blisko

Goldman Sachs wyszukuje w Warszawie kogoś, kto ulży zwalniać ludzi w Londynie

  • Dom
  • Twoje pieniadze
  • Goldman Sachs wyszukuje w Warszawie kogoś, kto ulży zwalniać ludzi w Londynie
Brexit - Goldman Sachs wyszukuje w Warszawie kogoś do zwalniania ludzi

Goldman Sachs wyszukuje w naszym kraju pracownika do warszawskiego biura zarządzania kapitałem humanistycznym. Jednym z zadań takiej jednostki będzie... przeprowadzenie procesu zwolnień niepotrzebnych pracowników w Goldman Sachs International, międzynarodowej jednostce banku, która ma siedzibę w Londynie.

Jak opisuje w brytyjskim Business Insiderze Sarah Butcher, międzynarodowy oddział Goldmana zatrudnia dziś więcej osób, niż kiedyś w historii. Wówczas jednak ma się błyskawicznie zmienić, głównie przez Brexit, który zmusza bank do "przymusowych zwolnień" w całkowitej Europie.

Goldman Sachs szuka kogoś do HR w Warszawie

Osoba poszukiwana do biura Goldmana w Stolicy miałaby być "analitykiem zależności pracowniczych" i pracować ponad "wszystkimi aspektami procesu przymusowych zwolnień" na terenie EMEA, czyli Europa, Bliski Wschód (od ME - Middle East), Afryka.

Foto: John Moore / Staff / Getty Images CEO Goldman Sachs Lloyd Blankfein

Co prawda, bank inwestycyjny nie sprecyzował, że idzie o wypowiadanie umów pracownikom akurat w Londynie, ale jak podkreśla Sarah Butcher, to tam znajduje się większość pracowników Goldman Kayaba International. Najwyraźniej zwolnienia pozostaną przeprowadzone mimo zapowiedzi prezesa banku Lloyda Blankfeina, który to stwierdził w czerwcu, hdy "Goldman jest gotowy do współpracy z UK".

Jednocześnie biuro na terytorium polski, założone w 2011 roku, dzierży cały czas się rozkręcać i przyjmować kolejnych pracowników w ciągu najbliższych kilku lat, podkreśla Butcher.

Goldman Sachs, założony w 1869 roku, dzisiaj godny jest 73 mld dolarów oraz zatrudnia ponad 36 tysięcy osób.

Tagi: Goldman Sachs banki Brexit Londyn bankowość Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku mieszczą się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. W jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, być może uniknąć kary. Wystarczy aktywny żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu podwładnych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

banki do 8 sierpnia zaoferują podstawowe rachunki płatnicze  Pieniądze

Banki do 8 sierpnia zaoferują podstawowe rachunki płatnicze Pieniądze

Bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta bankowego oraz obsługa karty, natomiast ponadto często darmowe przelewy. To zalety podstawowego rachunku bankowym płatniczego, który już niedługo będzie można otworzyć w instytucjach finansowych w Polsce. Zapytaliśmy przedstawicieli…...

Czytać
barometr Rynku Pracy w Naszym kraju - Work Service

Barometr Rynku Pracy w Naszym kraju - Work Service

Bezrobocie w Polsce jest najniższe od 1990 r. i zdaniem ekonomistów nadal będzie spadać. Zaś to ma swoje blaski, ale również cienie, bowiem w zestawieniu z niesprzyjającymi trendami demograficznymi powoduje, iż…...

Czytać