blisko

Temat: USA. Gospodarka

Amerykański system energetyczny celem hakerów. Atakują nawet duże przedsiębiorstwa  Informacje

  • "To rekord! ". Ambasador USA o gospodarki z Polską
  • Amerykanie nasyceni z wizyty w Pekinie. "Rozmowy przebiegają bardzo porządnie! "
  • Trump grozi wycofaniem USA ze Światowej Strukturze Handlu
  • USA wstępnie dogadały się z Meksykiem przy sprawie umowy handlowej
  • Apple pokazał rekordowe wyniki. Cena spółki zbliża się do biliona dolarów

Amerykańska internet energetyczna jest nieustannie atakowana przez hakerów - pisze CNN Money. Tylko po tym roku do naszej pory doszło do 79 incydentów dotyczących przedsiębiorstw energetycznych, które zostały wykryte przez specjalną komórkę CERT z Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego NA JUKATAN. W ubiegłym roku tego rodzaju przypadków było 145.

Jak wynika z ankiety ThreatTrack Security w sezonie od kwietnia 2013 r. do 2014 hakerzy zdołali włamać się do 37 proc. spółek energetycznych.

Słabe zabezpieczenia

Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem - Fire Eye - zidentyfikowała niedaleko 50 rodzajów złośliwego oprogramowania, które tylko w 2013 roku zostały ukierunkowane dzięki firmy energetyczne.

Słabsze dane z USA korzystne dla złotego. Lecz informacje z Ukrainy ciążą

W marcu tego roku odkryto złośliwe oprogramowanie w systemie głównego dostawcy energii w USA. Wszystko przez to, że jeden z podwładnych kliknął w "zły" link przesłany mailem - pisze CNN Money.

W ubiegłym miesiącu CERT ujawnił z kolei, że ruski program szpiegowski Black Energy został znaleziony w skrypcie kontrolującym turbiny elektryczne po Stanach Zjednoczonych. I choć nie zaakceptować wykryto żadnych szkód wyrządzonych przez program, to włamanie daje hakerom możliwości opublikowania w systemie złośliwego oprogramowania z czasem.

- Nasza profesjonalna sieć jest wrażliwa. Sfera usług energetyczna jest dość hen w tyle za większością pozostałych branż pod względem gwarancji systemów - podkreśla David Kennedy, prezes firmy TrustedSec.

Mają własne lata

Jednym z motywów słabego zabezpieczenia jest ilość lat systemów przemysłowych, które opierają się na technologii spośród lat 70. Próby do niej uaktualnienia spowodowałyby przerwy w dostawie energii - mierzy CNN Money.

Na październikowej konferencji dotyczącej ochrony energetycznego dyrektor NSA Mike Rogers podkreślił, że działający obecnie w USA układ energetyczny nie został skonstruowany, żeby zmierzyć się z dzisiejszymi zagrożeniami.

500 plus z poprawkami. Przetestuj, co zmienił Sejm

500 plus z poprawkami. Przetestuj, co zmienił Sejm

300 plus po nowej odsłonie. "Większa pełne przekonanie co do jego nieprzerwanego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Zostanie inna propozycja Cztery śmigłowce za ponad 1, sześć miliarda. "Wzmocnią…...

Czytać
58 procent Polaków popiera zakaz handlu w niedziele

58 procent Polaków popiera zakaz handlu w niedziele

Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na równoczesne miliardy Polska gospodarka pod spodem lupą amerykańskiej agencji. Wydaje się być decyzja "Szansa dla rodzimych przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu Raport…...

Czytać