blisko

Allegro pod młotek? Okaziciel może dostać za nie miliardy

  • Dom
  • Ze swiata
  • Allegro pod młotek? Okaziciel może dostać za nie miliardy
Allegro może zostać sprzedane za pośrednictwem Naspers  Ze świata

Naspers, oczywista firma w Afryce pod względem wartości rynkowej, planuje zbyć Allegro, polską stronę wraz z aukcjami internetowymi - donosi agencja Bloomberg. Zainteresowani mieliby być m. in. Chińczycy.

Naspers, międzynarodowy koncern mediowy z siedzibą po Kapsztadzie w RPA, przyjął do pracy bank Morgan Stanley, który ma doradzać w potencjalnej transakcji - powiedziały filii Bloomberg osoby, prosząc na temat anonimowość.

Jest zainteresowanie

Handel w internecie napędza płatności bezgotówkowe

To samo źródło poinformowało, że sprzedaż Allegro mogłaby przynieść trzy mld dolarów, włączając przy to dług firmy. Szczególnie zainteresowane kupnem miałyby okazać się głównie firmy private equity oraz firmy technologiczne, m. in z Chin.

Naspers bada możliwość zbytu polskiej platformy handlowej, po tym, jak potencjalni nabywcy wyrazili swoje zainteresowanie Allegro. Transakcja jest tym więcej prawdopodobna, że wartość Allegro nie rośnie tak błyskawicznie jak innych firm należących do południowoafrykańskiego koncernu. Tok jest we wstępnej fazie i na razie nie istnieje żadnej gwarancji, że sprzedaż dojdzie do skutku a mianowicie poinformowało źródło.

Wartość Naspers urosła do nieomal biliona randów (67 mld dolarów) głownie dzięki inwestycjom w firmy internetowe z rynków wschodzących. W szczególności chodzi o chiński Tencent oraz Mail. ru - największy rosyjski serwis bezpłatnej poczty e-mail.

Allegro wówczas największa platforma e-handlu przy Europie Wschodniej. Miesięcznie nawiedza ją ponad 14 mln użytkowników.

Przedstawiciel Naspers Meloy Horn nie pragnął komentować sprawy, tłumacząc, że "taka jest polityka firmy". Komentarza odmówił również przedstawiciel Morgan Stanley.

firmy z Rosji i Iranu negocjują warunki wymiany barterowej  Ze świata

Firmy z Rosji i Iranu negocjują warunki wymiany barterowej Ze świata

Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur na rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują świeże narzędzie nacisku na Gazprom Moskwa chce…...

Czytać
facebook tworzy system dronów, które będą dostarczać Internet  Informacje

Facebook tworzy system dronów, które będą dostarczać Internet Informacje

Facebook pracuje ponad systemem, który ma dostarczyć internet do odległych zakątków świata. W tym zamiarze chce stworzyć siatkę dronów i satelitów, które będą dostarczać Internet z powietrza. W ten sposób…...

Czytać