blisko

Znani projektanci bronią Apple po wojnie patentowej z Samsungiem

  • Dom
  • Tech
  • Znani projektanci bronią Apple po wojnie patentowej z Samsungiem
Apple walczy z Samsungiem na temat odszkodowanie za patenty  Tech

Zdaniem amerykańskiego sądu, Samsung naruszył prawo patentowe autora iPhone'a i musi pokryć koszta gigantyczne odszkodowanie. Samsung odwołał się, teraz Sąd Znakomity oceni, czy nałożona kara nie jest zbyt wielka. Po stronie Apple stanęli światowej sławy projektanci.

Ponad 100 osób powiązanych z modą i planowaniem stanęło w obronie Apple w wojnie patentowej wraz z Samsungiem. Złożyli oświadczenie przez sądem, który

Spór Apple z Samsungiem

Wśród osób, które poparły Apple, są znani kreślarze, jak Calvin Klein, Paul Smith i Alexander Wang, dyrektor wzornictwa przemysłowego w Parsons School of Design czy Tony Chambers, redaktor naczelny magazynu "Wallpaper". Pierwotnego zdaniem, Samsung powinien uiścić całą kwotę za wykroczenie projektu swojego konkurenta.

Apple pozwał Samsunga w 2011 roku, zapewniając, że południowokoreańska firma ukradła jej technologię i wygląd iPhone'a. Od tej pory konflikt między gigantami obstaje.

Apple sprzedał miliard iPhone'ów

Jak stwierdzili specjaliści, charakterystyczny wygląd wyekwipowania zachęca ludzi do kupna, bez względu na wytwórcy. Samsung przyznał się do odwiedzenia skopiowania konkurenta, m. in. zaokrąglania kształtu w smartfonach w taki sposób, jakim sposobem robi to Apple.

Przełom w sprawie

W grudniu 2015 roku Sąd w Kalifornii orzekł, że Samsung naruszył patent amerykańskiej firmy. Twórca Galaxy został zobligowany do zapłaty Apple więcej niż pół miliarda dolarów zabezpieczenia, jednak jednocześnie odwołał się od wyroku sądu. Po lutym sprawę przejął Sąd Najwyższy, otwierając drogę do odwiedzenia kolejnego pola bitwy przy wojnie patentowej między gigantami.

Sędziowie nie zamierzają tym razem rozważać winy Samsunga, ale ocenić, bądź nałożona kara jest zbyt wysoka, jak uważa poszkodowana firma. Oczekuje się, iż sąd podejmie przełomową rezolucję o tym, czy łączne zyski z nielegalnie skopiowanego projektu należy ocenić w charakterze przestępstwo.

58 procent Polaków popiera zakaz handlu w niedziele

58 procent Polaków popiera zakaz handlu w niedziele

Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na równoczesne miliardy Polska gospodarka pod spodem lupą amerykańskiej agencji. Wydaje się być decyzja "Szansa dla rodzimych przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu Raport…...

Czytać
500 plus z poprawkami. Przetestuj, co zmienił Sejm

500 plus z poprawkami. Przetestuj, co zmienił Sejm

300 plus po nowej odsłonie. "Większa pełne przekonanie co do jego nieprzerwanego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Zostanie inna propozycja Cztery śmigłowce za ponad 1, sześć miliarda. "Wzmocnią…...

Czytać