blisko

Temat: USA. Gospodarka

Amerykański system energetyczny celem hakerów. Atakują nawet duże przedsiębiorstwa  Informacje

  • "To rekord! ". Ambasador USA o gospodarki z Polską
  • Amerykanie nasyceni z wizyty w Pekinie. "Rozmowy przebiegają bardzo porządnie! "
  • Trump grozi wycofaniem USA ze Światowej Strukturze Handlu
  • USA wstępnie dogadały się z Meksykiem przy sprawie umowy handlowej
  • Apple pokazał rekordowe wyniki. Cena spółki zbliża się do biliona dolarów

Amerykańska internet energetyczna jest nieustannie atakowana przez hakerów - pisze CNN Money. Tylko po tym roku do naszej pory doszło do 79 incydentów dotyczących przedsiębiorstw energetycznych, które zostały wykryte przez specjalną komórkę CERT z Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego NA JUKATAN. W ubiegłym roku tego rodzaju przypadków było 145.

Jak wynika z ankiety ThreatTrack Security w sezonie od kwietnia 2013 r. do 2014 hakerzy zdołali włamać się do 37 proc. spółek energetycznych.

Słabe zabezpieczenia

Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem - Fire Eye - zidentyfikowała niedaleko 50 rodzajów złośliwego oprogramowania, które tylko w 2013 roku zostały ukierunkowane dzięki firmy energetyczne.

Słabsze dane z USA korzystne dla złotego. Lecz informacje z Ukrainy ciążą

W marcu tego roku odkryto złośliwe oprogramowanie w systemie głównego dostawcy energii w USA. Wszystko przez to, że jeden z podwładnych kliknął w "zły" link przesłany mailem - pisze CNN Money.

W ubiegłym miesiącu CERT ujawnił z kolei, że ruski program szpiegowski Black Energy został znaleziony w skrypcie kontrolującym turbiny elektryczne po Stanach Zjednoczonych. I choć nie zaakceptować wykryto żadnych szkód wyrządzonych przez program, to włamanie daje hakerom możliwości opublikowania w systemie złośliwego oprogramowania z czasem.

- Nasza profesjonalna sieć jest wrażliwa. Sfera usług energetyczna jest dość hen w tyle za większością pozostałych branż pod względem gwarancji systemów - podkreśla David Kennedy, prezes firmy TrustedSec.

Mają własne lata

Jednym z motywów słabego zabezpieczenia jest ilość lat systemów przemysłowych, które opierają się na technologii spośród lat 70. Próby do niej uaktualnienia spowodowałyby przerwy w dostawie energii - mierzy CNN Money.

Na październikowej konferencji dotyczącej ochrony energetycznego dyrektor NSA Mike Rogers podkreślił, że działający obecnie w USA układ energetyczny nie został skonstruowany, żeby zmierzyć się z dzisiejszymi zagrożeniami.

100 Największych Polskich Firm Własnych - Forbes 2017

100 Największych Polskich Firm Własnych - Forbes 2017

Cyfrowy Polsat przed gigantem odzieżowym LPP. To wyniki drugiego rankingu polskiej edycji "Forbesa". 100 Największych Naszych Firm Prywatnych to spis największych spółek będących przy prywatnych w naszym państwa. Ich wartość…...

Czytać
12 listopada wolny od pracy. Senatorowie krytycznie o planie ustawy

12 listopada wolny od pracy. Senatorowie krytycznie o planie ustawy

Zakupy, podróż, wizytacja w przychodni. Kto świętuje w poniedziałek? Zakupy 12 listopada. Jest decyzja największej sieci w Polsce Przychodnie, szpitale, apteki, uczelni. Kto świętuje w poniedziałek? 12 listopada nieskrępowany…...

Czytać