzieci, bezdomność, służbę wojskową, opiekę zastępczą lub legalną emancypację

   • Odpowiedz uczciwie na pytania dotyczące tych okoliczności w swoim FAFSA⁠ – wniosek zostanie rozpatrzony jako niekompletny i będziesz musiał skontaktować się z biurem pomocy finansowej szkoły, w której szukasz pakietu pomocy
   • Krok 4: Wybierz metodę przesyłaniaMożesz przesłać dokument FAFSA w wersji elektronicznej lub papierowej. Zalecam przesłanie wersji elektronicznej , ale tutaj znajdują się instrukcje dotyczące obu metod przesyłania, abyś mógł podjąć odpowiednią decyzję:

    Elektroniczne przedłożenie FAFSA
   • Ogólnie rzecz biorąc, łatwiej jest złożyć wniosek online niż wysłać papierowy wniosek.
   • Jeśli planujesz złożyć wniosek online najpierw złóż wniosek o identyfikator FSA dla siebie i swoich rodziców ! Potrzebujesz FSA, aby móc elektronicznie podpisać FAFSA. Pamiętaj, że otrzymanie identyfikatora pocztą e-mail może zająć do trzech dni, więc uwzględnij ten okres oczekiwania na swojej osi czasu.
   • Elektroniczna FAFSA ma tendencję do szybszego przeprowadzania Cię przez proces aplikacji i może powiadamiać o pewnych błędach.
   • Elektroniczne złożenie wniosku przyniesie Ci szybsze „wyniki you’ll – otrzymasz SAR, czyli raport o pomocy dla studentów (dokument, który zawiera informacje na temat Twojego prawa do federalnej pomocy dla studentów) w ciągu około trzech dni .Zgłoszenie papierowe FAFSAPapierową kopię FAFSA można otrzymać w poradniach szkół średnich, biurach pomocy finansowej uczelni oraz w wielu bibliotekach. Możesz także samodzielnie pobrać i wydrukować aplikację tutaj.

    Papierowe FAFSA są nieco bardziej uciążliwe niż wersja elektroniczna: ich złożenie zajmuje najwięcej czasu (odzyskanie SAR może zająć tygodnie), a także powodują, że kandydaci popełniają więcej błędów, co ostatecznie opóźni proces aplikacji . W rezultacie papierowe wypełnienie FAFSA nie będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli masz mało czasu .

    Krok 5: Jeśli to możliwe, ustal z rodzicami czas na wypełnienie FAFSAPo zebraniu wszystkich istotnych informacji i wybraniu metody przesyłania FAFSA, będziesz musiał zaplanować trochę czasu, aby usiąść i faktycznie wypełnić wniosek.

    Jak wspomniałem wcześniej, będziesz potrzebować sporo informacji od swoich rodziców lub opiekunów. Formularz będzie znacznie łatwiejszy do wypełnienia, jeśli będziecie mogli usiąść z nimi i wspólnie przejść przez każdą sekcję. Ogólnie zaplanuj spędzenie od jednej do dwóch godzin na wypełnianiu wniosku.

    Dodatkowa pomoc ze strony czynszów sprawia, że ​​proces składania wniosków jest szybszy i łatwiejszy.

    Krok 6: Uzyskaj aktualizacje SAR i statusu aplikacjiOkoło trzech do pięciu dni po przesłaniu FAFSA otrzymasz e-mail ze wskazówkami dotyczącymi dostępu do raportu o pomocy dla uczniów. Uczelnie wymienione w FAFSA będą miały dostęp do Twojego SAR wkrótce po tym. Możesz sprawdzić status swojego wniosku dzwoniąc do Federalnego Centrum Informacji o Pomocy Studenckiej lub logując się na stronie Departamentu Ed za pomocą swojego identyfikatora FSA.

    Jeśli wniosek był kompletny, Twoja szkoła powinna mieć możliwość skorzystania z raportu o pomocy dla uczniów w celu wygenerowania oferty pomocy finansowej, która może obejmować dotacje, pożyczki i stypendia. Jeśli zaoferowano Ci pożyczkę Perkins, zostanie ona uwzględniona w niniejszej ofercie pomocy finansowej.

    Twoja szkoła ma decydujące znaczenie w kwestii uzyskania pożyczki Perkins. Kwalifikowalność finansowa nie gwarantuje, że otrzymasz pożyczkę. Szkoły z lepszym finansowaniem lub lepszymi programami pomocy finansowej mogą być w stanie zaoferować uczniom więcej pożyczek Perkins.

    Jeśli zaoferowano ci pożyczkę Perkins, czy powinieneś ją wziąć?

    Przeszedłeś przez całą tę pracę, aby ubiegać się o federalną pomoc finansową, a Twoja szkoła oferuje pożyczkę Perkins w pakiecie pomocy finansowej. Miły! Możesz zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki lub odmowę udzielenia pomocy. Co robisz?

    Po pierwsze powinieneś unikać zaciągania długów, jeśli masz inne sposoby na pokrycie kosztów uczęszczania do szkoły (np. Granty lub stypendia). Pożyczki Perkins to świetne narzędzia finansowe, ale jak w przypadku każdej pożyczki, w końcu spłacisz więcej pieniędzy niż pierwotnie pożyczyłeś z powodu odsetek (jeśli nie anulujesz 100% pożyczki).

    Aby dowiedzieć się więcej o kosztach uczestnictwa i budżetowaniu wydatków na studia, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po kosztach uczelni.

    Jeśli zdecydowałeś, że musisz wziąć pożyczki, aby opłacić szkołę, pożyczka Perkins może być dla Ciebie świetną opcją szczególnie jeśli planujesz pracować w służbie publicznej po ukończeniu studiów . Czemu? Praca w określonych dziedzinach kwalifikuje pożyczkobiorców Perkins do anulowania pożyczki – możesz potencjalnie anulować nawet 100% swojej pożyczki, co oznacza, że ​​nie zapłacisz ani grosza.

    Jeśli decydujesz się między pożyczką Perkins a inną pożyczką pożyczka Perkins prawie zawsze będzie lepszą opcją finansową . Stopy procentowe są bardzo niskie, jak wspomniałem wcześniej, i żadne odsetki nie są naliczane, gdy jesteś w szkole ani przez dziewięć miesięcy po jej zakończeniu. W rezultacie na dłuższą metę zapłacisz mniej.

    Podsumowując, pożyczki Perkins to świetne opcje dla studentów, którzy muszą zaciągnąć pożyczki, aby sfinansować swoją edukację. Są szczególnie dobre dla studentów zainteresowanych służbą publiczną. Trudno się pomylić z pożyczką Perkins!

    Co dalej?

    Jeśli szukasz pożyczek Perkins, zdecydowanie powinieneś dowiedzieć się więcej o innych federalnych programach pomocy finansowej. Zapoznaj się z naszymi przewodnikami ekspertów na temat dotacji Pell, pożyczki bezpośredniej subsydiowanej i pożyczki bezpośredniej niesubsydiowanej.

    Wiesz już wszystko o tych programach federalnych? Następnie możesz poczytać o możliwościach stypendialnych. Dowiedz się wszystkiego o stypendium National Merit i stypendium Walmart.

    Chcesz poprawić swój wynik SAT o 160 punktów lub wynik ACT o 4 punkty? Dla każdego testu napisaliśmy przewodnik dotyczący 5 najlepszych strategii, których musisz użyć, aby poprawić swój wynik. Pobierz go teraz za darmo:

    Masz znajomych, którzy również potrzebują pomocy w przygotowaniu do testu? Udostępnij ten artykuł!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy