blisko

Nowy system Apple. Dziesięć rzeczy, które jesteś zobligowany wiedzieć o iOS 10

  • Dom
  • Tech
  • Nowy system Apple. Dziesięć rzeczy, które jesteś zobligowany wiedzieć o iOS 10
IOS 10. Jaki iPhone, iPad przyjmie nowy system operacyjny Apple  Tech

Zaprezentowana w tym tygodniu przez Apple najnowsza wersja systemu operacyjnego ma tchnąć nowe życie w smartfony i tablety producenta z Cupertino. Oto dziesięć kwestii, które musisz wiedzieć o iOS 10.

Asystent głosowy i nawigator zdolności Apple'an otrzymał zastrzyk nowości w iOS 10 poprzez zwiększenie liczby aplikacji, które z nim współpracują. Oznacza to, że mówiąc do odwiedzenia telefonu będzie można zamówić taksówkę, jedzenie lub zrobić wpłata.

Zestawienia najcenniejszych marek. Apple zdetronizowany

Siri działać teraz będzie także w wiadomościach i poczcie i zaproponuje zdolne odpowiedzi. Dostanie dostęp do odwiedzenia kalendarza i książki adresowej, więc może rozpoznać, czy jesteśmy dostępni, np. na przyjęcie urodzinowe czy również termin mamy już zastrzeżony.

Szkoda tylko, hdy Siri nie działa na razie w języku polskim.

Serwis umożliwiający strumieniowanie muzyki oraz teledysków zyskał zupełnie nowy, bardziej klarowny design. Pojawiła się zakładka "For You", w której znajdziemy sugerowane piosenki, potrafiące nam się podobać. Będzie też nowa playlista "Discovery Mix", tworzona na bazie naszych upodobań muzycznych.

Aplikacja Zdjęcia również przeszła gruntowny remont. Będzie metrów. in. rozpoznawała twarze jak i również miejsca, gdzie zostały wykonane fotografie. Aplikacja będzie także automatycznie tworzyć albumy pogrupowane według ludzi, miejsc i dat.

Animowane dymki w wiadomościach tekstowych, animacje tekstowe, niewidzialne wiadomości, większa ilość emotikonek i odręczne notatki - to główne zmiany, jakie zaszły w produktów Wiadomości. Wyraźnie widać, hdy te ruchy podyktowane istnieją chęcią konkurowania ze Snapchatem.

Aplikacja Apple uratowała dziecku życie

5. Apple Home

HomeKit doczekał się własnej produktów o nazwie Home. Umożliwia ona włączyć/wyłączyć światła, zamknąć drzwi lub nawet wywyższyć żaluzje. Co ciekawe, obsługiwanie aplikacji będzie możliwe za pomocą Siri. Home stanie się także wyświetlać interaktywne zawiadomienia na ekranie blokady.

Aplikacja Mapy otrzyma kilka nowych funkcji, podobnych odrobinę do tych z Google Maps. Użytkownicy otrzymają metrów. in. informacje o nasileniu ruchu. Aplikacja będzie się również "uczyć" tras przeważnie wykorzystywanych przez użytkownika tak, aby w przyszłości podsuwać myśl dojazd dobrze już znakomitymi drogami.

Wbrew notatkom, jakie pojawiły się pierwotnie, iOS 10 nie umożliwi usuwanie aplikacji wbudowanych poprzez Apple. Jest możliwość usunąć ikonę aplikacji, jej zużycie danych empirycznych, nie pojawi się także w działających w tle aplikacjach, jednak nadal pozostaje ona w telefonie wyjaśnił Craig Federighi, szef oddziału software Apple.

8. Blokada ekranu

Główny ekran blokady, czyli wówczas co widzimy zanim przesuwamy palcem ekran, aby odblokować telefon, otrzymał nowe oblicze. Główna zmianą jest wówczas, że nie trzeba obecnie naciskać przycisku, aby jego wywołać/podświetlić, pojawi się on w momencie, gdy weźmiemy swojego iPhone'a do dłoni i podniesiemy na wielkość oczu.

Nowy program to łatwiejszy i szybszy dostęp do kluczowych funkcji. Aby odpalić aparat należy przesunąć w prawo bezpośrednio z ekranu blokady. Potrzebujesz wiadomości i informacji o pogodzie? Trzeba przesunąć w lewo.

iOS dziesięć będzie działać na iPhone'ach 5 i nowszych, w wszystkich modelach iPadów Air i iPadów Pro a także na iPodach touch 6. generacji.

Trzeba nie zapominać, że nie wszystkie funkcje będą działać na dorosłych telefonach. iPhone 5 nie zaakceptować posiada przycisku Touch ID co oznacza np., że Apple Pay nie będzie działał będąc online.

Źródło: Apple Na tych urządzeniach będzie działał iOS dziesięciu

Premiera iOS 10 spodziewana jest w jesieni, najprawdopodobniej w tymże samym czasie co przedstawienie premierowe iPhone'a 7. Testy globalnej wersji beta rozpoczną się w lipcu.

czy Nike to luksusowa renoma?

Czy Nike to luksusowa renoma?

Ubiegły rok kalendarzowy był bardzo udany gwoli firmy Nike. Według rankingu najcenniejszych marek magazynu "Forbes" producent odzieży sportowej zajął 18. miejsce, pokonując o jedno oczko Louisa Vuittona, producenta luksusowych…...

Czytać
czego nie wypada zakładać do odwiedzenia pracy?

Czego nie wypada zakładać do odwiedzenia pracy?

Upał bywa męczący. Także z powodu problemu z doborem szatni do pracy. Co uczynić, by bez dyskomfortu utrzymać się przy życiu gorące dni w biurze, ale też nie złamać obowiązującego dress…...

Czytać