blisko

Pięciogwiazdkowy puszka saudyjskich książąt. Niedawno gościł tu Trump

  • Dom
  • Ze swiata
  • Pięciogwiazdkowy puszka saudyjskich książąt. Niedawno gościł tu Trump
Arabia Saudyjska. Książęta uwięzieni w hotelu  Ze świata

Jeszcze kilka miesięcy temu budynek Ritz-Carlton w Rijadzie gościł prezydenta Stanów Zjednoczonych przy trakcie jego podróży. Teraz stał się ekskluzywnym więzieniem dla książąt, ministrów i biznesmenów z Arabii Saudyjskiej, którzy zostali zatrzymanymi w imię walki z korupcją.

Jak ujawniła agencja Reutera, przynajmniej część spośród zatrzymanych osób jest zamkniętych w hotelu Ritz-Carlton przy eleganckiej części Rijadu. Bloomberg opisuje, że pozostali goście musieli stawić się po sobotę wieczorem wraz wraz z bagażami w lobby jak i również zostali zmuszeni do opuszczenia hotelu.

I aczkolwiek informacje te nie będą oficjalnie potwierdzone, to okaziciel Ritz-Carlton zadeklarował w poniedziałek, że hotel będzie przyjmował gości ponownie dopiero po 1 grudnia. Pokoje są niedostępne, co może zdumiewać, bo sam hotel chwali się na stronie domowej, że ma ich aż 492.

Rezerwacja noclegu w hotelu Ritz-Carlton w najbliższym terminie wydaje się niemożliwa Luksusowi więźniowie

To właśnie ten hotel wybrał prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podczas swojej wiosennej wizyty w Arabii Saudyjskiej. Natomiast pod koniec przeszłego miesiąca hotel gościł więcej niż 3, 5 tys. przedsiębiorców, w tym szefa HSBC Stuarta Gullivera, szefową Transgraniczny Fundusz Walutowy Christine Lagarde w ramach konferencji gospodarczej nazwanej Davos na pustyni - przypomina CNN.

Ritz-Carlton oferuje swoim gościom wszelkie wygody. Wliczając po dwupokojowe królewskie apartamenty, odnowy biologicznej, sale balowe, restauracje serwujące międzynarodową kuchnię i duży ogród.

Zalążek: mat. prasowe Ritz-Carlton w eleganckiej części Rijadu Źródło: mat. prasowe Ritz-Carlton po eleganckiej części Rijadu Podłoże: mat. prasowe Ritz-Carlton w eleganckiej części Rijadu Zalążek: mat. prasoweb Ritz-Carlton przy eleganckiej części Rijadu

Prawdopodobnie w takich postanowieniach spędzą swój areszt obwinieni o korupcję książęta jak i również biznesmeni.

Walka wraz z korupcją

W sobotę władca Arabii Saudyjskiej, 81-letni król Salman ibn Abd al-Aziz zdymisjonował czterech ministrów, którzy zostali aresztowani. Monarcha wyznaczył też komitet ds. batalii z korupcją. Zwalczanie naszej patologii jest jednym spośród elementów programu modernizacji zainicjowanego przez następcę tronu, księcia Muhammada ibn Salmana.

100 Największych Polskich Firm Własnych - Forbes 2017

100 Największych Polskich Firm Własnych - Forbes 2017

Cyfrowy Polsat przed gigantem odzieżowym LPP. To wyniki drugiego rankingu polskiej edycji "Forbesa". 100 Największych Naszych Firm Prywatnych to spis największych spółek będących przy prywatnych w naszym państwa. Ich wartość…...

Czytać
12 listopada wolny od pracy. Senatorowie krytycznie o planie ustawy

12 listopada wolny od pracy. Senatorowie krytycznie o planie ustawy

Zakupy, podróż, wizytacja w przychodni. Kto świętuje w poniedziałek? Zakupy 12 listopada. Jest decyzja największej sieci w Polsce Przychodnie, szpitale, apteki, uczelni. Kto świętuje w poniedziałek? 12 listopada nieskrępowany…...

Czytać