blisko

Temat: GDDKiA

Ciąg dalszy sporu w sytuacji A1 i A4. Polimex-Mostostal żąda 475 mln złotych  Informacje

  • Ekspresowo w okolicy Krakowa. Umowa w sprawie północnej obwodnicy podpisana
  • Polska przekształci się w wielki plac budowy. Nowe odcinki autostrad i ekspresówek
  • Przegląd prasy. Rządowi nie po ulicy na wschód. "Za słowami nie idą czyny"
  • Kierowcy pojadą autostradą A4 na Ukrainę. Węzeł Korczowa gotowy
  • Kto dokończy odcinek autostrady A1 do Strykowa? GDDKiA ogłosiła przetarg

Polimex-Mostostal, wraz z partnerami, złożył do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad roszczenie o wypłatę kary umownej w wysokości więcej niż 475 mln zł. Wówczas efekt rozwiązania umów dzięki budowę autostrad A1 i A4 oraz drogi ekspresowej S69.

Łódź bez wschodniej obwodnicy? GDDKiA zrywa kontrakty na A1 i A4

Polimex-Mostostal poinformował, że jako pierwszy wypowiedział pisemnie 14 stycznia kontrakty na budowę odcinków autostrad A1 oraz A4 a także odcinka drogi ekspresowej S69.

Zdaniem spółki GDDKiA nie przedstawiła w wymaganym terminie zabezpieczenia zapłaty za pracy budowlane w łącznej kwocie ponad 2 mld złotych oraz "naruszyła istotne postanowienia kontraktów polegających na odrzucaniu uzasadnionych roszczeń konsorcjów" - poinformowała spółka w sobotę w komunikacie.

To, według spółki, uprawnia ją do złożenia roszczenia do GDDKiA o wypłatę założonych kontraktem kar umownych.

Czyja wina?

W reakcji na wypowiedzenie kontraktów, GDDKiA skierowała do spółki pisma o odstąpieniu od umów na budowę detalów dróg. Jak tłumaczyła, "z winy Polimexu-Mostostalu na obszarze realizowanych inwestycji było wielkie opóźnienie". - Było ono tak duże, że uniemożliwiły wykonawcy zrealizowanie umów" - mówił wtedy w rozmowie z tvn24. pl Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA.

bertrand Piccard o locie samolotem solarnym dookoła świata - Impact’17

Bertrand Piccard o locie samolotem solarnym dookoła świata - Impact’17

Bertrand Piccard w 2016 roku, wraz z Andr? Borschbergiem, okrążył Ziemię samolotem bez paliwa. Został tym samym współczesnym pionierem. Napędzany energią słoneczną Solar Impulse 2 wylądował 26 lipca 2016 roku przy…...

Czytać
bezrobocie w krajach OECD «prawie» nie drgnie  Informacje

Bezrobocie w krajach OECD «prawie» nie drgnie Informacje

Do końca 2013 r. przeciętna stopa bezrobocia w krajach OECD spadnie tylko o 0, 2 proc. - stwierdza w najnowszym raporcie agenda organizacji OECD zajmująca się zatrudnieniem. Obecnie w państwach zrzeszonych…...

Czytać