blisko

Temat: Cyberbezpieczeństwo

Alibaba kusi Polaków. Chiński portal coraz popularniejszy

  • Kolejny bank uprzedza klientów. "Złośliwe oprogramowanie"
  • Kradzież na RODO. Uwaga dzięki nowy sposób naciągaczy
  • Uwaga na fałszywe "bony" do odwiedzenia Biedronki. Oszuści wyłudzają dane
  • Brytyjski dziennik: Kaspersky dozorowany przez rosyjskie służby
  • Brytyjski rząd bez rosyjskiego antywirusa. "Nieważne, co robisz, odrzucić wpadaj w panikę"

Polacy coraz chętniej kupują w serwisach zakupowych należących do grupy Alibaba. Zbytnio chińską ekspansją nad Wisłą stoją zwłaszcza niskie ceny - podaje "Rzeczpospolita".

Jak banki muszą budować zaufanie? Najważniejsza zdolność do pomocy klientom po tarapatach

"Rz" pisze, że marcowe badanie Megapanel PBI/Gemius pokazało, że serwis Aliexpress. com miał już po Polsce 2, 3 mln użytkowników i ponad 11 proc. zasięgu wśród użytkowników. To jednak nie skraj chińskiej ekspansji. Główna podest, czyli Alibaba. com, posiada już w Polsce jednej, 5 mln użytkowników.

Ta liczba z pewnością będzie rosła, bo obecnie witryna nie jest jeszcze tak znany, jak chociażby rywalizacja z Zachodu, czyli eBay i Amazon.

W serwisach zakupowych grupy Alibaba można znaleźć niemal wszytko: od momentu elektroniki poprzez ubrania według akcesoria samochodowe. Wprawdzie ich producentami są mało albo zupełnie nieznane firmy, natomiast towar wysyłają chińskie sklepy, ale dzięki pominięciu zbioru pośredników ich ceny istnieją dużo niższe. A wówczas przekonuje polskiego klienta - pisze "Rz".

Alibaba to chiński gigant internetowy. Wartość rynkowa spółki szacowana jest na 250 mld dolarów. To więcej aniżeli eBaya i Amazona łącznie. W Chinach Alibaba wydaje się odpowiedzialny za 80 proc. sprzedaży online.

firmy z Rosji i Iranu negocjują warunki wymiany barterowej  Ze świata

Firmy z Rosji i Iranu negocjują warunki wymiany barterowej Ze świata

Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur na rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują świeże narzędzie nacisku na Gazprom Moskwa chce…...

Czytać
facebook tworzy system dronów, które będą dostarczać Internet  Informacje

Facebook tworzy system dronów, które będą dostarczać Internet Informacje

Facebook pracuje ponad systemem, który ma dostarczyć internet do odległych zakątków świata. W tym zamiarze chce stworzyć siatkę dronów i satelitów, które będą dostarczać Internet z powietrza. W ten sposób…...

Czytać