blisko

Facebook tworzy system dronów, które będą dostarczać Internet

Facebook tworzy system dronów, które będą dostarczać Internet  Informacje

Facebook pracuje ponad systemem, który ma dostarczyć internet do odległych zakątków świata. W tym zamiarze chce stworzyć siatkę dronów i satelitów, które będą dostarczać Internet z powietrza. W ten sposób do sieci będą mogły zalogować się miliardy nowych użytkowników, do których obecnie internet nie dociera drogą tradycyjną.

Twórcy portalu społecznościowego Facebook planują rozszerzyć globalny zasięg internetu. Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka stwierdził, że jego firma pracuje nad systemem "satelitów, dronów jak i również laserów, które dostarczą sieć nawet do odległych zakątków świata". Wszytko za kwestią technologii dostarczającej sieć metrów. in. z latających ponad naszymi głowami bezzałogowych dronów zasilanych energią słoneczną.

Facebook kupuje okulary przenoszące do wirtualnej rzeczywistości. Za dwa miliardy dolarów

Cały glob online?

Nad projektem o nazwie Internet. org pracuje zespół, który pilotażowy program uruchomił już na Filipinach jak i również w Paragwaju, gdzie podwojono liczbę internautów. Bierze przy nim udział m. in. Samsung, Ericsson, Nokia oraz Opera.

"Pracujemy nad systemem, który dostarczy wiązki sieci do ludzi wprost z nieba. Naszym celem jest zapewnienie dostępu do odwiedzenia sieci każdej osobie w świecie. Chcemy do owego wykorzystać system łączności bazujący na dronach, satelitach i laserach, który dostarczy internet do wszystkich" - napisał na swoim facebookowym opisie Zuckerberg.

Facebook uruchomił już Laboratorium Łączności (Connectivity Lab). Pracuje w zanim zespół osób, który opracowuje system łączący doświadczenia jak i również technologie lotnicze, kosmiczne jak i również komputerowe w dostarczaniu globalnej sieci. Według jego założeń siatka satelitów zawiśnie na orbicie okołoziemskiej i stale przesuwając się będzie stale dostarczać "sieć" do odbiorców.

Świat bez białych plam

W innych, trudniej dostępnych rejonach, internet dostarczą drony, które będą unosić się około dwadzieścia km nad Ziemią. Z energią słoneczna obiekty są nawet latami krążyć nad wybranym obszarem dostarczając silniejszy niż z satelity sygnał. W ten sposób "białe plamy" bez dostępu do sieci mają być częściowo zniwelowane. Cały system satelitów i dronów będzie porozumiewał się między sobą osobliwym, niewidzialnym laserem.

Źródło: titanaerospace. com Po trudniej dostępnych miejscach sieć dostarczą drony, które będą unosić się około dwadzieścia km nad Glebą

amit Kalra stworzył aplikację 6284 Calc

Amit Kalra stworzył aplikację 6284 Calc

Nastoletni Amit Kalra nie radził sobie wraz z nauką w pierwszej kategorii szkoły średniej. Dlatego postanowił znaleźć nietypowe rozwiązanie swego problemu. Gdy proch 16 lat Amit Kalra został przeniesiony…...

Czytać
akcje Agory George Soros nabywał od PZU według «Newsweeka»

Akcje Agory George Soros nabywał od PZU według «Newsweeka»

Gdy fundusz MDFI należący do George'a Sorosa nabył pakiet akcji Agory, tylko wątpliwość "od kogo je kupił" pozostawało bez odpowiedzi. "Newsweek" ją znalazł: jednym wraz ze sprzedających było PZU. Według nieoficjalnych doniesień…...

Czytać