blisko

Temat: GDDKiA

Ciąg dalszy sporu w sytuacji A1 i A4. Polimex-Mostostal żąda 475 mln złotych  Informacje

  • Ekspresowo w okolicy Krakowa. Umowa w sprawie północnej obwodnicy podpisana
  • Polska przekształci się w wielki plac budowy. Nowe odcinki autostrad i ekspresówek
  • Przegląd prasy. Rządowi nie po ulicy na wschód. "Za słowami nie idą czyny"
  • Kierowcy pojadą autostradą A4 na Ukrainę. Węzeł Korczowa gotowy
  • Kto dokończy odcinek autostrady A1 do Strykowa? GDDKiA ogłosiła przetarg

Polimex-Mostostal, wraz z partnerami, złożył do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad roszczenie o wypłatę kary umownej w wysokości więcej niż 475 mln zł. Wówczas efekt rozwiązania umów dzięki budowę autostrad A1 i A4 oraz drogi ekspresowej S69.

Łódź bez wschodniej obwodnicy? GDDKiA zrywa kontrakty na A1 i A4

Polimex-Mostostal poinformował, że jako pierwszy wypowiedział pisemnie 14 stycznia kontrakty na budowę odcinków autostrad A1 oraz A4 a także odcinka drogi ekspresowej S69.

Zdaniem spółki GDDKiA nie przedstawiła w wymaganym terminie zabezpieczenia zapłaty za pracy budowlane w łącznej kwocie ponad 2 mld złotych oraz "naruszyła istotne postanowienia kontraktów polegających na odrzucaniu uzasadnionych roszczeń konsorcjów" - poinformowała spółka w sobotę w komunikacie.

To, według spółki, uprawnia ją do złożenia roszczenia do GDDKiA o wypłatę założonych kontraktem kar umownych.

Czyja wina?

W reakcji na wypowiedzenie kontraktów, GDDKiA skierowała do spółki pisma o odstąpieniu od umów na budowę detalów dróg. Jak tłumaczyła, "z winy Polimexu-Mostostalu na obszarze realizowanych inwestycji było wielkie opóźnienie". - Było ono tak duże, że uniemożliwiły wykonawcy zrealizowanie umów" - mówił wtedy w rozmowie z tvn24. pl Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA.

amit Kalra stworzył aplikację 6284 Calc

Amit Kalra stworzył aplikację 6284 Calc

Nastoletni Amit Kalra nie radził sobie wraz z nauką w pierwszej kategorii szkoły średniej. Dlatego postanowił znaleźć nietypowe rozwiązanie swego problemu. Gdy proch 16 lat Amit Kalra został przeniesiony…...

Czytać
akcje Agory George Soros nabywał od PZU według «Newsweeka»

Akcje Agory George Soros nabywał od PZU według «Newsweeka»

Gdy fundusz MDFI należący do George'a Sorosa nabył pakiet akcji Agory, tylko wątpliwość "od kogo je kupił" pozostawało bez odpowiedzi. "Newsweek" ją znalazł: jednym wraz ze sprzedających było PZU. Według nieoficjalnych doniesień…...

Czytać