blisko

Beata Szydło: nigdy nie zaakceptować zgodzimy się na Europę kilku prędkości

  • Dom
  • Wiadomosci
  • Beata Szydło: nigdy nie zaakceptować zgodzimy się na Europę kilku prędkości
Beata Szydło o deklaracji rzymskiej

Polska w żadnym wypadku nie zgodzi się dzięki Europę kilku prędkości, bowiem to będzie prowadzić UE do rozpadu - oświadczyła w piątek w Brukseli premier Beata Szydło.

W piątek przywódcy 27 państw członkowskich - wyjąwszy udziału premier Wielkiej Brytanii Theresy May - rozmawiali o deklaracji przygotowywanej z okazji 60. rocznicy podpisania traktatów rzymskich, w jakiej ma zostać nakreślona obraz przyszłości UE po Brexicie. Szefowie państw i rządów "27" mają przyjąć zaświadczenie na jubileuszowym szczycie w Rzymie 25 marca.

Relacjonując piątkowe spotkanie szefowa polskiego rządu zwracała atencję, że znalazły się różne wyglądania co do przyszłości Społeczności. Według niej dobra wieść jest taka, że każdy przywódcy wyrażają chęć, żeby wspólny dokument podpisać.

Szydło: Unia Europejska powinien wyciągnąć wnioski z Brexitu

W jej ocenie Deklaracja Rzymska będzie miała sens jedynie wtedy, gdy będzie nie tylko okolicznościowym dokumentem, lecz dokumentem określającym przyszłość Unii i wyznaczającym konkretne rozwiązania. Premier podkreśliła, że UE nie zaakceptować powinna bać się przeprowadzenia reform i musi wyciągnąć wnioski z Brexitu.

- Nigdy nie zgodzimy się na to, ażeby mówić o Europie paru prędkości. Nie zgodzimy się na to, ażeby odrzucić było równych szans gwoli wszystkich państw członkowskich, mocnych reguł gry - oznajmiła. Według niej państwa zachodnie próbują mówić o Polsce różnych prędkości wskazując, hdy nie mają na uwadze podziałów.

- W własnej ocenie każdy zapis, który będzie różnicował tempo, reguły, kierunki rozwoju, dopuszczał do budowania elitarnych klubów w środku Unii, będzie de facto miał do Europy kilku prędkości, do rozbicia UE - podkreśliła premier - Unia powinien mówić o jedności - zaznaczyła.

Wśród fundamentalnych dla Polski kwestii Szydło wymieniła m. in. ochronę i rozwój wspólnego rynku, równowagę pomiędzy strefą € a krajami, które nie są w unii walutowej, wzmocnienie demokratycznej kontroli za pośrednictwem postawienie rządów i parlamentów narodowych w centrum pomysłu europejskiej, gotowość do reform, działania na rzecz bezpieczeństwa w porozumieniu z NATO.

Tagi: Unia Europejska Europa Beata Szydło UE Komentując korzystasz z sprzęt Facebooka. Publikowane komentarze będą prywatnymi opiniami Użytkowników. By zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się poniżej adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Skraj bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Wydawca Altus TFI usłyszał oryginalne zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Idzie o aferę GetBack

Notowanie

europosłowie przeciwko podatkowi od linków

Europosłowie przeciwko podatkowi od linków

Część europosłów potrzebuje odrzucenia planów Komisji Europejskiej, które zakładają zaostrzenie prawa autorskiego, wprowadzenia tzw. datku od linków. KE pragnie nim objąć m. in. serwisy informacyjne i społecznościowe, gdzie zamieszczane są odnośniki…...

Czytać
facebook tworzy system dronów, które będą dostarczać Internet  Informacje

Facebook tworzy system dronów, które będą dostarczać Internet Informacje

Facebook pracuje ponad systemem, który ma dostarczyć internet do odległych zakątków świata. W tym zamiarze chce stworzyć siatkę dronów i satelitów, które będą dostarczać Internet z powietrza. W ten sposób…...

Czytać