Zalety karty kredytowej bez zbędnych dodatków

17.02.2021
Category: Limitu Kredytowego

Dowiedz się, jak podstawowa, prosta karta kredytowa może pomóc w zarządzaniu finansami i zminimalizowaniu kosztów.

Zaktualizowano 26 czerwca 2019 r

Dzielić

Wybierając karty kredytowe oferujące specjalne funkcje i bezpłatne dodatki na rynku nowozelandzkim, musisz się zastanawiać, dlaczego ktoś miałby zamiast tego wybrać kartę kredytową bez dodatków? Jednak zanim je odpiszesz, ten przewodnik wyjaśni, co robi karta kredytowa bez dodatków i jakie korzyści mogą Ci przynieść te niedrogie opcje.

Co to jest karta kredytowa bez dodatków?

Jak sama nazwa wskazuje, karta kredytowa bez dodatków to podstawowa karta oferująca niskie oprocentowanie lub opłatę roczną w wysokości 0 USD, ale z niewielkimi lub żadnymi dodatkowymi funkcjami. Powszechnie dostępne są następujące rodzaje kart kredytowych bez dodatków:

Karty kredytowe o niskim oprocentowaniu

Karty kredytowe o niskim oprocentowaniu to dostawcy kart kredytowych, których celem jest zaoszczędzenie pieniędzy, które w przeciwnym razie stracisz na opłatach odsetkowych. Przy typowych oprocentowaniu zakupów kart kredytowych oscylujących wokół znaku 20%, niskooprocentowane karty kredytowe mogą zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy, oferując oprocentowanie zakupów w regionie 13%. Niektóre promocje kartowe obniżają to nawet do 0%, aczkolwiek tylko w okresie promocyjnym X miesięcy (zwykle około sześciu). Ponieważ te karty mają ograniczone dodatkowe funkcje, ich roczne opłaty są również umiarkowane lub niskie, a czasami można znaleźć jedną lub dwie karty kredytowe o niskim oprocentowaniu z roczną opłatą za 0 USD. Te karty są najbardziej odpowiednie dla posiadaczy kart, którzy regularnie używają swoich kart, ale wyrównanie salda zajmuje im trochę czasu, ponieważ zapewniają one największe oszczędności odsetkowe i elastyczność spłaty.

Brak rocznych opłat za karty kredytowe

Karty kredytowe bez opłaty rocznej oferują oszczędności administracyjne na karcie kredytowej, czy to przez cały okres użytkowania karty, tylko przez pierwszy rok lub dwa lata, albo czasami, gdy spełniasz określone wymagania dotyczące wydatków. W Nowej Zelandii nie ma kart z roczną opłatą za wszystkie rodzaje kart kredytowych, w tym przelewy salda, nagrody i osoby często podróżujące. Żadne karty z roczną opłatą nie są najbardziej odpowiednie, jeśli rzadko używasz karty kredytowej, a wnoszenie rocznej opłaty nie jest opłacalne. Ten typ karty prawdopodobnie nie jest odpowiedni, jeśli chcesz zachować saldo, ponieważ oprocentowanie zakupu jest zwykle wyższe, aby zrekompensować brak rocznej opłaty.

Karty kredytowe z niskim limitem kredytowym

Karty kredytowe z niskim limitem kredytowym to dokładnie to, karty kredytowe z niższymi limitami kredytowymi. Chociaż na początku może się to wydawać sprzeczne z intuicją (czy nie większe zawsze jest lepsze?), Zalety niskiego limitu kredytu mogą wiele zdziałać. Po pierwsze, może wyeliminować pokusę nadmiernych wydatków, do której często podstępnie zachęca wysoki limit kredytowy. Po drugie, może to poprawić Twoją zdolność kredytową, jeśli wydasz znacznie poniżej limitu kredytowego. Po trzecie, zwiększyłoby to Twoje szanse na otrzymanie zatwierdzenia wniosku o kartę kredytową, jeśli masz niskie dochody. Wreszcie, może to być jedyna rzecz, która uchroni Cię przed wpadnięciem w pułapkę zadłużenia karty kredytowej.

Porównaj karty kredytowe bez opłaty rocznej

Regularnie aktualizujemy nasze dane, ale informacje mogą się zmieniać między aktualizacjami. Przed podjęciem decyzji potwierdź szczegóły u dostawcy, który Cię interesuje.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy