blisko

E-papieros nie dla wszelkiego. Sprawdź, co zmienią oryginalne przepisy

  • Dom
  • Z kraju
  • E-papieros nie dla wszelkiego. Sprawdź, co zmienią oryginalne przepisy
E-papierosy tylko dla pełnoletnich

Osoby poniżej 18 lat nie są mogły kupić niebawem w hurtowniach już nie tylko typowych wyrobów tytoniowych, ale też m. in. e-papierosów a mianowicie zakłada projekt noweli tzw. ustawy antytytoniowej, nad którym pracują posłowie. Takiego papierosa nie będzie można też zapalić w miejscu publicznym.

"Pokolenie puste od tytoniu". Norwegowie zbytnio zakazem sprzedaży papierosów

Dziś rządowym projektem nowelizacji ustawy zajęły się połączone komisje zdrowia oraz rolnictwa jak i również rozwoju wsi.

Ustawa o ochronie zdrowia poprzednio następstwami używania tytoniu jak i również wyrobów tytoniowych ma zapewnić osobom niepalącym prawo do odwiedzenia życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, pary z papierosów elektronicznych jak i również substancji uwalnianych za pomocą nowatorskich wyrobów tytoniowych.

Dla pełnoletnich

Nowela przewiduje m. in. zakaz sprzedaży tytoniu elektronicznych i pojemników wraz z płynem osobom poniżej 18 lat. W przypadku wątpliwości co do wieku, sprzedawca będzie mógł zażądać dokumentu potwierdzającego wiek. Projekt zakłada zakaz sprzedaży e-papierosów i pojemników zapasowych do nich w automatach.

Projekt zakłada ograniczenie miejsc palenia papierosów elektronicznych, analogicznie do odwiedzenia obecnie obowiązującego zakazu palenia wyrobów tytoniowych. Nie zostanie więc można palić pierwotnego w miejscach publicznych, np. na przystankach, na terenie lecznic, placówek oświatowych jak i również obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Palarnie w lokalach

Właściciel bądź zarządzający może wyznaczyć palarnię m. in. hotelu, zakładu pracy, lokalu gastronomicznego, budynku spokojnej starości czy a mianowicie z wyjątkami - dwudziestoczterogodzinny oddział psychiatryczny.

W projekcie przewiduje się, że w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych z co najmniej dwoma pomieszczeniami możliwe będzie wyłączenie spod zakazu jednego zamkniętego pokoje w zakresie palenia: papierosów elektronicznych lub nowatorskich wyrobów tytoniowy albo wyrobów tytoniowych, w tym m. in. e-papierosów, jeżeli jest to pomieszczenie wyposażone w wentylację gwarantującą, że dym nie zaakceptować będzie przenikał do pozostałych miejsc.

Kojarzy się ze śmiercią. Sprawdź, jak będą wyglądały paczki tytoniu

Wyjątek gwoli mentoli

Nowa regulacja ustanowi zakaz sprzedaży papierosów posiadających charakterystyczny aromat. Wyjątkiem papierosów mentolowych, na które ustanowiono w dyrektywie okres przejściowy do 2020 r. Zabroniony ma być obrót, produkcja i import wyrobów tytoniowych zawierających np. kofeinę jak i również taurynę oraz dodatki mające właściwości barwiące.

Projekt zakłada wprowadzenie obowiązku umieszczania na opakowaniach wyrobów tytoniowych ostrzeżeń zdrowotnych - zarówno tekstowych, jak i graficznych. Katalogów wykaz jest załącznikiem aż do projektu.

Wśród haseł wykorzystywane w mieszanych ostrzeżeniach zdrowotnych znajdą się metrów. in. palenie niszczy zęby i dziąsła; paleniem zdołasz zabić swoje nienarodzone dziecko, palenie zwiększa ryzyko straty wzroku, palenie jest przyczyną miażdżycy, palenie jest podstawą zawałów serca, palenie zwiększa ryzyko impotencji, palenie niweluje płodność, dzieci palaczy nagminniej zostają palaczami oraz dym szkodzi twoim dzieciom, rodzinie i przyjaciołom.

Z opakowań tytoniowych znikną dane na temat poziomu np. substancji smolistych czy tlenków węgla. Na pudełkach odnajdą się w zamian komunikaty: „palenie zabija - rzuć teraz” oraz „dym tytoniowy zawiera ponad 70 mieszaniny powodujących raka”.

Zakaz reklamy

Nowela wprowadza zakaz reklamowania i promocji e-papierosów oraz pojemników zapasowych. Promocję zdefiniowano w noweli metrów. in. jako publiczne rozdawanie ich wyrobów, organizowanie degustacji a także organizowanie premiowanej sprzedaży. Reklamę z kolei opisano metrów. in. jako rozpowszechnianie komunikatów, wizerunków, nazw i symboli graficznych służących popularyzowaniu marek.

Nowa regulacja stosuje w praktyce wymagania techniczne dla producentów i importerów papierosów komputerowych i pojemników zapasowych oraz konieczność przekazywania na szóstka miesięcy przed planowanych rozpoczęciem sprzedaży szczegółowych informacji odnośnie składu tych produktów.

Projekt proponuje ponadto zapoczątkowanie zakazu sprzedaży transgranicznej dzięki odległość - np. przez internet - wyrobów tytoniowych i elektronicznych papierosów a także pojemników z płynem, zawierającym nikotynę do ponownego pierwotnego napełniania.

Zagrożonych wydaje się być więcej

30-latek pożyje krócej o 2 lata. Za pośrednictwem zanieczyszczenie powietrza

Nowela powiązana jest z koniecznością użycia przepisów unijnych.

Dotychczasowe przepisy dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady stracą potęga najpóźniej 20 maja br. Jednak zmiany dotyczące wprowadzania wyrobów tytoniowych na rynek mają wejść w żywot w 2017 r., metrów. in. dlatego, by podarować czas przedsiębiorcom i dystrybutorom na dostosowanie się służące do nich. Ustawa ma wkroczyć w życie 14 dób od dnia ogłoszenia.

Ministerstwo zdrowia przy sposobności procedowania nad ustawą alarmowało, że w Polsce cyfra zgonów, które wynikają bezpośrednio z palenia tytoniu, według różnych szacunków, dochodzi służące do blisko 100 tys. rocznie. Oprócz palaczy ofiarą dymu padają także osoby biernie narażone na wdychanie jego.

chrapanie może być groźne na rzecz kierowców  Moto

Chrapanie może być groźne na rzecz kierowców Moto

Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na upoważnienie jazdy. Jest propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3 Surowe kary za cofanie…...

Czytać
chińczycy kupili hiszpańskie lotnisko w Ciudad Real. Za dziesięciu tys. euro  Wraz ze świata

Chińczycy kupili hiszpańskie lotnisko w Ciudad Real. Za dziesięciu tys. euro Wraz ze świata

Słony rachunek za alkohol. Świeże przepisy na popularnej wyspie Słynna piosenkarka na celowniku fiskusa. Gwiazda może dysponować duże problemy Strajk taksówkarzy przybiera na sile. Protesty w kilkudziesięciu miastach Hiszpanii Transseksualistka…...

Czytać