blisko

Biznesmeni bronią zatrzymanego przez CBA b. prezesa Lotosu. "Pieniądze odrzucić były dla niego najważniejsze"

  • Dom
  • Wiadomosci
  • Biznesmeni bronią zatrzymanego przez CBA b. prezesa Lotosu. "Pieniądze odrzucić były dla niego najważniejsze"
Były prezes Lotosu Paweł Na temat. zatrzymany przez CBA. Komentarz BCC

Cztery osoby, w naszym były prezes Lotosu Dawid O., zostały zatrzymane za pośrednictwem funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w nawiązaniu ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Grupie Lotos - poinformowało CBA. Sprawę skomentował Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club. Według BCC Paweł O. to człowiek, dla którego pieniądze nie dawny najważniejsze.

Wśród zatrzymanych jest też były prokurent w Lotosie, szefowa biura podróży obsługi korporacyjnej i administracji Lotosu oraz przedsiębiorca.

"Jak ustalono w czasie prowadzonego postępowania przedstawiciele spółki podpisali fikcyjną umowę na usługi doradcze. Wszystko określa na to, że umowa faktycznie służyła jedynie wyprowadzeniu pieniędzy ze spółki" a mianowicie napisano.

CBA poinformowało też, że funkcjonariusze przeszukują m. in. miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarki kraju zatrzymanych osób. Po skończeniu tych czynności zatrzymani pozostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie usłyszą zarzuty.

"Sprawa wydaje się być rozwojowa" - podkreśla CBA.

Lotos współpracuje ze służbami. Sprawa dotyczy 2011 r.

Biuro prasowe Stajnie Lotos poinformowało, że rzecz dotyczy 2011 roku.

"Informujemy, że przedstawiciele firmy są w stałym kontakcie ze służbami prowadzącymi tę sprawę, udzielają CBA wszelakich niezbędnych informacji lub dokumentów w wyznaczonym terminie. Korporacji zależy na całkowitym wyjaśnieniu sprawy" - czytamy w oświadczeniu.

Paweł O. był prezesem Lotosu przy latach 2002-2016. Po odwołaniu z funkcji pozostał przy firmie na stanowisku dyrektora generalnego, jednak bez obowiązku świadczenia pracy.

Były prezes Lotosu Paweł Na temat. zatrzymany przez CBA. Komentarz BCC

Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club, nazywa Pawła O. jednym "z najwybitniejszych menedżerów RP". Używają też jego pełnego nazwiska. Zachowujemy pisownię oryginalną.

- Rozumiemy, że Paweł Olechnowicz został zatrzymany wyłącznie przy celu złożenia wyjaśnień, przy związku z podejrzeniami organów ścigania w stosunku do jego osoby i działań, które prowadził jako szef firmy. Ufamy, że objaśnienia te będą na tyle wyczerpujące, że nie stanie się przesłanek do dalszego przedłużenia zatrzymania Pawła Olechnowicza jak i również postawienia mu zarzutów - pisze BCC i dodaje:

Pogląd ten opieramy na znajomości Pawła Olechnowicza, b. szefa Lotosu, jak człowieka prawego, kierującego się w życiu osobistym i zawodowym wysokimi normami moralnymi i etycznymi.

Paweł Olechnowicz dał się poznać jako człowiek, dla któregoż pieniądze nie były sprawą najważniejszą. Znane jest jak i również uznane jego zaangażowanie charytatywne w pomoc ludziom ubogim i poszkodowanym przez życie. Normą w jego postawie jest szczerość wobec odmiennych, mówienie prawdy oraz poszanowanie prawa.

- Dlatego, wierząc w profesjonalizm organów ścigania, trwamy w przekonaniu, że sprawa zostanie prędko wyjaśniona i ograniczy się jedynie do złożenia zeznań - kończy organizacja po oficjalnym oświadczeniu.

Kurs akcji Grupy Lotos dzięki GPW 29 stycznia 2019 r.

Kurs akcji Stajnie Lotos SA spada o 1, 3 proc. na otwarciu sesji na GPW. 29 stycznia 2019 r. po godzinie 9 jednan akcja koncernu paliwowego kosztuje 91, 78 zł.

beata Szydło o deklaracji rzymskiej

Beata Szydło o deklaracji rzymskiej

Polska w żadnym wypadku nie zgodzi się dzięki Europę kilku prędkości, bowiem to będzie prowadzić UE do rozpadu - oświadczyła w piątek w Brukseli premier Beata Szydło. W piątek przywódcy…...

Czytać
barometr Rynku Pracy w Naszym kraju - Work Service

Barometr Rynku Pracy w Naszym kraju - Work Service

Bezrobocie w Polsce jest najniższe od 1990 r. i zdaniem ekonomistów nadal będzie spadać. Zaś to ma swoje blaski, ale również cienie, bowiem w zestawieniu z niesprzyjającymi trendami demograficznymi powoduje, iż…...

Czytać