Wyniki kredytowe TransUnion vs. Equifax: skąd ta różnica?

17.02.2021
Category: Dobra Ocena

Wysłane przez Enocha Omololu | Zaktualizowano 24 sierpnia 2020 r

Jeśli rutynowo sprawdzasz swój raport kredytowy i śledzisz swoje wyniki kredytowe w dwóch głównych biurach kredytowych (TransUnion i Equifax), być może zauważyłeś, że mogą się one nieco różnić.

Wyniki kredytowe są miarą Twojej zdolności kredytowej i są wykorzystywane przez pożyczkodawców do określenia, jakie ryzyko stwarzasz, gdy pożyczają Ci pieniądze.

Jeśli twoja zdolność kredytowa jest słaba, oznacza to, że nie jesteś dobry z pieniędzmi innych ludzi i albo nie kwalifikujesz się do kredytu, albo będziesz musiał zapłacić więcej odsetek za kredyt.

Equifax i TransUnion mają własne własne algorytmy obliczania zdolności kredytowej, co może skutkować tym, że jeden wynik różni się od drugiego.

Ogólnie dobra ocena kredytowa w Kanadzie to 650 i więcej. Możesz ocenić, gdzie stoisz, jak poniżej:

 • 800 – 900: Doskonała ocena kredytowa
 • 720 – 799: Bardzo dobrze 650 – 719: Dobrze 600-649: W porządku 300 – 599: słabo Zapłaciłem raz w 2015 roku, aby zobaczyć swoją zdolność kredytową, kiedy zaczęliśmy myśleć o kupnie domu i nie byłem w 100% pewien, jak wygląda mój kredyt. Od tego czasu wielokrotnie przeglądałem swój wynik ZA DARMO za pośrednictwem Borrowell i Credit Karma.

  Te 2 firmy dostarczają comiesięczne aktualizacje (zarówno ocenę kredytową, jak i raport), które ułatwiają monitorowanie mojego profilu kredytowego i zapobiegają oszustwom lub kradzieży tożsamości.

  TransUnion Canada vs. Wyniki kredytowe Equifax Canada

  Wcześniej wspomniałem, że zarejestrowałem się w Borrowell i Credit Karma, aby otrzymywać comiesięczne aktualizacje mojej oceny kredytowej i raportu. Dlaczego zapisałem się dla nich obu?

  Zrobiłem to, ponieważ Borrowell daje mi ocenę kredytową Equifax i raport, podczas gdy Credit Karma dostarcza mi ocenę kredytową i raport TransUnion. Wyniki kredytowe z tych dwóch głównych biur kredytowych w Kanadzie mogą się znacznie różnić i chcę zobaczyć oba.

  Dlaczego wyniki kredytowe (TransUnion vs. Equifax) są różne?Kiedy ostatnio sprawdzałem swoją zdolność kredytową, TransUnion przyznał mi wynik 830, podczas gdy mój wynik Equifax wyniósł 802 – różnica 28 punktów. Ich raporty kredytowe były podobne, poza tym, że ostatnie zapytanie dotyczące karty kredytowej dla mojej karty Triangle World Elite Mastercard nie zostało uwzględnione w moim raporcie kredytowym Equifax (Borrowell). Skąd więc różnica?

  1. Różne algorytmy i metryki

  Algorytm używany przez Equifax i TransUnion jest zastrzeżony dla każdej firmy i najprawdopodobniej różni się sposobem obliczania wyniku. Equifax korzysta z Equifax Risk Score, podczas gdy TransUnion korzysta z modelu CreditVision Scoring. Oba wahają się od 300 do 900, co jest zakresem zdolności kredytowej w Kanadzie.

  Informacje dostępne w Internecie pokazują, że Equifax korzysta z 81-miesięcznej historii kredytowej. Z drugiej strony CreditVision Risk Score firmy TransUnion analizuje dane z ostatnich 24 miesięcy.

  2. Sprawozdawczość kredytowa pożyczkodawców

  Informacje, których biura informacji kredytowej używają do obliczania wyniku, opierają się na tym, co przekazują im pożyczkodawcy. Niektórzy pożyczkodawcy zgłaszają się tylko do jednego biura informacji kredytowej, a niektórzy do obu. Na przykład mam moje Triangle World MC już od około 5 miesięcy, ale nie pojawia się to w moim raporcie kredytowym Equifax.

  Otwieranie i zamykanie kont to czynnik, który wpływa i może prowadzić do różnicy w wyniku. Nawet jeśli pożyczkodawca zgłosi się do obu biur informacji kredytowej, może to zrobić w innym terminie, co może prowadzić do rozbieżności w Twojej zdolności kredytowej.

  Chociaż Equifax i TransUnion mogą stosować do nich różne wagi, najważniejszymi czynnikami określającymi Twoją zdolność kredytową są:

  • Historia płatności
  • Wykorzystanie kredytuDługość historii kredytowejMieszanka kredytówRejestry publiczne, np. UpadłośćTrudne zapytania dotyczące Twojego kontaJak sprawdzić swoją zdolność kredytową ZA DARMO w KanadzieJeśli chcesz uzyskać swoją zdolność kredytową bezpośrednio od TransUnion i / lub Equifax, bądź przygotowany na zapłacenie około 20 USD opłaty .

   Jednak nie musisz w ogóle płacić! Borrowell (Equifax), Credit Karma (TransUnion) i Mogo oferują Kanadyjczykom bezpłatne i aktualizowane miesięczne oceny zdolności kredytowej.

   Firmy te zarabiają pieniądze (prowizje), gdy ubiegasz się o rekomendację karty kredytowej lub pożyczki osobistej za pośrednictwem ich strony internetowej. Z mojego wieloletniego doświadczenia z Borrowell wynika, że ​​co miesiąc otrzymuję około jednego e-maila z informacją, że moja ocena kredytowa została zaktualizowana, a także może zawierać sugestie dotyczące kart kredytowych, do których mogę się kwalifikować.

   Usługa oceny zdolności kredytowej jest całkowicie bezpłatna.

   Moje doświadczenia z Credit Karma są podobne i możesz po prostu zrezygnować z otrzymywania aktualizacji e-mail i zalogować się na swoje konto tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

   Miesięczne aktualizacje wyników ułatwiają monitorowanie kredytu pod kątem potencjalnych problemów, np. Kradzieży tożsamości lub oszustwa. Jeśli zauważysz dziwny spadek zdolności kredytowej, możesz szybko sprawdzić raport kredytowy, aby sprawdzić, czy na przykład ktoś otworzył kartę kredytową na Twoje nazwisko lub na Twoim koncie pojawiło się zapytanie kredytowe, które zostało zainicjowane przez Ciebie.

   Biura informacji kredytowej są zobowiązane do dostarczania na żądanie jednego bezpłatnego raportu kredytowego rocznie. Jeśli wolisz uzyskać od nich swój raport kredytowy (bez oceny kredytowej), możesz skontaktować się z nimi w następujący sposób:

   Equifax : Zamów telefonicznie pod numerem 1-800-465-7166 lub pobierz wniosek ze strony internetowej i wyślij go na adres National Consumer Relations, POBox 190, Station Jean-Talon, Montreal, Quebec H1S 2Z2 lub faksem pod numer 514-355-8502 .

   TransUnion : Uzyskaj dostęp do kopii online lub skopiuj formularz i wyślij pocztą na adres TransUnion Consumer Relations Dept., 3115 Harvester Road, Suite 201, Burlington Ontario ON L7L 3N8.

   powiązane posty

   Często zadawane pytania dotyczące TransUnion vs. EquifaxWynika to głównie z różnych formuł (algorytmów) używanych przez firmy do obliczania wyniku. Mój wynik TransUnion zaczął oceniać moją zdolność kredytową jako „doskonałą, kiedy osiągnąłem 800, podczas gdy w przypadku Equifax kwalifikowałem się do statusu „doskonały, ponieważ mój wynik wynosił około 760.

   Wynik 650+ wydaje się zgodny z konsensusem przy zaliczeniu do kategorii „dobry kredyt. Wyższa ocena kredytowa pomoże Ci zakwalifikować się na lepsze warunki, gdy pożyczasz pieniądze.

   Zgodnie z Equifax Canada, średnia ocena kredytowa w Kanadzie wynosi 692 co kwalifikuje się jako „dobra. Sprawdź ten kompletny przewodnik po kanadyjskich wynikach kredytowych.

   Chcesz poprawić swoją zdolność kredytową? Zapoznaj się z 8 prostymi sposobami szybkiego zwiększenia zdolności kredytowej.

   Jakie było Twoje doświadczenie w porównaniu ocen kredytowych z dwóch głównych biur kredytowych?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy