blisko

Nie radził sobie z matematyką. Więc stworzył kandydaturę, która za niego rozwiązuje zadania

  • Dom
  • Technologie
  • Nie radził sobie z matematyką. Więc stworzył kandydaturę, która za niego rozwiązuje zadania
Amit Kalra stworzył aplikację 6284 Calc

Nastoletni Amit Kalra nie radził sobie wraz z nauką w pierwszej kategorii szkoły średniej. Dlatego postanowił znaleźć nietypowe rozwiązanie swego problemu.

Gdy proch 16 lat Amit Kalra został przeniesiony do nowej szkoły. Trafił do jakości z algebrą, z jaką radził sobie bardzo właściwie. Przekonał zatem matkę, by mógł wrócić do starej szkoły. Ale tam musiał chodzić na zajęcia spośród geometrii, a tego przedmiotu wcale nie znał.

- Zacząłem się z nim zmagać. Byłem sam, nie wyszukałem nikogo w klasie - powiedział Kalra Business Insiderowi.

Większość nastolatków po takiej sytuacji poddałaby się i zrezygnowała ze szkoły albo próbowała brać korepetycje. Ale Kalra wybrał odrębną drogę - napisał aplikację, która rozwiązuje za jego zadania matematyczne.

Nad aplikacją o nazwie 6284 Calc - liczby reprezentują słowo MATH (po ang. matematyka) na klawiaturze komórki, zaczął pracować w kwietniu 2015 roku. Jak pani działa? Wrzucasz do niej wyjściowe dane, an zastosowanie robi za ciebie resztę. Jednorazowy koszt jej nabycia z AppStore wynosi 1-wszą, 99 dolarów.

- Kiedy uczę się czegoś nowego w szkole, w zamian pracy domowej odpalam aplikację - mówi nastolatek.

Amit Kalra nie wiedział wcześniej, jak pisać aplikacje na system iOS. Zetknął się z kodowaniem po raz pierwszy, tworząc łatwy generator liczb losowych dla swojego taty. Ale programowania się nauczył, czytając książki elektroniczne i eksperymentując. A jedynie po czterech miesiącach stworzył 6284 Calc.

Od powstanian aplikacja zanotowała nieomal 30 tys. ściągnięć, aczkolwiek Kalra specjalnie jej nie zaakceptować promował. Zachęcił jedynie każdego swoich przyjaciół do skorzystania z niej. Cały termin uaktualnia aplikację.

Młodego programistę zauważył już nawet Apple. Kalra został zaproszony polski do udziału w Worldwide Developer Conference.

Od gracza do programisty

Historia Kalra i programowania nabiera jednak trochę dalej. Przy przeszłości jak każde milusiński uwielbiał gry wideo. 1 z jego ulubionych była gra Roblox, która pozwala użytkownikom na zwiedzanie sieciowego świata. Rodzicom to zamiłowania się nie podobało. "Co robisz przez cały dzień? " – pytali.

W Robloxie można też tworzyć własne postaci, struktury czy miejsca akcji. Dlatego Amrot Kalra ściągnął e-booka i zdecydował się spróbować. - Wtedy narodziło się moje zainteresowanie kodowaniem - mówi nastolatek.

W ciągu sześciu miesięcy stworzył Parkour City - rzekome miasto, w którym konsumenci mogli wykonywać różnego typu koziołki i inne ruchy. Tego lata zanotowało mężczyzna milion wizyt.

Co Kalra zrobi, jak skończy szkołę średnią? Na razie skupia się na 6284 Calc, ale być ma możliwość spróbuje stworzyć coś świeżego. Chociaż niekoniecznie pójdzie do odwiedzenia college’u. - Nie wiem, czy mi się wówczas opłaci - przyznaje. Przy jego przypadku może to być całkiem słuszne stwierdzenie.

Tagi: aplikacja szkoła projektowanie Komentując korzystasz spośród narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem punkt widzenia o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, ma możliwość uniknąć kary. Wystarczy otwarty żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu zatrudnionych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

europosłowie przeciwko podatkowi od linków

Europosłowie przeciwko podatkowi od linków

Część europosłów potrzebuje odrzucenia planów Komisji Europejskiej, które zakładają zaostrzenie prawa autorskiego, wprowadzenia tzw. datku od linków. KE pragnie nim objąć m. in. serwisy informacyjne i społecznościowe, gdzie zamieszczane są odnośniki…...

Czytać