blisko

Temat: 12 listopada wolny od pracy

12 listopada wolny od pracy. Senatorowie krytycznie o planie ustawy

  • Zakupy, podróż, wizytacja w przychodni. Kto świętuje w poniedziałek?
  • Zakupy 12 listopada. Jest decyzja największej sieci w Polsce
  • Przychodnie, szpitale, apteki, uczelni. Kto świętuje w poniedziałek?
  • 12 listopada nieskrępowany od pracy. Które sklepy będą otwarte?
  • 12 listopada wolny od robocie. Gowin: to nie była właściwa decyzja

Pośpiech oraz nieuwzględnienie skutków na rzecz polskiej gospodarki - to niektóre zarzuty senatorów w stosunku do projektu ustanawiającego 12 listopada tego roku dniem wolnym od pracy z szansie 100-lecia odzyskania niepodległości. a mianowicie Bardzo niedobrze jest działać pod presją czasu a mianowicie stwierdził Jan Maria Jackowski z Prawa i Sprawiedliwości. Krytykę w tej sprawie wyraziło też Biuro Legislacyjne.

Projekt ustawy o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, autorstwa posłów PiS, we wtorek pozostał przyjęty przez Sejm.

Teraz trafił do Senatu. W czwartek zajęły się nim senackie komisje: związanych z kulturą i środków przekazu i rodziny, polityki senioralnej jak i również społecznej.

12 listopada wolny od pracy?

Nie byłoby w całkowitej ustawie nic dziwnego, gdyby nie fakt, że idzie o dzień wolny wypadający już za kilkanaście dób. Tymczasem w tak treściwym czasie może być problem wraz z przegłosowaniem ewentualnych poprawek. Natomiast o tym, że będą potrzebne przekonują nawet senatorowie Prawa i Sprawiedliwości.

12 listopada nieskrępowany od pracy, ale nie zaakceptować dla wszystkich. "Święto gwoli wybranych"

- Uważam, iż poprawki powinny być zestawione. Jeżeli byłaby techniczna szansę przeprowadzenia tego w ów sposób, że Sejm żeby mógł je później rozpatrzyć, to jak najbardziej jestem zbyt tym rozwiązaniem - mówił Jan Maria Jackowski, senator PiS.

Dodał jednak, iż "bardzo niedobrze jest działać pod presją czasu". a mianowicie Nie wiem, czy Sejm popełnił błąd. Niewątpliwie szlachetne były pobudki tego projektu ustawy i sam plan, który jest wart rozważenia. Natomiast można było w ten sposób wszystkim pomyśleć wcześniej - podkreślił.

O tymże, że projekt ustawy odrzucić budzi entuzjazmu może świadczyć problem z wyborem senatora-sprawozdawcy. Ostatecznie został nim Czesław Ryszka z PiS.

- Mam być sprawozdawcą tej ustawy, której nikt nie chciał sprawozdawać a mianowicie wskazał w rozmowie spośród TVN24. - Mówiliśmy o tym, ze jest dużo niedoborów w tej ustawie. Zgodziłem się, żeby to zreferować, natomiast nic więcej a mianowicie dodał.

Wniosek na temat odrzucenie ustawy

Krytycznie wobec ustawy wypowiedzieli się również senatorowie PO i PSL-UED, którzy zgłosili poprawki i wniosek o odrzucenie ustawy.

- Nie znamy, co z zaplanowanymi niektórymi zabiegami, usługami medycznymi. Odrzucić wiemy, co z rozkładem jazdy i podróżami, bowiem przecież są pociągi, które kursują w dni robocze, a świąteczne już nie zaakceptować - zwracał uwagę w rozmowie z TVN24 Mieczysław Augustyn, senator Platformy Obywatelskiej.

- Budzi wątpliwość to, że skoro mamy świętować uroczyście, to dlaczego placówki handlowe mają stanowić jednak otwarte. Chwilę wstecz przekonywano nas jak zasadnicze są święta dla rodziny, teraz okazuje się, iż już nie tak bardzo - wskazywał.

Brak konsultacji społecznych

Negatywną reputację o ustawie przedstawiło również senackie Biuro Legislacyjne, któregoż przedstawiciel podkreślił, że odrzucić odpowiada ona "standardom przyzwoitej legislacji" i jest sprzeczna z "zasadami demokratycznego was prawnego".

Pomocniczy dzień wolny od robocie. Jest projekt posłów PiS

Podstawowy zarzut legislatorów opiera się na braku odpowiedniego vacatio legis, czyli odpowiednio długiego okresu między publikacją ustawy a jej wejściem w życie. Biuro Legislacyjne zarzuciło też na przykład brak wcześniejszych konsultacji społecznych, brak przewidywalnego zachowania organów władzy globalnej oraz trudności dla szefów związanych z realizacją regulacji prawa pracy.

Ostatecznie morał o odrzucenie ustawy, a także zgłoszone poprawki nie uzyskały jednak większości głosów senackich komisji. Mają być ów lampy przedstawione podczas posiedzenia plenarnego Senatu.

Święto narodowe w niedzielę

Ustawę o święcie narodowym z sposobności 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, która ustanawia 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od roboty, posłowie PiS złożyli po poniedziałek.

Zgodnie spośród nią, 12 listopada br. ma być "uroczystym świętem narodowym" i dniem wolnym od pracy. Tego miesiąca będą jednak pracować globalne szpitale, ambulatoria i apteki. Wskazano też, że dwunastu listopada br. nie obowiązują zasady ograniczające handel po niedziele i święta.

W uzasadnieniu ustawy posłowie PiS podkreślili, że Narodowe Święto Niepodległości to gwoli Polaków jedno z zasadniczych świąt państwowych. "Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj spośród ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki wzrostu ekonomicznego, modernizacji gospodarczej jak i również cywilizacyjnej" - zaznaczyli posłowie.

Posłowie PiS dodali też, że 11 listopada w bieżącym roku trzeba w niedzielę, stąd pomysł z dniem wolnym 12 listopada.

amit Kalra stworzył aplikację 6284 Calc

Amit Kalra stworzył aplikację 6284 Calc

Nastoletni Amit Kalra nie radził sobie wraz z nauką w pierwszej kategorii szkoły średniej. Dlatego postanowił znaleźć nietypowe rozwiązanie swego problemu. Gdy proch 16 lat Amit Kalra został przeniesiony…...

Czytać
bruksela pospiesza Londyn w kwestii negocjacji na temat brexitu  Ze świata

Bruksela pospiesza Londyn w kwestii negocjacji na temat brexitu Ze świata

Szefowie państw i rządów 27 krajów Unii Europejskiej wezwali w piątek Dużą Brytanię do przyspieszenia negocjacji dotyczących wyjścia tego państwa ze Wspólnoty. Główny negocjator ze strony Komisji Europejskiej przestrzegał przed brakiem porozumienia.…...

Czytać