blisko

Temat: Polski Dreamliner LOT-u

Dreamlinerem na wakacje. LOT podpisał umowę  Informacje

  • LOT spośród "efektem Dreamlinera" i lepsze wyniki finansowe
  • Komisja Europejska zatwierdziła pomoc dla PLL LOT
  • Pasażerowie dreamlinera chcą odszkodowań. Sąd nakazał zapłatę
  • Dreamliner "Franek" wystartował po swój pierwszy rejs
  • Szósty dreamliner dołączy do floty LOT-u

Itaka wydaje się kolejnym biurem podróży, jakiego pasażerowie będą latali dreamlinerami PLL LOT. Firma podpisała z przewoźnikiem umowę dzięki czartery w sezonie letnim i zimowym m. in. do Egiptu, Tunezji, Meksyku, czy na Kubę. Przedtem taką umowę LOT zawarł z Rainbow Tours.

Itaka i LOT nawiązały dwuletnią współpracę. W letniej ofercie znajdą się rejsy z Polski do Egiptu, Turcji, Tunezji, Grecji, Portugalii, Hiszpanii Bułgarii; zimą a Boeingi 787 Dreamliner LOT-u polecą do kurortów w Meksyku, Wenezueli, Tajlandii, Republice Dominikany i na Kubie. Kolejne dwa sezony zimowe to kontynuacja współpracy LOT-i Itaki realizowanej w zimie 2013/2014.

Nie wyłącznie Nokia. Pięć wielkich marek, które przestały istnieć

Bez przesiadek

- Przy sezonie zima 2013/14 dreamlinery spełniły oczekiwania naszych odbiorców zarówno pod względem komfortu transportu, jak i standardów obsługi - powiedział cytowany po komunikacie prezes Itaki Mariusz Jańczuk. Dzięki dreamlinerom każde rejsy będą realizowane z brakiem międzylądowań, co skróci czas podróży na wakacje. Podróż z Warszawy na Tajlandia potrwa ok. 11 godz., tyle samo co do Wenezueli, a na Kubę prawie 12 godzin.

Jak zauważył prezes PLL LOT Sebastian Mikosz, podpisana przez spółkę kolejna porozumienie na realizację rejsów czarterowych oznacza, że LOT w lecie dowiezie polskich turystów do kurortów popularnych w aktualnym sezonie. - A zimą, kiedy samoloty spędzają mniej godzin w powietrzu przy ramach naszej siatki połączeń, efektywnie będziemy wykorzystywać flotę dalekiego zasięgu, na czym skorzystają klienci Itaki - rzekł Mikosz.

LOT dzierży obecnie sześć dreamlinerów, przy samolocie znajdują się 252 miejsca pasażerskie w kilku klasach podróży: elite club, premium club i ekonomicznej.

Czarter Boeingów

W komunikacie poinformowano, że w tegoroczny sezon letni Itaka oraz LOT nawiązały współpracę z kanadyjską firmą czarterową CanJet Airlines, od której to zostały wynajęte dwa Boeingi 737.

"Przez pełny sezon letni 2014 r. samoloty te będą realizować przeloty dla Itaki. Za cząstka operacyjną odpowiada LOT: samoloty będą funkcjonować w układach jako loty polskiego przewoźnika. Pilotów zapewnia CanJet, jakkolwiek obsługę (personel pokładowy) jak i również stronę operacyjną - PLL LOT" - czytamy po komunikacie.

Boeingi przewoźnika będą latać z Katowic, Warszawy, Szczecina, Łodzi Wrocławia. Planowane kierunki to metrów. in.: Egipt, Turcja, Bułgaria, Tunezja, Hiszpania, Portugalia, Maroko, Kreta.

LOT po kwietniu podpisał umowę wraz z Rainbow Tours. Zgodnie wraz z nią przez dwa następujące sezony zimowe przewoźnik stanie się wykonywał ze stolicy rejsy czarterowe z klientami biura podróży m. in. do Sri Lanki, Tajlandii, RPA, Wietnamu i Kostaryki.

deflacja pogłębia się, ceny coraz to niższe

Deflacja pogłębia się, ceny coraz to niższe

Inflacja nie odpuszcza. Koszta wyższe niż przed rokiem Odzież i elektronika potanieją. Urosną ceny produktów spośród ropy Będziemy więcej kupować. Czeka nas czas stabilnego wzrostu Tania żywność zostanie z nami…...

Czytać
darmowy dostęp do serwisu Showmax w sieci Play

Darmowy dostęp do serwisu Showmax w sieci Play

Serwis streamingowy Showmax, który trzy miesiące temu zadebiutował na naszym rynku, podpisał umowę na temat współpracy z siecią Play. Klienci operatora komórkowego mają możliwość uzyskać darmowy dostęp do serwisu przez…...

Czytać