blisko

Bezrobocie w krajach OECD "prawie" nie drgnie

Bezrobocie w krajach OECD «prawie» nie drgnie  Informacje

Do końca 2013 r. przeciętna stopa bezrobocia w krajach OECD spadnie tylko o 0, 2 proc. - stwierdza w najnowszym raporcie agenda organizacji OECD zajmująca się zatrudnieniem. Obecnie w państwach zrzeszonych w organizacji OECD bez pracy jest 47 mln ludzi.

Jak czytamy w raporcie, stopa bezrobocia w krajach OECD utrzymuje się na pułapie 7, 9 proc. jak i również, jak prognozują eksperci, w 2013 roku spadnie niedużo bo do 7, siedmiu proc. Autorzy raportu Employment Outlook 2012 piszą, hdy aby wrócić do stopnia bezrobocia sprzed kryzysu, w krajach członkowskich Organizacji Kooperacji Gospodarczej i Rozwoju (OECD) trzeba stworzyć 14 mln miejsc pracy. W krajach OECD obecnie osoba bezrobotna wydaje się być 47 mln ludzi. W raporcie podkreśla się, także, że w maju 2012 r. bezrobocie w zonie euro osiągnęło nienotowaną przedtem wysokość 11, 1 proc.

Eurostat: bezrobocie w Polsce bez przemian. W Hiszpanii dramat

Ekonomiści w raporcie sugerują, hdy przy pogorszających się prognozach ekonomicznych niezbędne jest zdecydowane działania państw w sprawie tworzenia nowych miejsc roboty. - Niezbędne jest użycie przez rządy wszelkich możliwych środków, by pomóc społeczeństwom poszukującym pracy, przede wszystkim młodym. Trzeba usuwać bariery blokujące tworzenie miejsc robocie i inwestycje w edukację i podnoszenie kwalifikacji. Konieczne jest wdrożenie najbardziej opłacalnych działań. Najbardziej zagrożeni długofalowymi skutkami obecnej sytuacji są młodzi - powiedział, prezentując w Paryżu raport, sekretarz generalny OECD Angel Gurria.

USA w szoku. Bezrobocie wzrosło o 0, 1 proc.

Wysokie bezrobocie wśród młodych

Angel Gurria dodał, że wydatki społeczne kryzysu są już olbrzymie, a pomoc na rzecz dużej liczby bezrobotnych jest coraz trudniejsza. Gurria zwrócił uwagę, że bezrobocie pośród młodych niewiele zmieniło się w ciągu ostatniego r. i dalej wynosi od czasu ok. 8 proc. w Niemczech, po ponad pięćdziesięciu proc. w Grecji jak i również Hiszpanii. Z kolei informacje o długoterminowych bezrobotnych wskazują, że więcej ludzi na zawsze wypada w branży pracy. - Musimy za wszelką cenę uniknąć zaryzykowania stracenia całego pokolenia - podkreślił Gurria.

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Progresu skupia 34 wysoko rozwinięte gospodarczo kraje świata. Wedle danych z 2008 roku kalendarzowego 30 państw członkowskich OECD odpowiadało za 78 proc. globalnego dochodu narodowego i 68 proc. handlu ogólnoświatowego.

beata Szydło o deklaracji rzymskiej

Beata Szydło o deklaracji rzymskiej

Polska w żadnym wypadku nie zgodzi się dzięki Europę kilku prędkości, bowiem to będzie prowadzić UE do rozpadu - oświadczyła w piątek w Brukseli premier Beata Szydło. W piątek przywódcy…...

Czytać
bertrand Piccard o locie samolotem solarnym dookoła świata - Impact’17

Bertrand Piccard o locie samolotem solarnym dookoła świata - Impact’17

Bertrand Piccard w 2016 roku, wraz z Andr? Borschbergiem, okrążył Ziemię samolotem bez paliwa. Został tym samym współczesnym pionierem. Napędzany energią słoneczną Solar Impulse 2 wylądował 26 lipca 2016 roku przy…...

Czytać