blisko

Prezydent: chciałbym, żeby wam, którzy wyjechali poza granice Polski, wrócili

  • Dom
  • Z kraju
  • Prezydent: chciałbym, żeby wam, którzy wyjechali poza granice Polski, wrócili
Duda: chciałbym, żeby ci, którzy wyjechali poza Polskę, wrócili

Chciałbym, żeby ci, którzy wyjechali poza granice Polski, wrócili do kraju ze swymi doświadczeniami, a czasem również z zarobionymi już pieniędzmi - mówił w czwartek prezydent Andrzej Duda w czasie inauguracji gospodarczego Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce.

Ekonomistka: nie wystarcza dosypywania pieniędzy z pięćset plus. Rozwój spowalnia

- Bardzo często mówiliśmy po kampanii i później na temat, że właśnie musimy poszukiwać takiego efektu synergii na to, żeby uwolnić energię Polaków, oczywiście uwolnić energię tych najmłodszych, tych, którzy dopiero wchodzą w własne życie dorosłe, także w swoje życie zawodowe, wykształconych w naszym kraju młodzieży ludzi, ale także ludzi Polaków, którzy kształcili się poza granicami. Chciałbym, by ci, którzy poza bariery Polski wyjechali, czy to po to, żeby się uczyć, czy szukać na rzecz siebie szansy, której nie mogli znaleźć w Polsce, bo nie było ku nim dobrych warunków, żeby oni spoza tych granic ze swoimi doświadczeniami, a niekiedy także z zarobionymi w tej chwili pieniędzmi, tutaj do naszego własnego kraju wrócili - podkreślił.

Warunki, by wrócić

Wskazał, że Podkarpacie, gdzie odbywa się kongres, jest przykładem takowego regionu Polski, skąd wyjechało wielu młodych ludzi jak i również gdzie wielu tych młodych ludzi zainwestowało swoje pieniążki, budując domy, wierząc przy to, że będą niegdyś mieli warunki do tego, aby do niego wrócić i się rozwijać. - Chciałbym, żebyśmy do owego trendu zdołali doprowadzić. Żeby był właśnie ten rezultat synergii, współdziałania pomiędzy władzą publiczną a sektorem ekonomicznym, który uruchomi ten szeroki potencjał tkwiący w Polakach - powiedział prezydent.

Rok rządu PiS to "zupełnie inny model rozwoju". Ministrowie prezentują swe plany

Dodał, że innowacyjną gospodarkę pragną budować nie tylko młodzi, ale również rodzinne firmy i rodziciele tych młodych, zwykli rzemieślnicy oraz wielu polskich kontrahentów, "którzy od lat starannie właśnie działając etycznie starali się walczyć o swój osobisty i rodzinny sukces, przyczyniając się bez wątpienia do budowania polskiego Towaru Krajowego Brutto, budowania krajowej gospodarki”. Duda wskazał, iż oni i to, jakim sposobem im pomóc, jak utworzyć przyjazny dla nich układ podatkowy, będą tematem dyskusji w Jasionce.

Podziękowania dla rządu

Premier Beacie Szydło, wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu, rządowi i większości parlamentarnej prezydent podziękował za działania obecnie wykonane. - To obniżenie podatku CIT dla mikroprzedsiębiorców do 15 proc., wówczas przygotowywane w tej chwili zmiany podatkowe, które będą miały charakter proinwestycyjny, które będą miały właśnie posługiwać polskim przedsiębiorcom. To funkcjonowania w kierunku podniesienia jakości życia polskich rodzin, choć poprzez program 500 Plus, czy program darmowych medykamentów dla seniorów - mówił.

- Oczywiście ten wielki projekt Prawa i Sprawiedliwości, który w tej chwili wszyscy realizujemy, on się dopiero rozpoczął. Lecz wierzę w to, hdy on właśnie ukierunkowany na budowanie lepszej Rzeczypospolitej, przy której będą lepsze wytyczne do życia dla zwykłych obywateli, w której będą lepsze warunki inwestycyjne na rzecz przedsiębiorców, w której władze publiczne będą promowały rodzimą przedsiębiorczość, będą ją wspierały, to jest wielkie zagadnienie, które uda nam się wszystkim wspólnie wykonać a mianowicie zaznaczył Andrzej Duda.

australijczycy zaleją Chiny? Po dziesięciu latach negocjacji otwierają szeroko granice  Informacje

Australijczycy zaleją Chiny? Po dziesięciu latach negocjacji otwierają szeroko granice Informacje

Chińska inicjatywa ożywia wątpliwości. Lagarde wezwała do odwiedzenia ostrożności "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu Wrzucił monety do silnika "na szczęście". Pasażer dostał słony rachunek Chiński…...

Czytać
audi A3 z nadmierną emisją tlenków azotu

Audi A3 z nadmierną emisją tlenków azotu

W trakcie testów laboratoryjnych robionych przez Wspólnotowe Centrum Badawcze (JRC) Audi A3 spośród silnikiem Diesla emitował zbędne ilości szkodliwych substancji - informuje agencja Reutera. A3 jest najlepiej sprzedającym się modelem Audi.…...

Czytać