blisko

Temat: Rodzina 500 plus

Branża pożyczkowa traci przez program Rodzina 500 plus

  • 500 dodatkowo także na pierwsze maluch. Jest decyzja komisji senackiej
  • Osiem zmian w systemie 500 plus
  • Zmiany przy 500 plus. Projekt dzierży trafić "w przyszłym tygodniu" do Sejmu
  • Trzecie rocznica urodzin 500 plus. "Od głównego lipca rusza nowa odsłona"
  • Szereg zmian w pięć stów plus. Resort pokazał projekt

Rządowe dodatki dla najmłodzszych powodują, że ubywa kontrahentów firmom pożyczkowym. Zmniejsza się też liczba osób po rejestrach dłużników - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

500 plus na rzecz młodzieży. Włoski sposób dzięki walkę z terrorem

Niebankowi pożyczkodawcy potwierdzają to, czego wcześniej domyślali się ekonomiści: pieniądze z programu "Rodzina 500 plus" stanowią znaczną konkurencję dla chwilówek.

Pierwsze efekty programu już można dojrzeć. Wypłaty z budżetu minimalizują popyt na niewielkie kilkusetzłotowe pożyczki, które wcześniej zostały zaciągane przez rodziny żeby sfinansować np. nieprzewidziane koszty.

Maleje też ilość osób, które wcześniej wpadły w pętlę zadłużenia jak i również zostały wpisane na czarne listy dłużników. Czy to również efekt 500 oraz? Twardych dowodów nie posiada, ale są mocne poszlaki - ocenia "DGP".

eurogrupa: spotkanie 7 listopada z udziałem Morawieckiego

Eurogrupa: spotkanie 7 listopada z udziałem Morawieckiego

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki weźmie udział przy spotkaniu Eurogrupy, które odbędzie się w poniedziałek w Brukseli. Jednym z tematów, które zostaną poruszone jest unia bankowa. Spotkanie w Brukseli będzie…...

Czytać
europosłowie przeciwko podatkowi od linków

Europosłowie przeciwko podatkowi od linków

Część europosłów potrzebuje odrzucenia planów Komisji Europejskiej, które zakładają zaostrzenie prawa autorskiego, wprowadzenia tzw. datku od linków. KE pragnie nim objąć m. in. serwisy informacyjne i społecznościowe, gdzie zamieszczane są odnośniki…...

Czytać