blisko

Temat: Gospodarka

58 procent Polaków popiera zakaz handlu w niedziele

  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na równoczesne miliardy
  • Polska gospodarka pod spodem lupą amerykańskiej agencji. Wydaje się być decyzja
  • "Szansa dla rodzimych przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu
  • Raport o skutkach niedzielnego zakazu. "Fundamentalne braki"
  • Są wyniki rządowej analizy zakazu handlu

58 proc. Polaków popiera zakaz handlu w niedziele, a przeciwko jest 37 proc. - wynika z badania CBOS. Jakkolwiek zakaz handlu w jak drugą niedzielę popiera a 51 proc. badanych, zaś przeciwnych jest 43 proc.

"Zakaz handlu po każdą niedzielę – nieobejmujący niedziel przedświątecznych, określonych typów sklepów i punktów, w których obsługuje właściciel – popiera niemal sześciu na 10-ciu badanych (58 proc., od ubiegłego roku spadek na temat 3 punkty procentowe), natomiast sprzeciw wobec tego wyraża blisko dwie piąte (37 proc., wzrost o 5 punktów)" - napisano.

Pracownicy delegowani kością niezgody. "Chcemy kontynuować dialog"

Co druga niedziela

"Jego mniej restrykcyjny wariant, który zakłada zakaz handlu w co drugą niedzielę (w drugą i czwartą sklepy byłyby otwarte), spotyka się z mniejszą aprobatą. Jednak również on posiada więcej zwolenników (51 proc. ) niż przeciwników (43 proc. )" - dodano.

Badani najchętniej wskazywali jednak pomysł skrócenia periodu pracy sklepów w niedziele.

"W toku dysputy nad zakazem handlu w niedzielę nieformalnie pojawił się jeszcze pomysł skrócenia w tym dniu czasu roboty sklepów. Okazuje się, hdy to rozwiązanie postrzegane jest jako najlepsze częściej (34 proc. ) niż zakaz handlu obowiązujący w każdą (29 proc. ) jak i również co drugą niedzielę miesiąca (18 proc. )" a mianowicie napisano.

"Blisko jedna siódma badanych (15 proc. ) uważa, że jakiekolwiek z tych trzech ograniczeń nie wydaje się być dobre" - dodano.

Badanie

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face to face) wspomaganych przy pomocy komputera (CAPI) w dniach 2–12 listopada 2017 roku na liczącej 1. 016 osób reprezentatywnej próbie losowej dojrzałych mieszkańców Polski.

12 listopada wolny od pracy. Senatorowie krytycznie o planie ustawy

12 listopada wolny od pracy. Senatorowie krytycznie o planie ustawy

Zakupy, podróż, wizytacja w przychodni. Kto świętuje w poniedziałek? Zakupy 12 listopada. Jest decyzja największej sieci w Polsce Przychodnie, szpitale, apteki, uczelni. Kto świętuje w poniedziałek? 12 listopada nieskrępowany…...

Czytać
100 Największych Polskich Firm Własnych - Forbes 2017

100 Największych Polskich Firm Własnych - Forbes 2017

Cyfrowy Polsat przed gigantem odzieżowym LPP. To wyniki drugiego rankingu polskiej edycji "Forbesa". 100 Największych Naszych Firm Prywatnych to spis największych spółek będących przy prywatnych w naszym państwa. Ich wartość…...

Czytać