blisko

Potężna dziura we wpływach wraz z mandatów. Ponad 270 mln zł mniej

  • Dom
  • Z kraju
  • Potężna dziura we wpływach wraz z mandatów. Ponad 270 mln zł mniej
Efekt strajku policji. Ponad dwie stówy mln zł do budżetu mniej

273 mln złotych mniej wpłynęło do budżetu z mandatów wystawionych przez policję po 2018 roku w zestawieniu z rokiem poprzednim. Przy czym w czasie od lipca do listopada, gdy trwał protest służb mundurowych, różnica rok do roku wyniosła ponad 200 mln złotych. - Policja jest na to, by pomagać i chronić, a nie nabijać PKB - mówi. pl przewodniczący NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

Przypomnijmy - ubiegłoroczny protest policji trwał od lipca do listopada 2018 r. Jedną wraz z jego form, którą stosowano od początku, było niewypisywanie przez drogówkę mandatów przy sytuacjach, gdy można stało dać pouczenie. Ministerstwo Kwestii Wewnętrznych i Administracji do odwiedzenia zawarcia porozumienia skłoniła jednakże dopiero druga faza protestu - fala zwolnień lekarskich wśród policjantów. W kulminacyjnym momencie na początku listopada na taki krok zdecydowało się ok. 14 milionów funkcjonariuszy.

Zauważalna różnica

Sprawdziliśmy, jak policyjny protest wpłynął na stan publicznej kasy. Przynajmniej jeśli idzie o wpływy z mandatów. Z danych przesłanych naszej firmie przez Izbę Administracji Skarbowej w Opolu, która absorbuje się rozliczaniem mandatów wystawianych w całym kraju, na pierwszy rzut oka można zobaczyć, że spadek jest gigantyczny. W porównaniu z 2017 rokiem w 2018 policja wystawiła dokładnie 2 357 244 mandatów mniej, zaś wpływy z tego tytułu były o 273, dwudziestu czterech miliona zł niższe.

Źródło:. pl Wpływy z mandatów do budżetu w 2017 r. jak i również 2018 r.

Światłami po oczach kierowców. Alarmujące wyniki badania

- Być może protest posiadał wpływ na liczbę mandatów, ale jeszcze przed protestem przeprowadziliśmy analizy i było widać, że miesiąc w miesiąc jest mniej tych mandatów, ponieważ skupiamy się na widoczności patroli, natomiast nie na represji. Ta jest tendencja w policji, w szczególności w ruchu drogowym. Policja nie rozlicza policjantów za liczbę nakładanych mandatów karnych - twierdzi w rozmowie z. pl Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji.

Gwoli ścisłości należy podać, hdy spadek w pierwszym półroczu 2018 był widoczny a mianowicie mandatów było o około pół miliona mniej, natomiast wpływy były o 57 mln zł niższe. Pomimo to, liczby te bledną w porównaniu z tym jaka różnica rok do odwiedzenia roku była w czasie od czasu lipca do listopada. Przy trakcie pięciu miesięcy, kiedy trwał protest, policja wystawiła 504, 5 tys. mandatów, a do budżetu trafiło zaledwie 103, 5 mln zł. W 2017 r. od lipca do listopada upomnień było 2, dwa mln, wpływy wyniosły przeszło 305 mln. Różnica wynosi odpowiednio 1, 7 mln mandatów oraz 201, 5 mln zł mniej.

- Zasadniczy wpływ w ten stan rzeczy miał protest policjantów. Odwróciliśmy podczas akcji protestacyjnej proporcje liczbie pouczeń do mandatów. Mym zdaniem wartością dodaną tego protestu jest pokazanie, hdy nie bezwzględne "represjonowanie" ma wpływ na bezpieczeństwo dzięki drogach i zachowanie porządku prawnego. Policja jest po to, by pomagać jak i również chronić, a nie nabijać PKB i dosypywać do odwiedzenia kasy państwa. Oczywiście upomnienia nie unikną szaleńcy dzięki drogach i recydywiści notorycznie łamiący przepisy i stwarzający zagrożenie dla innych - wyjaśnia Rafał Jankowski wraz z NSZZ Policjantów.

Źródło:. pl Liczba mandatów wystawionych przez policję w 2017 r. i 2018 r.

Przegląd prasy: Policyjne pouczenia mogą odejść do lamusa

Szczegóły porozumienia

Protest policjantów rozpoczął się w lipcu 2018 r. Przy czym należy przypomnieć, że policjanci nie mają prawa do odwiedzenia strajku. - My odrzucić możemy nie wyjechać w ulicę, odmówić przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie, nie przekazać pomocy - tłumaczył rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka.

Początkowo związkowcy domagali się podwyżek o 650 zł, powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego i odmrożenia waloryzacji pensji. Później NSZZ Policjantów informował na temat gotowości do ustępstw. MSWiA długo nie spełniało pierwotnego warunków. Do strajku dołączyli później funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Celno-Skarbowej.

amit Kalra stworzył aplikację 6284 Calc

Amit Kalra stworzył aplikację 6284 Calc

Nastoletni Amit Kalra nie radził sobie wraz z nauką w pierwszej kategorii szkoły średniej. Dlatego postanowił znaleźć nietypowe rozwiązanie swego problemu. Gdy proch 16 lat Amit Kalra został przeniesiony…...

Czytać
goldenLine: Jacy pracownicy byli wyszukiwani w II kwartale 2017 roku

GoldenLine: Jacy pracownicy byli wyszukiwani w II kwartale 2017 roku

Nawet milion podwładnych może wyjechać z Polski. Czarny scenariusz Czarny scenariusz dla gospodarki. "Ukraińcy po prostu wybiorą Niemcy" Raport: Polacy wolą pracę w zagranicznych firmach Ponad 12 tysięcy dni niewykorzystanego urlopu. Samorządowcy…...

Czytać