blisko

Hakerzy zaatakowali Komisję Europejską. KE osłabia: nie doszło do wycieku

 • Dom
 • Wiadomosci
 • Hakerzy zaatakowali Komisję Europejską. KE osłabia: nie doszło do wycieku
Atak hakerski na Komisję Europejską

W czwartek, 24 listopada, hakerzy zaatakowali serwery Komisji Europejskiej. Unijny urząd dzięki kilka godzin został odcięty od internetu. Jak jednak poinformowała później KE, nie doszło do wycieku informacji, a jej systemy są bezpieczne.

- W czwartek po południu nikt nie był w będzie pracować, bo połączenie internetowe zerwało się dwa razy, na kilka godzin a mianowicie powiedział portalowi Politico anonimowy pracownik Komisji.

Atak rozpoczął się około godz. 15. Polegał na jednoczesnym zalaniu strony KE milionami próśb o dostęp, co doprowadziło do przeciążenia hostingów Komisji. Hakerzy zaatakowali także bramki sieciowe, prowadząc do odwiedzenia przerw w dostawach sieci dla pracowników Komisji.

Według Politico, zespół INFORMATYKĄ przygotowuje się obecnie na kolejne ataki, jakie możliwości często zdarza się po przypadku DDOS. Źródła przy KE przyznały, że odrzucić wiedzą, kiedy może nastąpić kolejny atak ani jak długo może potrwać.

Do ataku doszło w dniu szczytu UE-Ukraina po Brukseli. Poinformowano na nim, że Unia do końca roku chce podjąć decyzję w sprawie zniesienia wiz dla Ukraińców.

Tagi: atak hakerski Komitet Europejska Komentując korzystasz spośród narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

 • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem wyobrażenie o likwidacji OFE. Dzięki jeszcze gorsze"

 • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy otwarty żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

 • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

 • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

 • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

 • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu podwładnych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

firmy z Rosji i Iranu negocjują warunki wymiany barterowej Ze świata

Firmy z Rosji i Iranu negocjują warunki wymiany barterowej Ze świata

Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur na rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują świeże narzędzie nacisku na Gazprom Moskwa chce…...

Czytać
facebook tworzy system dronów, które będą dostarczać Internet Informacje

Facebook tworzy system dronów, które będą dostarczać Internet Informacje

Facebook pracuje ponad systemem, który ma dostarczyć internet do odległych zakątków świata. W tym zamiarze chce stworzyć siatkę dronów i satelitów, które będą dostarczać Internet z powietrza. W ten sposób…...

Czytać