blisko

Temat: Inflacja jak i również stopy procentowe

  • Dom
  • Z kraju
  • Temat: Inflacja jak i również stopy procentowe
Deflacja pogłębia się, ceny coraz to niższe

  • Inflacja nie odpuszcza. Koszta wyższe niż przed rokiem
  • Odzież i elektronika potanieją. Urosną ceny produktów spośród ropy
  • Będziemy więcej kupować. Czeka nas czas stabilnego wzrostu
  • Tania żywność zostanie z nami na więcej. Będziemy kupować więcej
  • Eurostat: niższe bezrobocie w Polsce, niska inflacja w Eurolandzie

W styczniu tegoż roku ceny spadły na temat 1, 3 proc. przy porównaniu do stycznia zeszłego roku, a w ujęciu miesięcznym mieliśmy do czynienia wraz z deflacją w wysokości 0, 2 proc. - poinformował w piątek w we wstępnych danych Główny Urząd Statystyczny.

Ekonomiści ankietowani przez PAP szacowali, że ceny towarów i usług spadły w styczniu o 1, 2 proc. rdr zaś w ujęciu czestym spadły o 0, jednej proc.

KE ma lepsze recenzje dla Polski. Jesteśmy po unijnej czołówce

Alkohole jak i również żywność w zasięgu ręki

Licząc w ujęciu rocznym, ceny żywności i napojów bezalkoholowych spadły o 3, 9 proc. (wzrost na temat 0, 7 proc. mdm), wyrobów alkoholowych oraz tytoniowych wzrosły o 2, jedenastu proc. (wzrost o 0, 1 proc. mdm), an odzieży i obuwia spadły o 5 proc. (spadek 3, 6 proc. mdm ). Ceny związane wraz z użytkowaniem mieszkań i nośnikami energii wzrosły o 0, 7 proc. (o 0, 4 proc. mdm), natomiast ceny w kategorii "wyposażenie mieszkania i prowadzenie gospodarstwa domowego były niższe na temat 0, 3 proc. (wzrost o 0, 1 proc. mdm). Znacznie, bo na temat 9, 7 proc. spadły ceny w kategorii "transport" (4, 4 proc. mdm).

W grudniu ubiegłego roku ceny spadły na temat 1, 0 proc. w porównaniu do grudnia poprzedniego roku i o 0, 3 proc. w stosunku do listopada 2014 r.

Deflacja jest niepewna dla gospodarki, bo jednoczy się nie tylko wraz z spadkiem cen ale i zmniejszeniem produkcji, a tym samym zmniejszeniem zatrudnienia.

dane GUS o sprzedaży detalicznej, PKB i deficycie

Dane GUS o sprzedaży detalicznej, PKB i deficycie

Sprzedaż detaliczna w cenach porządnych w marcu 2019 roku kalendarzowego była wyższa niż poprzednio rokiem o 1, jedenastu procenta, wobec wzrostu o 8, 8 procenta licząc rok do roku przy…...

Czytać
darmowy dostęp do serwisu Showmax w sieci Play

Darmowy dostęp do serwisu Showmax w sieci Play

Serwis streamingowy Showmax, który trzy miesiące temu zadebiutował na naszym rynku, podpisał umowę na temat współpracy z siecią Play. Klienci operatora komórkowego mają możliwość uzyskać darmowy dostęp do serwisu przez…...

Czytać