blisko

Znani projektanci bronią Apple po wojnie patentowej z Samsungiem

  • Dom
  • Tech
  • Znani projektanci bronią Apple po wojnie patentowej z Samsungiem
Apple walczy z Samsungiem na temat odszkodowanie za patenty  Tech

Zdaniem amerykańskiego sądu, Samsung naruszył prawo patentowe autora iPhone'a i musi pokryć koszta gigantyczne odszkodowanie. Samsung odwołał się, teraz Sąd Znakomity oceni, czy nałożona kara nie jest zbyt wielka. Po stronie Apple stanęli światowej sławy projektanci.

Ponad 100 osób powiązanych z modą i planowaniem stanęło w obronie Apple w wojnie patentowej wraz z Samsungiem. Złożyli oświadczenie przez sądem, który

Spór Apple z Samsungiem

Wśród osób, które poparły Apple, są znani kreślarze, jak Calvin Klein, Paul Smith i Alexander Wang, dyrektor wzornictwa przemysłowego w Parsons School of Design czy Tony Chambers, redaktor naczelny magazynu "Wallpaper". Pierwotnego zdaniem, Samsung powinien uiścić całą kwotę za wykroczenie projektu swojego konkurenta.

Apple pozwał Samsunga w 2011 roku, zapewniając, że południowokoreańska firma ukradła jej technologię i wygląd iPhone'a. Od tej pory konflikt między gigantami obstaje.

Apple sprzedał miliard iPhone'ów

Jak stwierdzili specjaliści, charakterystyczny wygląd wyekwipowania zachęca ludzi do kupna, bez względu na wytwórcy. Samsung przyznał się do odwiedzenia skopiowania konkurenta, m. in. zaokrąglania kształtu w smartfonach w taki sposób, jakim sposobem robi to Apple.

Przełom w sprawie

W grudniu 2015 roku Sąd w Kalifornii orzekł, że Samsung naruszył patent amerykańskiej firmy. Twórca Galaxy został zobligowany do zapłaty Apple więcej niż pół miliarda dolarów zabezpieczenia, jednak jednocześnie odwołał się od wyroku sądu. Po lutym sprawę przejął Sąd Najwyższy, otwierając drogę do odwiedzenia kolejnego pola bitwy przy wojnie patentowej między gigantami.

Sędziowie nie zamierzają tym razem rozważać winy Samsunga, ale ocenić, bądź nałożona kara jest zbyt wysoka, jak uważa poszkodowana firma. Oczekuje się, iż sąd podejmie przełomową rezolucję o tym, czy łączne zyski z nielegalnie skopiowanego projektu należy ocenić w charakterze przestępstwo.

allegro może zostać sprzedane za pośrednictwem Naspers  Ze świata

Allegro może zostać sprzedane za pośrednictwem Naspers Ze świata

Naspers, oczywista firma w Afryce pod względem wartości rynkowej, planuje zbyć Allegro, polską stronę wraz z aukcjami internetowymi - donosi agencja Bloomberg. Zainteresowani mieliby być m. in. Chińczycy. Naspers, międzynarodowy…...

Czytać
alibaba kusi Polaków. Chiński portal coraz popularniejszy

Alibaba kusi Polaków. Chiński portal coraz popularniejszy

Kolejny bank uprzedza klientów. "Złośliwe oprogramowanie" Kradzież na RODO. Uwaga dzięki nowy sposób naciągaczy Uwaga na fałszywe "bony" do odwiedzenia Biedronki. Oszuści wyłudzają dane Brytyjski dziennik: Kaspersky dozorowany przez rosyjskie służby…...

Czytać