blisko

Temat: Gospodarka

Burberry zniszczy ubrania warte 28 milionów funtów  Ze świata

  • Projekt budżetu na 2019 rok do komisji sejmowych
  • Koniec ze zmianą periodu? Komisja Europejska przedstawi propozycję
  • W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa przerwa
  • Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały
  • Coca-Cola kupuje znaną sieć kawiarni

Towar o łącznej wartości 28 milionów funtów, czyli po przeliczeniu 135 milionów zł, zniszczy w tym r. Burberry. Powód? Brytyjski gmach mody nie uznaje zniżek, promocji i wyprzedaży, które mogłyby obniżyć elitarność propozycje.

Słynna brytyjska renoma odzieżowa przyznała w rocznym raporcie, że zniszczy niesprzedane w zeszłym roku odzienia i dodatki warte 28, 6 milionów funtów. To zresztą stała praktyka. Przy ubiegłym roku firma zutylizowała towar z 2016 roku za 18, 8 mln funtów.

Odkupili i zniszczą luksusowe zegary swojej marki, by ich cena nie spadła

Dlaczego?

Burberry rozstrzyga się na niszczenie niesprzedanego towaru, bo taka jest strategia firmy. Marka stara się unikać organizowania zniżek, promocji, wyprzedaży.

W ten sposób unika owego, że ekskluzywne ubrania mogłyby trafić do "nieodpowiednich osób", czyli osób z mniej zasobnym portfelem. Marka świadomie ogranicza dostępność towaru, jakie możliwości wpływa na jej elitarność i wyższe ceny.

Takie działania budzą aczkolwiek kontrowersje. Przeciwna jest dywanom część inwestorów, którzy uważają, że negatywnie wpływa to na wizerunek firmy. Tego rodzaju praktyki nie podobają się też ekologom, którzy sądzą, że niszczenie gotowych wyrobów jest marnotrawstwem.

Nie tylko Burberry

Wiosną owego roku Grupa Richemont, okaziciel m. in. luksusowej firmy zegarków Cartier, poinformowała, że w ciągu ostatnich dwa lat wydała blisko 500 mln euro na odkupienie od jubilerów swoich produktów, a następnie ich zniszczenie. Wszystko po to, by uniknąć ich sprzedaży na niższych cenach.

Szefowie Richemont obawiali się, iż niesprzedane zapasy zostaną przy końcu sprzedane na "czarnym rynku" niszcząc wizerunek i obniżając ogólnorynkową cenę wyrafinowanych zegarków.

beata Szydło o deklaracji rzymskiej

Beata Szydło o deklaracji rzymskiej

Polska w żadnym wypadku nie zgodzi się dzięki Europę kilku prędkości, bowiem to będzie prowadzić UE do rozpadu - oświadczyła w piątek w Brukseli premier Beata Szydło. W piątek przywódcy…...

Czytać
barometr Rynku Pracy w Naszym kraju - Work Service

Barometr Rynku Pracy w Naszym kraju - Work Service

Bezrobocie w Polsce jest najniższe od 1990 r. i zdaniem ekonomistów nadal będzie spadać. Zaś to ma swoje blaski, ale również cienie, bowiem w zestawieniu z niesprzyjającymi trendami demograficznymi powoduje, iż…...

Czytać