blisko

Temat: Ropa naftowa

Ceny ropy naftowej wciąż powstają. Przez mniejszą liczbę odwiertów  Surowce

  • "Ruch jest jeden i banalny". PO apeluje do rządu w sprawie cen paliw
  • Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne"
  • "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała odbiór surowca
  • Połowa ropy dla Orlenu na terytorium polski spoza Rosji
  • Cena ropy szybko pokonuje następujące poziomy. Powodów jest "całkiem sporo"

Ceny ropy naftowej na giełdzie materiałów w Nowym Jorku podwyższają wzrosty po najmocniejszej tygodniowej zwyżce od prawie cztery lat - wskazują agenci.

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na marzec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana według 53, 40 USD, na zwyżce o 1, 71 USD, czyli 3, trzy proc.

Mniej odwiertów

Brent w dostawach na marzec na giełdzie paliw ICE Futures Europe po Londynie zniżkuje o 5 centów do 57, 88 USD za baryłkę.

Amerykanie schodzą z platform wiertniczych. Ropa stanie się drożeć?

Z USA czerpią sygnały, że jest mniej odwiertów, a to wzmogło spekulacje, że amerykańscy producenci surowca ograniczą wydobycie ropy z powodu jej nadpodaży w rynkach paliw.

- Widać oznaki, że zbyt zaczyna przywiązywać większą wagę do informacji, iż fabrykanci ropy z łupków po USA mogą zmniejszyć przy ciągu najbliższych miesięcy wytwórczość - mówi Ric Spooner, główny strateg CMC Markets w Sydney.

W piątek ropa na NYMEX zdrożała o 1, 23 USD do 57, 80 USD za baryłkę. W ub. tygodniu ropa przy USA zdrożała o 7, 3 proc.

Brent w Londynie zdrożała przy piątek o 1, 23 USD do 57, 80 USD/b. Różnica cen WTI i Brent wynosi aktualnie 5, 86 USD.

12 listopada wolny od pracy. Senatorowie krytycznie o planie ustawy

12 listopada wolny od pracy. Senatorowie krytycznie o planie ustawy

Zakupy, podróż, wizytacja w przychodni. Kto świętuje w poniedziałek? Zakupy 12 listopada. Jest decyzja największej sieci w Polsce Przychodnie, szpitale, apteki, uczelni. Kto świętuje w poniedziałek? 12 listopada nieskrępowany…...

Czytać
100 Największych Polskich Firm Własnych - Forbes 2017

100 Największych Polskich Firm Własnych - Forbes 2017

Cyfrowy Polsat przed gigantem odzieżowym LPP. To wyniki drugiego rankingu polskiej edycji "Forbesa". 100 Największych Naszych Firm Prywatnych to spis największych spółek będących przy prywatnych w naszym państwa. Ich wartość…...

Czytać