Wiem, że jest wyrok przeciwko mnie za zadłużenie karty kredytowej, ale może być więcej. Co mogę zrobić?

17.02.2021
Category: Abyś Mógł

Czytelnik wie, że ma kłopoty z powodu przynajmniej jednej oceny karty kredytowej. Prawdopodobnie trzy.

Bezpłatna analiza zadłużenia

Skontaktuj się z nami pod numerem (800) -810-0989

Czytelnik wie, że ma kłopoty z powodu przynajmniej jednej oceny karty kredytowej. Prawdopodobnie trzy.

Pytanie: Kilka lat temu znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Dlatego zdecydowaliśmy się nadać naszym rachunkom priorytet.

Niestety, zalegaliśmy z naszymi kartami kredytowymi. W miarę upływu czasu byliśmy w stanie zadowolić się kilkoma kartami, ale pozostało kilka, które gdzieś są w zawieszeniu. Wiem o jednym, który otrzymał wyrok przeciwko mnie, i myślę, że są jeszcze dwa.

Rzecz w tym, że nie miałem od nich wiadomości i nie jestem pewien, co robić. Zgłosić upadłość? Zatrudnić firmę zajmującą się rozliczaniem długów? Lub skontaktuj się bezpośrednio z wierzycielami?

– Ullisses w Illinois

Czytelnik pisze w:

Wiem, że jest wyrok przeciwko mnie za dług na karcie kredytowej, ale może być nawet więcej. Co mogę zrobić?

Ten list jest naprawdę pouczający. Nie z powodu tego, co mówi pisarz, ale z powodu tego, czego nie wie.

Bardzo często inteligentni Amerykanie zapominają o zadaniu kilku podstawowych pytań, takich jak ile faktycznie jestem winien? Komu jestem to winien? A jaki jest ostateczny termin, zanim zaczną mi się dziać złe rzeczy?

Słuchaj, rozumiem. Ustalenie swoich finansów jest daleko na liście zabawnych zajęć. Jestem doradcą finansowym i autorem od ponad dwóch dekad. I chociaż te rzeczy mnie fascynują, wiem, że inni ludzie patrzą na budżetowanie tak, jakby patrzyli na nitkowanie zębów: to ważne, ale jest naprawdę nudne.

Oto jedna rzecz: nikt nie pomoże Ci w nitkowaniu zębów, ale są profesjonaliści, którzy mogą pomóc Ci z Twoimi finansami. Ważne jest, aby uzyskać analizę długu, abyś mógł dowiedzieć się, co musisz zrobić. Jest to nawet łatwiejsze niż nitkowanie, ponieważ wystarczy zadzwonić do Debt.com.

Howard Dvorkin odpowiada…

Moja odpowiedź będzie ogólna, ponieważ twoje pytanie jest ogólne. Innymi słowy, nie mogę być konkretny, ponieważ nie jesteś całkowicie pewien, ile kart kredytowych masz nadal otwartych, a które są osądzone.

To powiedziawszy, mogę zaoferować jedną konkretną i pilną radę: wyciągnij raport kredytowy. Dowiedz się, jak to zrobić tutaj: Gdzie i jak uzyskać bezpłatny roczny raport kredytowy. Jednak powiem ci, abyś zignorował jedną część rady zawartej w tym raporcie.

Ponieważ istnieją trzy biura kredytowe – Equifax, Experian i TransUnion – prawo mówi, że masz prawo do jednego bezpłatnego raportu z każdego biura co 12 miesięcy. Debt.com i inni eksperci radzą, aby co cztery miesiące sporządzać raport z jednego biura. Dzięki temu w odpowiednim czasie zauważysz wszelkie nieprawidłowości, a następnie naprawisz swój kredyt samodzielnie lub z pomocą innych osób.

W twoim przypadku radzę od razu pobrać wszystkie trzy raporty. Twoim priorytetem jest ustalenie dokładnie, co i komu jesteś winien – i to szybko.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jeśli firma obsługująca karty kredytowe zadała sobie trud, aby pozwać Cię do sądu i uzyskać wyrok za nieopłacone rachunki, jesteś winien co najmniej 5000 USD. Ani trochę i nie jest to warte zachodu. (Chociaż nie oceniaj źle tego, co właśnie napisałem: Twój wydawca karty nadal chce i oczekuje zwrotu pieniędzy. Ma inne opcje).

Obawiam się, że „myślisz, że możesz mieć więcej wyroków przeciwko tobie. Dlatego zachęcam również do skontaktowania się z wierzycielami zaraz po sporządzeniu raportów kredytowych. Zapewniamy, że jeśli jesteś im to winien, będą w stanie ci powiedzieć.

W takich przypadkach czasami słyszę błędną logikę: „Howard, nie skontaktowali się ze mną, więc jeśli to zignoruję, nie muszę płacić! Chociaż prawdą jest, że istnieje przedawnienie dotyczące zadłużenia karty kredytowej, gra w tę grę w oczekiwanie jest niebezpieczna. Po pierwsze, każdy stan ma swoje własne zasady, które możesz zobaczyć na tej mapie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy