blisko

Temat: Ropa naftowa

Ceny ropy naftowej wciąż powstają. Przez mniejszą liczbę odwiertów  Surowce

  • "Ruch jest jeden i banalny". PO apeluje do rządu w sprawie cen paliw
  • Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne"
  • "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała odbiór surowca
  • Połowa ropy dla Orlenu na terytorium polski spoza Rosji
  • Cena ropy szybko pokonuje następujące poziomy. Powodów jest "całkiem sporo"

Ceny ropy naftowej na giełdzie materiałów w Nowym Jorku podwyższają wzrosty po najmocniejszej tygodniowej zwyżce od prawie cztery lat - wskazują agenci.

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na marzec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana według 53, 40 USD, na zwyżce o 1, 71 USD, czyli 3, trzy proc.

Mniej odwiertów

Brent w dostawach na marzec na giełdzie paliw ICE Futures Europe po Londynie zniżkuje o 5 centów do 57, 88 USD za baryłkę.

Amerykanie schodzą z platform wiertniczych. Ropa stanie się drożeć?

Z USA czerpią sygnały, że jest mniej odwiertów, a to wzmogło spekulacje, że amerykańscy producenci surowca ograniczą wydobycie ropy z powodu jej nadpodaży w rynkach paliw.

- Widać oznaki, że zbyt zaczyna przywiązywać większą wagę do informacji, iż fabrykanci ropy z łupków po USA mogą zmniejszyć przy ciągu najbliższych miesięcy wytwórczość - mówi Ric Spooner, główny strateg CMC Markets w Sydney.

W piątek ropa na NYMEX zdrożała o 1, 23 USD do 57, 80 USD za baryłkę. W ub. tygodniu ropa przy USA zdrożała o 7, 3 proc.

Brent w Londynie zdrożała przy piątek o 1, 23 USD do 57, 80 USD/b. Różnica cen WTI i Brent wynosi aktualnie 5, 86 USD.

bMW 430i Gran Coupe - test, cena

BMW 430i Gran Coupe - test, cena

W motoryzacji panuje permanentna styl na SUV-y, ale przecież nie każdy kocha samochody na szczudłach. Niektórzy preferują być bliżej asfaltu, lecz nie rezygnować z nieco praktyczności. Dlatego powstały samochody, które próbują połączyć…...

Czytać
bitcoin kosztuje ponad 15 tysięcy dolarów

Bitcoin kosztuje ponad 15 tysięcy dolarów

Bitcoin znów wstaje i to w zastraszającym tempie. W środę w porze wieczoru czasu polskiego ta popularna kryptowaluta osiągnęła poziom 13 tys. dol., a w czwartek przekroczyła dwie następujące…...

Czytać